Презентації книжок під час Форумів видавців у Львові

Презентації книжок під час святкувань, подій, заходів

Презентації на книжкових виставках (16–17.04.2008; 08–10.05.2008; 16.05.2008)

Щоб краще пізнати світ знань

Для Видавничого центру Франкового університету участь у різноманітних книжкових форумах, ярмарках, виставках стала доброю традицією. Вже навесні цього року наші видавці тричі представляли свою книжкову продукцію на суд вимогливих читачів.

16–17 квітня Видавничий центр був учасником Третьої Всеукраїнської виставки навчальної та наукової літератури “Політехніка книжкова”, організованої Міністерством освіти і науки України, Національним університетом “Львівська політехніка”, Лабораторією управління вищим навчальним закладом та видавництвом політехніків. Знову, як і торік восени, її організатори відзначили книговидавців Університету Франка Почесним дипломом і запросили до участі в наступній виставці “Політехніка книжкова”.

Досить представницьким був спеціалізований ярмарок “Освіта-2008”, який організувала громадська організація “Форум видавців” за сприяння Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України. 8-10 травня до Палацу мистецтв міста Лева поспішали поціновувачі наукової та навчальної літератури, щоб побачити і заодно придбати необхідну їм книжку. Окрім Львівського національного університету імені Івана Франка, який виставив понад сто різноманітних видань, свій поліграфічний доробок демонстрували видавці ще близько п’ятнадцяти вищих навчальних закладів Львова, а також гості з Києва, Одеси, Харкова, Тернополя, Івано-Франківська, Острога та чимало видавництв з інших українських міст. Серед почесних відвідувачів спеціалізованого ярмарку “Освіта-2008” були міністр освіти і науки України Іван Вакарчук, відомий літературознавець Микола Жулинський та відомий театральний діяч Роман Віктюк. Всі вони із неабияким зацікавленням ознайомилися з нашою університетською книжковою експозицією.Останній, до речі, повіз до Москви “Словник театру” Патріса Паві, який придбав у видавців Франкового Університету.

Зауважимо, що, крім популяризації своїх книжкових видань, наш Університет презентував себе у Палаці мистецтв перед широкою абітурієнтською аудиторією. Присутні отримали детальну інформацію про вищий навчальний заклад, його історію, минулі і сучасні досягнення, особливості правил прийому та умов вступу. А ще з уст п’яти деканів факультетів вони конкретніше довідалися про будні студентського життя.

Доповнили програму спеціалізованого ярмарку “Освіта-2008” презентації творчого доробку трьох відомих наших університетських науковців: завідувача кафедри зарубіжної преси та інформації професора Йосипа Лося (навчальний посібник “Публіцистика й тенденції розвитку світу”), завідувача кафедри фізіології та екології рослин професора Ольги Терек (навчальний посібник “Ріст рослин”), доцента кафедри фольклористики імені Філарета Колесси Святослава Пилипчука – наукового редактора монументальної праці Івана Франка “Галицько-руські народні приповідки” у трьох томах.

Приємно, що наш вищий навчальний заклад отримав від Міністерства освіти та науки України подяку за активну участь у спеціалізованому ярмарку “Освіта-2008”, репрезентативне представлення здобутків та напрямів сучасної освіти.

16 травня наш Видавничий центр був учасником ще одного цікавого заходу щодо популяризації книги. В університетській Науковій бібліотеці (вул. Драгоманова, 17) він презентував свою книжкову продукцію, випущену за останні два-три роки. Підручники, навчальні посібники, монографії, словники, збірники наукових праць – це далеко не повний перелік тих видань, якими гордяться університетські видавці. Зауважимо, що в Науковій бібліотеці, починаючи з 13 лютого цього року, вже відбулася ціла серія презентацій українських видавництв. Ця була присвячена Другому Всеукраїнському фестивалю науки.

Директор Наукової бібліотеки Василь Кметь на початку презентації наголосив на доцільності їх проведення. Адже саме такі зустрічі шанувальників книги зближують читача з видавцем, зорієнтовують його у виборі необхідної літератури. Зацікавлені книголюби, які заповнили читацький зал, уважно слухали виступ директора Видавничого центру Ігора Хом’яка, котрий зробив екскурс в історію цього університетьского підрозділу, розповів про етапи становлення видавничого осередку, який 18 листопада святкуватиме своє десятиріччя, про зміцнення трудового колективу, його будні та перспективи розвитку. Автор цих рядків натомість розповів присутнім про шляхи популяризації книжково-журнальної продукції Видавничого центру. А це і участь у книжкових форумах, ярмарках, виставках, конкурсах на краще видання, і проведення презентацій нових книжок, і висвітлення цих заходів у засобах масової інформації. Зокрема, в університетській газеті “Каменяр” та віснику “Видавничий інформатор”, який випускає Видавничий центр. Йшла мова й про нову університетську книгарню, відкриту в березні цього року, яку із великим задоволенням відвідують і студенти, і викладачі, адже ціни на книжки в ній доступні, тобто “не лякають” покупців.

Родзинкою цієї зустрічі з читачами були насамперед індивідуальні презентації видань, які побачили світ у Видавничому центрі. Лаконічними розповідями про зміст своїх творів, мету їх написання та найцікавіші моменти добору і систематизації матеріалу сповна заінтригували зацікавлену аудиторію професори Олександра Сербенська з факультету журналістики і Ольга Терек з біологічного факультету. Перша, представляючи свою монографію “Мовний світ Івана Франка”, красномовними фактами ніби відтворила результати титанічної праці Великого Каменяра, для охоплення творчого доробку якого забракло й п’ятдесяти томів. Олександра Антонівна охарактеризувала стражденне життя Івана Франка, у якому переважали загальнолюдські ідеали і любов до рідного краю, простежила процес становлення його як мовознавця, з’ясувала соціолінгвістичні засади науковця, його погляди на суть Слова, зв’язок мови і духовності, розкрила Франкове трактування ролі живого слова в житті індивіда та народу. У монографії Франко постає як унікум мовленнєвого слуху, а мовний світ Генія – як вияв величі його духа. У найближчих творчих планах Олександри Сербенської перевидання із значними доповненнями монографії “Антисуржик”.

Своєрідним переходом від світу Івана Франка до світу природи стала розповідь Ольги Терек про свій навчальний посібник “Ріст рослин”, написаний на чесь 100-річчя кафедри фізіології та екології рослин. В ньому, як зазначає авторка, 100 ілюстрацій, які всебічно підкреслюють роль рослин у житті, без яких наше існування неможливе, які задовільняють і естетичні, і харчові потреби людини, а ще виділяють такий життєво необхідний для нас кисень. У навчальному посібнику значну увагу приділено новим напрямам у вивченні фізіології росту рослин, зокрема, регуляторам росту та їхньому практичному використанню. Найближчим часом Ольга Іштванівна планує видати навчальний посібник “Ріст і розвиток рослин”.

Присутні у читальному залі, отримавши відповіді на свої запитання і щирими оплесками подякувавши презентанткам за змістовні промови та організаторам цього пізнавального заходу, наочно ознайомилися з книжковими виданнями нашого Видавничого центру.

Богдан КОПАНСЬКИЙ.

Презентація І тому «Енциклопедії Львівського національного університету імені Івана Франка» (15.02.2012)

Презентація ІІ тому «Енциклопедії Львівського національного університету імені Івана Франка» (14.10.2014)

Презентація на вшанування Великого Кобзаря (18.03.2015)

Презентація книжки Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму» (07.10.2015)

Презентація поеми Івана Франка «Мойсей» (31.10.2017)