• Презентації

До уваги шанувальників книги!

   У п’ятницю, 12 вересня 2008 року, з 14 до 15 години під час XV Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться презентація таких видань науковців Франкового Університету:

  • Іван Франко. «Галицько-руські народні приповідки» (у трьох томах), які упорядкував Святослав Пилипчук.
  • Святослав Пилипчук. «Галицько-руські народні приповідки»: пареміологічно-пареміографічна концепція Івана Франка».
  • Роман Горак, Ярослав Гнатів. «Іван Франко. Книга восьма. Роки страждань».
  • Роман Горак, Ярослав Гнатів. «Іван Франко. Книга дев’ята. Катастрофа».
  • Любомир Сеник. «Студії ліричної драми Івана Франка «Зів’яле листя».
  • Любомир Сеник. «De rebus publicis».

Запрошуємо відвідати презентацію!

Видавничий центр.

  • Презентації

Популяризація книги – діло святе

Форум видавців цього року вп’ятнадцяте зібрав у місті Лева найпалкіших прихильників книги. З 11 по 14 вересня міський Палац мистецтв був переповнений численними шанувальниками друкованого слова не лише з Львівщини, але й далеко з-за її меж. Адже на книжковому Форумі цього разу свої видання представили аж 637 учасників зі всієї України, а також гості з Польщі, Німеччини, Великобританії, Росії та інших країн. Майже половина з них – це окремі видавництва. Масштаби львівського книжкового ярмарку ще раз засвідчили, що любов до книги з кожним роком зростає. Та й вибір друкованої продукції був на всі смаки. Академічна, наукова, навчальна, дитяча, духовна та художня літератури, альбоми, подарункові видання, календарі та листівки, книги для дозвілля, мапи, путівники, словники, енциклопедії, довідники – це далеко не весь перелік доробку місцевих і приїжджих поліграфістів.

Приємно здивували відвідувачів ХV Форуму видавців і поліграфісти Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка. Цього разу на своєму стенді № 134, що був розташований на першому поверсі Палацу мистецтв, вони виставили близько 150 найменувань видань, які були чітко зазначені у спеціально підготовленому до книжкового свята прайсі, тобто переліку книжок. Поціновувачі університетської книжки із великим задоволенням переглядали і купували нові видання науковців Франкового Університету. І це не може не тішити…

Зауважимо, що у програмі ХV Форуму видавців у Львові, офіційним партнером якого є, до речі, Львівський національний університет імені Івана Франка, було чимало цікавих заходів, загальна кількість яких досягла майже 250. Зокрема, учасників цього національного і водночас міжнародного свята прихильників книги заінтригували і конкурс «Найкраща книга ХV Форуму видавців», і Третій міжнародний літературний фестиваль, і доброчинна акція «Подаруй дитині книжку!», і бізнес-форум керівників видавничих книготорговельних компаній, експертів ринку, народних депутатів України, керівників органів державної влади, представників ЗМІ, і перший відкритий чемпіонат України зі швидких шахів серед письменників та видавців пам’яті Степана Попеля, і численні презентації книжок та круглі столи.

Наші університетські видавці з великим нетерпінням очікували на результати конкурсу «Найкраща книга Форуму видавців-2008», адже вони на суд авторитетного журі подали аж десять найменувань книжок. Зауважимо, що і цього року нагорода не оминула Франків Університет. У номінації «15 найкращих книг ХV Форуму видавців у Львові» заслужено відзначено тритомник Івана Франка «Галицько-руські народні приповідки», упорядником якого є доцент філологічного факультету Святослав Пилипчук, а видавцем наш університетський Видавничий центр. Гран-Прі конкурсу отримало київське видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» за книжку «Гамлет, принц Данський» Вільяма Шекспіра.

Яскравим заходом популяризації університетської книги є презентації нових видань. Їх проведення саме під час Форуму видавців вже стало хорошою традицією для Видавничого центру. Як і торік, у Дзеркальній залі нашого вищого навчального закладу зібралися справжні поціновувачі університетської книги. Їм випало з перших уст почути усі нюанси творчої праці авторів над своїми, так би мовити, свіжими виданнями, фахово сказати вагомі слова подяки за неабиякий доробок науковців, а також дізнатися про поточні плани презентантів, яких цього разу було шість. Професор Микола Ільницький презентував першу і другу книги «На перехрестях віку» (у трьох книгах) та разом з доцентом Василем Будним підручник «Порівняльне літературознавство», що вийшли нещодавно у Видавничому домі Києво-Могилянської академії. Саме столичні поліграфісти презентацією творів львівських науковців-філологів і розпочали цей важливий захід книжкового свята. А видавці Франкового Університету запросили представити свій творчий доробок на суд прискіпливих шанувальників Каменяревого слова доцента Святослава Пилипчука, який упорядкував тритомник Івана Франка «Галицько-руські народні приповідки» та написав монографію «Галицько-руські народні приповідки»: пареміологічно-пареміографічна концепція», франкознавців Романа Горака та Ярослава Гнатіва, які є авторами біографічних нарисів «Іван Франко. Книга восьма. Роки страждань» та «Іван Франко. Книга дев’ята. Катастрофа», професора Любомира Сеника, з-під пера якого побачили світ монографії «Студії ліричної драми Івана Франка «Зів’яле листя» та «De rebus publicis».

Поважні учасники презентацій у своїх фахових виступах дали високу оцінку творчому ужинку досвідчених авторів. Ученим з великої літери, гуманістом європейського рівня, а ще просто коректною, скромною, доброю людиною називали завідувача кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Миколу Ільницького. Лише позитивні оцінки на адресу ученого висловлювали проректор з науково-педагогічної роботи Марія Зубрицька, письменник Роман Лубківський, професори-філологи Михайло Гнатюк та Іван Денисюк. Останній, зокрема, яскраво підкреслив шляхетність Миколи Ільницького, яка поєднується з демократією. Похвальні слова також казав літературознавець Василь Горинь.

Позитивний акцент було зроблено й на підручнику «Порівняльне літературознавство», який побачив світ завдяки співавторству Василя Будного та Миколи Ільницького і є єдиним таким дослідженням в Україні.

Про титанічну працю Святослава Пилипчука над упорядкуванням «Галицько-руських народних приповідок» титана праці Івана Франка щедро говорив заступник декана філологічного факультету Василь Будний, який не лише представляв свою книжку, а ще й вів цього вересневого дня презентації видань колег по перу. До речі, саме він вручив директору Видавничого центру Ігореві Хом’яку шкіряну грамоту і оригінальний символічний приз за перемогу Франкових «Галицько-руських народних приповідок» у номінації «15 найкращих книг ХV Форуму видавців у Львові», адже саме Видавничий центр проторував тритомнику, упорядкованому Святославом Пилипчуком, шлях до читатів.

Справді високої оцінки варта праця молодого франкознавця Святослава Пилипчука. І на цьому красномовно наголосив його великий вчитель і натхненник професор Іван Денисюк. Він, зокрема, зауважив, що його учень знайшов золотий ключик до Франкових скарбів. І цілком закономірно, що нині молодий учений успішно очолює Інститут франкознавства.

З вагомим доробком прибули на презентацію директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Роман Горак і письменник Ярослав Гнатів. Вони представляли восьму і дев’яту книги із біографчного циклу «Іван Франко». До речі, остання десята книга, яка нині готується до друку, вийде у двох томах. Варто сказати, що цей творчий дует франкознавців вже 30 років веде дослідження життя і творчості Великого Каменяра.

Досить плідно працює над Франковою тематикою професор Любомир Сеник. Про це засвідчує насамперед вихід однієї за одною двох монографій «Студії ліричної драми Івана Франка «Зів’яле листя» та «De rebus publicis», які не так давно побачили світ. А якщо врахувати цілу низку публіцистичних статей автора цих книжок в українських друкованих засобах масової інформації, то ніхто не засумнівається у неабиякому творчому потенціалі й активності Любомира Сеника.

Словами подяки за значний творчий доробок звернувся до презентантів проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Він відзначив актуальність і обґрунтував наукову цінність кожного з представлених видань. А ще побажав авторам нових здобутків на творчій науковій стезі.

Форум видавців запам’ятається ще й тим, що у стінах нашого Університету відбулося аж 14 запрограмованих організаторами заходів. Таке партнерство, звичайно, тішить. Адже популяризація книги у Франковому Університеті – святе діло.

Богдан КОПАНСЬКИЙ.