Тип видання: Інші видання

Рік видання: 2022

Упорядник – Богдан Базиликут

Редактор – Уляна Крук. Музичний редактор – Г. Скалозубов. Комп’ютерний набір – О. Шульба. Комп’ютерне верстання – Любов Семенович. Обкладинка – Василь Роган.

Українські народні пісні для сопрано : хрестоматія / упорядник Богдан Базиликут. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2022. – 168 с.

ISMN 979-0-707535-05-9

Рекомендовано до друку Вченою Радою Львівського національного університету імені Івана Франка (Протокол 85/5 від 25 травня 2020 року).

Посібник, який укладав народний артист України, професор Богдан Базиликут, першочергово призначений для вищих навчальних закладів освітянської сфери, де готують майбутніх учетилів співу загальноосвітньої школи, тому особливу увагу звернуто на індивідуальну роботу з початківцями. Він також придатний для співацьких кафедр музичних академій та університетів культури, позаяк тут наявні вокальні твори різної складності.

У методичних настановах визначено напрями постановки високого жіночого голосу, наведено конкретні пісенні приклади для прищеплення того чи іншого вокального прийому.

Ґрунтовний аналіз процесу прикривання голосних допоможе в осмисленому його опануванні не тільки для високого жіночого голосу, а й для всіх типів голосів. Також корисною для навчального процесу буде інформація для вокального процесу в хорі, їх походження, розвиток на підставі досягнень видатних вітчизняних та зарубіжних хормейстерів, які, володіючи манерою bel canto сольного співу, втілюючи її в хоровий, досягали величезних успіхів, відповідно націлюють на ідентичності вокалу в хорі та на індивідуальних заняттях з постановки голосу. Надзвичайно цікаві «Роздуми» автора про українську пісенну народну творчість, наголошено на історичній необхідності появи народних пісень, причини припинення народного піснетворення, вперше конкретно проаналізовано перебіг цього процесу пощаблево.

У нарисі наявний зв’язок багатьох навчальних предметів: пісенної народної творчості, вокалу, історії, української мови та літератури, політології, також очевидно філософії. Професійна, виховна і патріотична спрямованість «Роздумів» очевидна.

УДК 784.4.087.612.1(477)(076.6)