До Дня Львівського національного університету імені Івана Франка визначено переможців університетського конкурсу «Найкращий підручник і навчальний посібник гуманітарного та природничого напрямів 2019–2020 навчального року» згідно з наказом ректора № 5061 від 19.11.2007 р. «Про затвердження «Положення про підручники і навчальні посібники Львівського національного університету імені Івана Франка» та рішенням Вченої ради Університету від 30.09.2020 р. (протокол № 88/9).

Відзнаки згідно з наказом ректора № 3502 від 5.10.2020 р. «Про нагородження авторів найкращих підручників та навчальних посібників» присуджено тринадцятьом авторам семи книжок-переможниць університетського конкурсу.

Грамотами та грошовими преміями за рахунок коштів загального (спеціального) фонду Університету нагороджено авторів навчальних посібників, які стали переможцями конкурсу «Найкращий навчальний посібник гуманітарного напряму 2019–2020 навчального року»:

За перше місце навчального посібника «Новітня історія України (1945–2020 роки)»:

Кондратюка Костянтина Костянтиновича – доктора історичних наук, професора кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського історичного факультету (премія в розмірі 7000 гривень),

Качмара Володимира Михайловича – кандидата історичних наук, доцента кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського історичного факультету, проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку (премія в розмірі 7000 гривень).

За друге місце навчального посібника «Психологія примирення»:

Грабовську Софію Леонідівну – кандидата філософських наук, професора, завідувача кафедри психології філософського факультету (премія в розмірі 6000 гривень).

За третє місце навчального посібника «Англійська мова для студентів спеціальності «Туризм» = English for Students Majoring in Tourism Studies»:

Саламаху Мар’яну Ярославівну – кандидата філологічних наук, доцента кафедри іноземних мов для природничих факультетів факультету іноземних мов (премія в розмірі 5000 гривень),

Котловського Андрія Миколайовича – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри іноземних мов для природничих факультетів факультету іноземних мов (премія в розмірі 5000 гривень).

Грамотами та грошовими преміями за рахунок коштів загального (спеціального) фонду Університету нагороджено авторів підручників, які стали переможцями конкурсу «Найкращий підручник природничого напряму 2019–2020 навчального року»:

За друге місце підручника «Геологія корисних копалин» (у двох частинах). Частина 2. «Екзогенні та метаморфогенні процеси рудоутворення»:

Павлуня Миколу Миколайовича – доктора геологічних наук, професора кафедри геології корисних копалин і геофізики, декана геологічного факультету (премія в розмірі 6000 гривень),

Гайовського Олега Володимировича – кандидата геологічних наук, доцента кафедри геології корисних копалин і геофізики геологічного факультету (премія в розмірі 6000 гривень).

За друге місце підручника «Основи комп’ютерної електроніки»:

Комана Богдана Петровича – доктора фізико-математичних наук, професора кафедри системного проектування факультету електроніки та комп’ютерних технологій (премія в розмірі 6000 гривень),

Миська Мирослава Ярославовича (посмертно) – провідного фахівця кафедри системного проектування факультету електроніки та комп’ютерних технологій (премія в розмірі 6000 гривень).

Грамотами та грошовими преміями за рахунок коштів загального (спеціального) фонду Університету нагороджено авторів навчальних посібників, які стали переможцями конкурсу «Найкращий навчальний посібник природничого напряму 2019–2020 навчального року»:

За перше місце навчального посібника «Загальна гідрологія»:

Курганевич Людмилу Петрівну – кандидата географічних наук, доцент кафедри конструктивної географії і картографії географічного факультету (премія в розмірі 7000 гривень),

Біланюка Володимира Івановича – кандидата географічних наук, доцента кафедри фізичної географії, декана географічного факультету (премія в розмірі 7000 гривень),

Андрейчука Юрія Михайловича – кандидата географічних наук, доцент кафедри конструктивної географії і картографії географічного факультету (премія в розмірі 7000 гривень).

За друге місце навчального посібника «Структура й еволюція Всесвіту»:

Новосядлого Богдана Степановича – доктора фізико-математичних наук, професора кафедри астрофізики фізичного факультету (премія в розмірі 6000 гривень).

Цьогорічний університетський конкурс «Найкращий підручник і навчальний посібник гуманітарного та природничого напрямів» книговидавці провели вже чотирнадцятий раз поспіль, адже цей цікавий книжковий захід щодо визначення найкращих книжок Франкового Університету і відзначення їхніх авторів було започаткувано ще у 2007 році. Є велике сподівання, що і в 2020–2021 навчальному році університетські науковці досягнуть вагомих творчих висот.

Богдан КОПАНСЬКИЙ.