Їх на Форумі видавців прискіпливо розглядало конкурсне журі, жваво обговорювали учасники презентації, активно популяризовували і реалізовували на стенді № 119 книжкового ярмарку університетські поліграфісти
Поліграфісти Університету є постійними учасниками Форумів видавців у Львові. На 24-му за ліком книжковому святі Видавництво традиційно подало свої видання на розгляд журі конкурсу «Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові». Серед дев’яти університетських книжок, що змагалися у конкурсі, перемогу святкувала поема Івана Франка «Мойсей», яка стала першою у номінації «Класична українська література». Відзначимо, що на останніх шести Форумах видавців у Львові університетські книговидавці отримали десять відзнак.
Видавництво також з 13 по 17 вересня 2017 року взяло участь у книжковому ярмарку, на якому запропонувало відвідувачам Форуму видавців близько 500 найменувань університетських книжок на стенді № 119, а ще до початку роботи ярмарку на сайті Форуму видавців було розміщено книжки-учасниці конкурсу та книжки-новинки Видавництва, датовані 2017 роком.
Традиційно, водинадцяте поспіль, під час книжкових Форумів Видавництво показало свій найсвіжіший книжковий доробок у Дзеркальній залі на представницькій презентації десяти найновіших видань університетських авторів.
Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський привітав учасників презентації, яка традиційно відбувається під час вересневого книжкового свята у місті Лева, та продемонстрував присутнім Грамоту за перемогу у конкурсі «Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові» поеми Івана Франка «Мойсей», яка випущена університетським Видавництвом. Незмінний ведучий презентацій книжок університетських книговидавців – Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка Олег Шаблій, розпочинаючи обговорення-дискусію щодо творчого здобутку авторів нових книжок і їхніх видавців, зауважив, що кожне презентоване видання є унікальним доробком університетських учених.
На презентації, окрім усіх безпосередньо причетних до кожного з десяти випущених видань, були присутні насамперед викладачі й студенти Університету та чимало гостей, серед яких і нинішні народні депутати Верховної Ради України. Творча розмова на книжковому святі була жвавою і всебічною, адже зачіпала мовні, видавничі та інші насущні питання і проблеми нашого сьогодення.
Розпочалася презентація з обговорення двох видань філологічного факультету. Доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Володимир Микитюк представив навчально-методичний посібник «Іван Франко і методика викладання української літератури», в якому систематизовано методологічні концепти Івана Франка про специфіку вивчення української літератури як навчальної дисципліни у школі та університеті, а професори – завідувач кафедри загального мовознавства Флорій Бацевич та завідувач кафедри українського прикладного мовознавства Ірина Кочан – підручник «Лінгвістика тексту», де автори подали особливості лінгвістики тексту на сучасному етапі розвитку науки, окреслили одиниці й категорії тексту, специфіку його організації, функціонування, породження та сприйняття (інтерпретації).
Професор, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики Василь Лизанчук, презентував підручник «Інформаційна безпека України: теорія і практика», в якому розкрито складові національно-інформаційної безпеки українського суспільства, розглянуто та осмислено основоположні принципи розвитку й утвердження української України в умовах російської агресії та глобалізації.
Доцент кафедри етнології історичного факультету Роман Тарнавський розповів про свою монографію «Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910–1947)», в якій він, залучивши значний обсяг першоджерел, висвітлює створення в університеті кафедр та наукових інститутів етнологічного спрямування, аналізує специфіку навчально-наукового процесу в їхніх межах, вплив на нього політичної ситуації в Галичині.
У презентованому спільному доробку доцентів кафедри оптоелектроніки та інформаційних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрія Корчака, Юрія Фургали та Сергія Рихлюка – навчальному посібнику «Оптоелектронна інформатика». Том І. «Основні принципи та прилади» – висвітлено загальні питання оптоелектроніки, зокрема, фізичні принципи та явища, які використовують в оптоелектроніці, описано її елементну базу, технологічні аспекти виготовлення оптоелектронних приладів.
Перша з двох презентованих книжок філософського факультету під назвою «Антологія сучасної філософії науки, або усмішка ASIMO» містить переклад з англійської та французької мов дванадцяти знакових праць провідних сучасних західних мислителів, що провадять дослідження в галузі філософії науки, кожна з яких супроводжується аналізом ключових проблем відповідного напряму філософсько-наукових досліджень і біографічними відомостями про її автора. Антологія вийшла у світ за науковою редакцією Ректора Університету, професора кафедри теорії та історії культури Володимира Мельника та доцента кафедри історії філософії Андрія Синиці, який і представляв її присутнім. А друга – монографія «Формування нової соціокультурної дійсності в Україні», авторами якої є професор, завідувач кафедри філософії Анатолій Карась, професор кафедри теорії та історії культури Марія Кашуба, професор кафедри теорії та історії культури Марія Альчук та інші, що вийшла за загальною редакцією професора Володимира Мельника, – висвітлює суспільні й культурні процеси, які відбуваються у глобальному масштабі та специфічно виявляються в українських реаліях.
Презентований навчальний посібник «Формування академічної компетентності: курс англійської мови для студентів та аспірантів природничих спеціальностей», який написали професор, завідувач кафедри іноземних мов для природничих факультетів Наталія Микитенко, доцент кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, асистент кафедри іноземних мов для природничих факультетів Марія Козолуп, призначено для розвитку теоретичних і практичних знань студентів старших курсів, магістрантів, аспірантів та наукових працівників природничої галузі та зосереджено увагу на особливостях англомовної науково-академічної комунікації, лінгвістичній природі та стратегії дискурсу природничих наук, формуванні навичок та умінь активного читання, академічного письма й усного мовлення у природничій сфері, розширення словникового запасу загальнонаукової та професійної лексики.
Доцент кафедри міжнародного права факультету міжнародних відносин Володимир Гринчак презентував підручник «Мирні засоби врегулювання міжнародних спорів», в якому наголошено на ролі міжнародних організацій у процесі врегулювання міждержавних суперечностей, є окремі положення, що розкривають особливості процесів врегулювання міжнародних суперечностей за участю України.
За загальною редакцією професора, завідувача кафедри обліку і аудиту економічного факультету Олексія Ковалюка та професора цієї ж кафедри Володимира Швеця вийшла презентована колективна монографія «Проблеми теорії та практики обліково-аналітичних наук», в якій досліджено особливості теоретичних та практичних проблем обліково-
аналітичних наук в Україні та світі, визначено історичні та теоретико-
філософські основи обліково-аналітичних наук, розкрито головні проблеми
обліку та звітності суб’єктів господарювання в Україні.
Невимушена творча дискусійна атмосфера презентації дозволила її численним учасникам взаємозбагатитися новими науковими надбаннями і підходами на шляху до досягнення професійної мети.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімках: (угорі – 1–2 фото) – університетські видавці на фоні творчого книжкового доробку колективу Видавництва, поданому для учасників і відвідувачів ярмарку ХХІV Форуму видавців у місті Лева; (внизу – 3–13 фото) – під час презентації університетських видань у Дзеркальній залі Франкового Університету.
Фото Василя РОГАНА.