Категорія Збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій
Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр.
Рік видання: 2021
Упорядники – Петро Бойко, Віктор Брехуненко, Андрій Заяць, Оксана Амеліна
250 грн.
Коротка інформація: У збірнику здійснено археографічне видання іменних списків запорозьких козаків 1776, 1778, 1779, 1782 рр. та комплексу супровідної документації. Історичні джерела, що стали об’єктом публікації, фіксують персональний склад значної частини запорожців, містять важливу інформацію про опанування козаками території Запорожжя, мережу поселень у деяких його частинах, долю старшинського прошарку в кінці 1770 – на початку 1780-х рр. Документи підбивають підсумок запорозького періоду й водночас є відправним пунктом для дослідження подальших персональних історій колишніх козаків та загалом еволюції населення краю в імперських трансформаціях останньої чверті ХVІІІ – початку ХІХ ст.
Для науковців, студентів та всіх, хто цікавиться історією України.
Луців Лука. Шевченкіана. Літературознавство
Рік видання: 2021
Упорядник – Ірина Роздольська
522 грн.
Коротка інформація: У збірнику вперше представлено шевченкознавчі праці 1925 – 1977 років українською мовою доктора Луки Луціва (1895 – 1984), українського січового стрільця, літературознавця, зібраних зі сторінок української періодики Західної України, Чеської Республіки, США, – часописів «Діло» (Львів), «Літературно-Науковий Вістник» («Вістник») (Львів), «Нова Україна» (Прага), «Студентський Вістник» (Прага), «Свобода» (Джерзі Ситі – Нью-Йорк), «Альманах УНСоюзу» (Джерзі Ситі – Нью-Йорк), «Записки НТШ» (Львів; Нью-Йорк), провідних шевченкознавчих видань міжвоєння разом із окремими його працями «Авґуст Харамбашіч і Тарас Шевченко» (1937) та «Тарас Шевченко – співець української слави і волі» (1964). Видання також є першою спробою реконструкції дисертації Л. Луціва «Т. Шевченко в слов’янських літературах» та його «діаспорної» шевченкіани.
Тексти подано зі збереженням правописної манери автора.
Іван Франко: «Я єсть пролог…» : матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 року) : у 2 томах. Том 1.
Рік видання: 2019
274 грн.
Коротка інформація: Збірник містить доповіді та повідомлення українських і закордонних учених на Міжнародному науковому конгресі «Я єсть пролог…» (до 160-річчя від дня народження Івана Франка).
Іван Франко: «Я єсть пролог…» : матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 року) : у 2 томах. Том 2.
Рік видання: 2019
Коротка інформація: Збірник містить доповіді та повідомлення українських і закордонних учених на Міжнародному науковому конгресі «Я єсть пролог…» (до 160-річчя від дня народження Івана Франка).
На шляху поступу : Франкознавчі студії
Рік видання: 2017
Автор – Андрій Скоць
170 грн.
Коротка інформація: У збірнику матеріал розміщений за жанрово-змістовними ознаками, збережено хронологічний принцип публікації статей, висвітлено оглядові та монографічні франкознавчі теми. Дослідження буде цікавим учням, студентам-філологам, учителям-словесникам, ученим літературознавцям і взагалі всім шанувальникам творчості великого Каменяра.
Іван Денисюк: Не попіл слів, а серця жар…
Рік видання: 2018
130 грн.
Коротка інформація: Збірник містить літературознавчі та фольклористичні статті, присвячені вивченню наукової спадщини Івана Денисюка. Особливий акцент зроблено на презентації франкознавчого доробку професора. У розділі «Людина з сонцем у душі: Особистість. Творчий шлях. Доля» подано важливі штрихи до наукової біографії ученого, зокрема вперше опубліковано епістолярний діалог Івана Денисюка та Надії Миронець.
Львів: місто – суспільство – культура, том 10, частина 2
Рік видання: 2017
За редакцією Олени Аркуші, Олексія Вінниченка, Мар’яна Мудрого
223 грн.
Коротка інформація: У збірнику вміщені статті українських і польських істориків, які розкривають просторові (реальні й символічні) аспекти історії Львова ХІV–ХХІ століть. В основу збірника покладено матеріали ХІІ Міжнародної наукової конференції «Львів: місто – суспільство – культура», що відбулась у Львівському національному університеті імені Івана Франка і Центрі міської історії Центрально-Східної Європи 29–31 травня 2014 року. Статті друкуються українською і польською мовами.