Книгарня кличе до полиць,
або Доступні ціни щедрим покупцям

Видавничий центр Франкового Університету за свою майже десятирічну історію випустив сотні книжок, серед яких підручники, навчальні посібники, монографії, збірники наукових праць, вісники, словники, різна навчально-методична та довідкова література. Частину накладу (10 відсотків від загальної кількості) отримали автори як винагороду за творчість, частину було передано науковій бібліотеці для навчання студентів та організації книгообміну, а решта тиражу знайшла місце у складських приміщеннях Видавничого центру, бо права реалізовувати книжки видавці не мали аж до 13 грудня 2007 року.

Задум організувати книгарню Видавничого центру визрівав давно. Але втілити його в життя стало можливим лише тепер, коли дозвіл на реалізацію університетської книжково-журнальної продукції нарешті є реальністю.
Нова книгарня 6 березня 2008 року відкрила свої двері у 118-ій аудиторії, що в головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона стала хорошим подарунком для наших студентів і викладачів. Отож, з новосіллям!

У книгарні є широкий вибір навчальної, навчально-методичної, наукової та художньої літератури, випущеної Видавничим центром Університету. На гарно оформлених книжкових полицях є вже близько півтора сотні найменувань видань гуманітарного та природничого напрямів. Їх із особливим зацікавленням переглядають і, звичайно, купують студенти і викладачі. Книжки не є дорогі, бо книгарня розщедрилася на мінімальні ціни. Тому й не здивуємося, що у ній завжди людно.

Почесним відвідувачем нової книгарні був у першу квітневу суботу відомий нам усім міністр освіти і науки України Іван Олександрович Вакарчук, який приємно відгукнувся про новий магазин для поціновувачів університетської книги.

Шанобливо говорив про нову книгарню, гідно оцінивши задум і оперативний належний ремонт приміщення, виконувач обов’язків ректора Франкового Університету Василь Степанович Височанський. Радісно сприйняли дострокове відкриття книгарні і проректори, і професорсько-викладацький персонал та й усі університетські співробітники і, насамперед, студенти, яким вже пощастило відвідати книгарню. Вона працює щодня з 10 до 18 години (обідня перерва – з 13 до 14 години), окрім суботи і неділі. Особливо радо заходять в гості до книгарні ті автори, чиї книжки красуються на її оригінальних полицях. А інші автори книжок, випущених Видавничим центром, яким ще не пощастило „засвітитися” перед відвідувачами магазину, можуть передавати свої видання з факультетів у книгарню для подальшої реалізації.

Сподіваємося, – з гордістю зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Володимирович Лозинський, – що кількість найменувань книжок і потік читачів у новій книгарні постійно зростатимуть, що нові видання не залежуватимуться у складських приміщеннях, а вчасно потраплять до рук шанувальників друкованого слова.

І в цьому немає жодних сумнівів. Адже саме з ініціативи ректорату отримано право на реалізацію університетської книжково-журнальної продукції, стала приємною реальністю ідея про дострокове відкриття нової книгарні. До перетворення у життя намічених ректоратом планів належним чином доклав зусиль насамперед директор Видавничого центру Ігор Володимирович Хом’як. Результат, як бачимо, більш, ніж вагомий.

Богдан КОПАНСЬКИЙ.

knigarnia02
Зі своїм творчим доробком у руках професор Любомир Тадейович Сеник;

knigarnia2
Перші відвідувачі книгарні щиро раді довгожданому новосіллю.

Фото Василя РОГАНА.

Там, де книга оживає на очах…

Книгарня. Така вивіска з’явилася біля входу до 118-ої кімнати, що на першому поверсі Університету, трохи більше року тому – 6 березня. Саме цього дня було відкрито книжковий магазин Видавничого центру. Студенти і науковці Франкового Університету та його гості дістали нарешті можливість вільно за собівартістю придбати необхідну наукову, навчальну і художню літературу, випущену поліграфістами з вулиці Дорошенка, 41.

На гарно оформлених стелажах книгарні з’явилися цікаві і дуже потрібні читачам видання, які через відсутність права на реалізацію у значній кількості залежувалися у складських приміщеннях Видавничого центру. Їх було тоді близько ста найменувань. Ажіотаж щодо придбання книжкових новинок у ці березневі дні був величезним. Не спадає він і досі, бо про університетську книгарню знають не лише у рідному вищому навчальному закладі, а й за його межами. Найвищий попит серед покупців мали на той час книжки “Мовний світ Івана Франка” Олександри Сербенської, “Новітня історія України 1914-1945 рр.” Костянтина Кондратюка, Франків тритомник “Галицько-руські народні приповідки”, “Публіцистика й тенденції розвитку світу” Йосипа Лося, “Західноукраїнська преса першої половини ХХ ст.” Степана Костя, “Постаті” Ярослава Дашкевича та інші.

Згодом на полицях книгарні з’явилися і видання, які надійшли з кафедр факультетів, адже їх там не могли собі придбати ні студенти, ні викладачі. Тепер, як кажуть, крига скресла. Дорога до читача через книгарню усім випущеним університетським книжкам вільна. До цих слів повинні уважно прислухатися всі, хто ще не встиг дати друге життя старим-новим книжкам. Бо, як зауважує продавець книгарні Наталія Лазорко, студенти інколи приходять з великими списками літератури університетських авторів, а книжок цих у продажу нема…

Сьогодні книгарня пропонує читачеві-покупцеві понад двісті найменувань книжково-журнальної продукції. Серед них – підручники, навчальні посібники, монографії, словники, художня література, вісники, журнали та інші видання. Вони тематично розкладені на книжкових полицях за чотирма розділами: видання, присвячені 150-річчю від дня народження Івана Франка; видання гуманітарного напряму; видання природничого напряму; вісники, журнали. Є у книгарні стенд, на якому розміщена інформація про книжкові новинки, про видання, підготовлені до виходу у світ, газети, в яких йдеться про книжки Видавничого центру. Відвідувачі у книзі відгуків і пропозицій мають змогу письмово висловити думки, побажання щодо роботи книжкового осередку. У книгарні завжди людно. І, що приємно, майже кожен другий потенційний покупець не покидає її без придбаної книжки. Тому й не дивно, що за рік реалізовано поліграфічної продукції на суму понад 125 тисяч гривень.

Як бачимо, робиться велика добра справа для Університету, для всіх поціновувачів друкованого слова, створеного у його стінах. Тому вкотре переконуємось як вчасно ректорат і, насамперед, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Володимирович Лозинський, втілив у життя давню мрію – заснування університетської книгарні для збуту книжково-журнальної продукції Видавничого центру. У підготовці цього весняного подарунку великий ентузіазм тоді проявив і директор Видавничого центру Ігор Володимирович Хом’як, і значна частина колективу поліграфістів. Тепер дорога книжок до читача стала набагато коротшою. І це не може не тішити.

Цікавилася роботою книгарні Марія ЛЕОНОВА.