Дванадцятку найкращих визначено

У Франковому Університеті Видавничий центр цього року вже всьоме поспіль провів книжковий конкурс “Найкращий підручник” та “Найкращий навчальний посібник”. Журі з числа членів Видавничої комісії 23 вересня визначило, а Вчена рада Університету 25 вересня затвердила список авторів-переможців найкращих підручників і навчальних посібників гуманітарного і природничого напрямів, випущених у світ Видавничим центром у 2012-2013 навчальному році. Творчого успіху досягли автори дванадцяти книжок.

У конкурсі “Найкращий підручник гуманітарного напряму 2012-2013 навчального року” призові місця здобули:

Перше – підручник “Основи суспільної географії”. Автор: Олег Іванович Шаблій – професор, завідувач кафедри економічної та соціальної географії географічного факультету.

Друге – підручник “Філософія сучасної науки і техніки”. Автори: Едуард Павлович Семенюк – професор, завідувач кафедри філософії Національного лісотехнічного університету України, Володимир Петрович Мельник – професор, декан філософського факультету, завідувач кафедри теорії та історії культури.

Третє – підручник “Філософія”. Автор: Людмила Віталіївна Рижак – доцент кафедри філософії філософського факультету.

У конкурсі “Найкращий навчальний посібник гуманітарного напряму 2012-2013 навчального року” призові місця посіли:

Перше – навчальний посібник “Господарське законодавство” (у двох частинах). Автори: Володимир Васильович Яцура – професор, завідувач кафедри менеджменту економічного факультету, Анна Михайлівна Грищук – доцент кафедри менеджменту економічного факультету, Маріанна Остапівна Кохан – доцент кафедри менеджменту економічного факультету.

Друге – навчальний посібник “Регіональна економічна і соціальна географія світу (Латинська Америка та Карибські країни, Африка, Азія, Океанія)”. Автори: Мирослава Михайлівна Книш – доцент кафедри економічної та соціальної географії географічного факультету, Ольга Ігорівна Мамчур – асистент кафедри економічної та соціальної географії географічного факультету.
konkurs-2013
Третє – навчальний посібник “Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах”. Автор: Світлана Мирославівна Пик – доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин.

У конкурсі “Найкращий підручник природничого напряму 2012-2013 навчального року” призові місця зайняли:

Перше – підручник “Анатомія та еволюція нервової системи”. Із серії “Біологічні студії”. Автор: Наталія Вікторівна Федірко – професор кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету.

Друге – підручник “Геологія корисних копалин. Частина 1. Рудогенез”. Автори: Юрій Васильович Ляхов – професор кафедри геології корисних копалин геологічного факультету, Микола Миколайович Павлунь – професор, завідувач кафедри геології корисних копалин геологічного факультету, Сергій Іванович Ціхонь – доцент кафедри геології корисних копалин геологічного факультету.

Третє – підручник “Фізіологія людини і тварин (фізіологія нервової, м’язової і сенсорних систем). Із серії “Біологічні студії”. Автори: Мирон Юрійович Клевець – професор кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету, Володимир Васильович Манько – професор, завідувач кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету, Марія Олексіївна Гальків – доцент кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету, Оксана Володимирівна Іккерт – доцент кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету, Соломія Володимирівна Бичкова – доцент кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету.

У конкурсі “Найкращий навчальний посібник природничого напряму 2012-2013 навчального року” призові місця розподілено так:

Перше – навчальний посібник “Теорія електромагнітного поля”. Автор: Іван Михайлович Болеста – професор, завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки.

Друге – навчальний посібник “Зоогеографія” Із серії “Біологічні студії”. Автор: Остап Степанович Решетило – доцент кафедри зоології біологічного факультету.

Третє – навчальний посібник “Основи електронної та зондової мікроскопії”. Автори: Оксана Ярославівна Тузяк – доцент кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету, Василь Юрійович Курляк – доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету.

Усіх переможців конкурсу, які є науковцями нашого вищого навчального закладу, 11 жовтня – у День Франкового Університету – відзначено грошовими преміями та грамотами.

Богдан КОПАНСЬКИЙ.