guzarІм’я першого лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2016 року було названо 5 серпня 2016 року у Віденському університеті. Саме там, в австрійській столиці, голова журі Міжнародного фонду Івана Франка, професор Віденського університету Алоіс Волдан повідомив, що цього року обрано лауреата лише в одній номінації – «За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук». Ним став Блаженніший Кардинал Любомир Гузар.

Найвищі оцінки Міжнародного журі отримала його монографія «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму», яка вийшла у Львівському національному університеті імені Івана Франка і була рекомендована Вченою радою Університету на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка.

У своїй промові щодо цього видання професор Віденського університету Алоіс Волдан підкреслив, що «монографія Блаженнішого Любомира Гузара відповідає усім вимогам Міжнародного Фонду Івана Франка, позаяк вона втілює постульовану Франком ідею одноцільності та своєрідності». Директор Фонду також висловив сподівання, що дискусії під час обрання першого лауреата Міжнародноі премії імені Івана Франка й надалі не втрачатимуть своєї критичності та емоційності, а сам Лауреат, Блаженніший Любомир Гузар, і надалі залишається своєрідним моральним авторитетом для майбутніх номінантів премії.

Монографія Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму» побачила світ у рік 150-літнього ювілею величної постаті Митрополита Андрея Шептицького у видавництві Львівського національного університету імені Івана Франка. Фундаментальне видання вийшло накладом 1000 примірників. Цю докторську дисертацію про Митрополита Андрея Шептицького, написану англійською мовою, Блаженніший Любомир Гузар захистив у 1972 році у Папському Урбаніянському університеті в Римі. Переклад українською мовою здійснили викладачі кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура факультету іноземних мов Орися Габа, Надія Допіра, Надія Микитяк, Юлія Хромчак, Марта Шрубковська під керівництвом завідувача кафедри, професора Роксолани Зорівчак. Підготовчу роботу виконали працівники Видавництва Мирослава Мартиняк-Жовтанецька, Федір Лукавий, Ольга Кузьмич; представники Виконавчого комітету із написання біографічних праць про митрополита Андрея Шептицького о. Андрій Михалейко, Оксана Гайова, Степан Павлюк, Михайло Перун; доброчинці Микола Кміть, Сергій Ковальчук.

Міжнародна премія імені Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики. Засновником Міжнародноі премії імені Івана Франка є його онук – Роланд Франко.

Цього року на здобуття премії було подано 14 наукових робіт з трьох країн у шести наукових дисциплінах: історія, філософія, культурологія, літературознавство, етнологія, україністика.

Церемонія нагородження Лауреата Міжнародної премії відбудеться 27 серпня 2016 року – у День народження Івана Яковича Франка – на Дрогобиччині.

Ректорат та академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка щиросердечно вітають Лауреата, Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара, з високим міжнародним визнанням його наукової праці та з визначним внеском у розвиток духовної культури.