14-й Форум видавців у Львові (13.09.2007 – 16.09.2007)
Конкурс «Найкраща книжка ХІV Форуму видавців у Львові»
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книга XIV Форуму видавців у Львові»:
«PATRIAE DECORI CIVIBUS EDUCANDIS». 2007.
І. Вакарчук. «Квантова механіка». Видання третє, доповнене. 2007.
А. Пашук. «Нариси з історії філософії середніх віків». 2007.
В. Чушенко, І. Заяць. «Конституційне право України». 2007.
М. Ільницький, В. Будний. «Порівняльне літературознавство». У 2-х частинах. 2007.
І. Франко. «Галицько-руські народні приповідки». У 2-х томах. 2006.
Б. Якимович. «Іван Франко – видавець». 2006.
Б. Гофманн-Велленгоф, К. Леґат, М. Візер. «Навігація». 2006.
Нагороди XІV Форуму видавців у Львові
/
15-й Форум видавців у Львові (11.09.2008 – 14.09.2008)
Нагороди XV Форуму видавців у Львові
До уваги шанувальників книги!
У п’ятницю, 12 вересня 2008 року, з 14 до 15 години під час XV Форуму видавців у Львові у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться презентація таких видань науковців Франкового Університету:
– Іван Франко. “Галицько-руські народні приповідки” (у трьох томах), які упорядкував Святослав Пилипчук, а також Святослав Пилипчук. “Галицько-руські народні приповідки”: пареміологічно-пареміографічна концепція Івана Франка”.
– Роман Горак, Ярослав Гнатів. “Іван Франко. Книга восьма. Роки страждань” та “Іван Франко. Книга дев’ята. Катастрофа”.
– Любомир Сеник. “Студії ліричної драми Івана Франка “Зів’яле листя” та “De rebus publicis”.
Запрошуємо відвідати презентацію!
16-й Форум видавців у Львові (10.09.2009 – 13.09.2009)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХVІ Форуму видавців у Львові»:
- «Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), том 1, 2008.
- Наталія Сибірна, Ярослав Чайка, Наталія Климишин, Людмила Старикович, Галина Клевета, Катерина Дудок. «Механізми біохімічних реакцій». Із серії «Біологічні студії», 2009.
- Назар Холод. «Розподіл доходів та бідність у перехідних економіках», 2009.
- Олег Антоняк. «Загальна фізика: основи електрики і магнетизму», 2009.
- Галина Доманська, Сергій Лавренюк. «Основи вищої математики» (для економічних спеціальностей) , 2008.
- Зенон Гамкало. «Екологічна якість ґрунту», 2009.
- Ігор Бойко. «Органи влади і право в Галичині у складі Польського Королівства (1349–1569 рр.)» , 2009.
- Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Ірина Білінська. «Мікробіологія». Із серії «Біологічні студії», 2009.
- Василь Івашків. «Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша», 2009.
Нагороди XVІ Форуму видавців у Львові
Підручник «Мікробіологія» із серії «Біологічні студії» (автори – Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Ірина Білінська) та монографія Василя Івашківа «Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша» отримали відзнаки XVІ Форуму видавців. Підручник «Мікробіологія» ввійшов до числа п’ятнадцяти найкращих книжок «Форуму видавців-2009», а за наукові монографії Василя Івашківа «Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша» та Богдана Тихолоза «Філософська лірика Івана Франка» Видавничий центр Франкового Університету отримав спеціальну відзнаку голови Львівської обласної держадміністрації.
Книжки Видавничого центру
Львівського національного університету імені Івана Франка,
призначені для благодійної акції «Подаруй дитині книжку»
під час ХVI Форуму видавців у Львові:
До уваги шанувальників книги!
У п’ятницю, 11 вересня 2009 року, з 14 до 15 години 30 хвилин під час XVІ Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться презентація таких видань науковців Франкового Університету:
«Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), том 1.
Галина Мацюк. Наукова серія «Мова і соціум». Випуск 1. «До витоків соціолінгвістики: соціологічний напрям у мовознавстві».
Галина Мацюк. Наукова серія «Мова і соціум». Випуск 2. «Прикладна соціолінгвістика. Питання мовної політики».
Ольга Стефанишин. «Теорія розвитку людського потенціалу національної економіки».
Назар Холод. «Розподіл доходів та бідність у перехідних економіках».
Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Ірина Білінська. «Мікробіологія».
За редакцією Наталії Сибірної. «Механізми біохімічних реакцій».
Ігор Бойко. «Органи влади і право в Галичині у складі Польського Королівства (1349–1569 рр.)».
Проводить Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка.
Ведучий презентації – Заслужений професор Університету Олег Іванович Шаблій.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Як завжди – з нагородами …
Традиційний Форум видавців і цього року зібрав у Львові багатотисячну аудиторію поціновувачів друкованого слова. Це вересневе свято вже вшістнадцяте відбулося у місті Лева, а його масштаби щоразу все ширшають і ширшають, бо бажаючих продемонструвати свої творчі здобутки, перетворені у поліграфічний виріб – книжку, з кожним роком стає все більше і більше.
Знову активним учасником Форуму книговидавців був Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, який протягом чотирьох днів на стенді № 133, що на першому поверсі Палацу мистецтв, дивував відвідувачів Форуму різноманітною науковою, навчальною, довідковою літературою близько 200 найменувань. Успішним здобуткам на Форумі сприяла зазвичай ретельна підготовка до цього масового книжкового свята.
Ми вже традиційно стали учасниками конкурсу “Найкраща книжка XVІ Форуму видавців у Львові”. На суд вимогливого журі було подано вісім книжок: перший том збірника матеріалів Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.) “Іван Франко: дух, наука, думка, воля”, навчальні посібники Олега Антоняка “Загальна фізика: основи електрики і магнетизму”, Галина Доманської і Сергія Лавренюка “Основи вищої математики” (для економічних спеціальностей), Зенона Гамкала “Екологічна якість ґрунту”, “Механізми біохімічних реакцій” із серії “Біологічні студії” (автори – Наталія Сибірна, Ярослав Чайка, Наталія Климишин, Людмила Старикович, Галина Клевета, Катерина Дудок), монографії Назара Холода “Розподіл доходів та бідність у перехідних економіках”, Ігора Бойка “Органи влади і право в Галичині у складі Польського Королівства (1349–1569 рр.)”, а також підручник “Мікробіологія” із серії “Біологічні студії” (автори – Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Ірина Білінська) та монографія Василя Івашківа “Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша”. Зауважимо, що саме дві останні книжки отримали відзнаки Форуму. Підручник “Мікробіологія” ввійшов до числа п’ятнадцяти найкращих книжок “Форуму видавців-2009”, а за наукові монографії Василя Івашківа “Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша” та Богдана Тихолоза “Філософська лірика Івана Франка” Видавничий центр нашого Університету отримав спеціальну відзнаку голови Львівської обласної держадміністрації. Додамо, що до п’ятнадцятки головних лауреатів Форуму ввійшли ще три книжки, над якими працювали науковці Франкового Університету: “На перехрестях віку” (у трьох книгах) Миколи Ільницького, випущена Видавничим домом “Києво-Могилянська академія”, та “Повне зібрання творів” Богдана-Ігора Антонича (передмова Миколи Ільницького, упорядкування і коментарі Данила Ільницького) і “Римська елегія” (з латинської переклав Андрій Содомора), які побачили світ у видавництві “Літопис”.
Під час книжкового Форуму у Дзеркальній залі Видавничий центр вже кілька років поспіль проводить презентації університетських видань. І цього разу представлений творчий доробок науковців Франкового Університету був досить вагомим. Вісім книжок постало перед учасниками цього пропагандистського книжкового заходу, що спонукало запрошених до жвавого обговорення праць, а інколи і до дискусій з промовцями. Але презентацію проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський розпочав з приємного дійства – нагородження авторів підручника “Мікробіологія”, який, як вже сказано вище, став лауреатом XVІ Форуму видавців у Львові. Це стало своєрідним поштовхом до подальшого активного ходу презентації.
Про підготовку і випуск першого тому збірника матеріалів Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка “Іван Франко: дух, наука, думка, воля”, в якому подано статті найвідоміших франкознавців світу, розповів відповідальний секретар видання, директор Інституту франкознавства доцент Святослав Пилипчук. Він також повідомив, що вже на завершальній стадії робота над другим томом збірника. Добрі слова про це видання висловив ректор Українського університету, що у Москві, професор Віктор Ідзьо.
Дві книжки наукової серії “Мова і соціум” представила присутнім професор філологічного факультету Галина Мацюк. Перша з них – “До витоків соціолінгвістики: соціологічний напрям у мовознавстві”– монографія, друга – “Прикладна соціолінгвістика. Питання мовної політики” – навчальний посібник. Обидва випуски цієї серії (а ще буде третій) вже стали хорошою підмогою для мовознавців, які вивчають теоретичну соціолінгвістику та її історію, загальне мовознавство. Щодо навчального посібника “Прикладна соціолінгвістика. Питання мовної політики”, то це видання є першим в Україні, яке висвітлює таку тематику. Хороші відгуки про згадані книжки висловили гість з Києва – завідувач відділу соціолінгвістики Інституту української мови НАН України професор Леся Ставицька, колега з кафедри загального мовознавства нашого Університету доцент Лідія Сваричевська, четвертокурсниця філологічного факультету Лілія Мальцева.
Професор економічного факультету Ольга Стефанишин презентувала свій навчальний посібник “Теорія розвитку людського потенціалу національної економіки”. Ця фундаментальна праця із теорії розвитку людського потенціалу національної економіки, яка отримала гриф Міністерства освіти і науки України, стане настільною книгою для усіх, хто цікавиться розвитком новітньої економічної теорії. Ведучий презентації проректор Мар’ян Лозинський запропонував на основі цієї праці Ольги Стефанишин, назва якої співпадає з темою докторської дисертації, провести Всеукраїнську науково-практичну конференцію. А ще він додав, що цей навчальний посібник варто видати значно більшим накладом.
Приємні відгуки отримала і монографія докторанта економічного факультету Назара Холода “Розподіл доходів та бідність у перехідних економіках”. Її стрижнем є дослідження динаміки нерівності розподілу доходів населення та бідності у перехідних економіках. У цій книжці також йдеться про особливості та закономірності розподілу доходів та боротьбу з бідністю в Україні. Написання монографії стало можливим завдяки науковим стажуванням автора у Нідерландах та США. Він задоволений своєю працею і впевнений, що вона буде корисною не лише для студентів, але й для широкого кола фахівців. А ще вдячний поліграфістам за художнє оформлення обкладинки монографії і оперативний друк.
Щодо двох видань біологічного факультету із започаткованої серії “Біологічні студії”, то їм також на презентації була приділена особлива увага. Підручник “Мікробіологія”, який написали Степан Гудзь, Світлана Гнатуш та Ірина Білінська, став одним із переможців конкурсу “Найкраща книжка XVІ Форуму видавців у Львові”, а навчальний посібник “Механізми біохімічних реакцій”, авторами якого є Наталія Сибірна, Ярослав Чайка, Наталія Климишин, Людмила Старикович, Галина Клевета, Катерина Дудок, заслужив не меншу увагу учасників презентації. Цікаво розповідали про свій творчий доробок і декан біологічного факультету доцент Світлана Гнатуш, і завідувач кафедри біохімії професор Наталія Сибірна. За оригінально проілюстровані обкладинки, чітку комп’ютерну графіку і верстку книжки автори були одностайно щиро вдячні своєму факультетському дизайнерові Ігореві Старуньку. Обидва видання отримали рекомендації Міністерства освіти і науки України. Цінність цих книжок вимірюється не лише багаторічною працею авторських колективів, а насамперед актуальністю поданого у них матеріалу. Скажімо, у підручнику читачеві наголошено про ту небезпеку, яку становлять патогенні бактерії для здоров’я людини. З цією метою у двох розділах стисло охарактеризовано інфекцію та імунітет і окремі патогенні бактерії та дуже коротко описані ті інфекційні захворювання, які вони спричиняють. Автори навчального посібника, присвяченого світлій пам’яті свого вчителя – Бориса Федоровича Сухомлинова, розглянули питання про будову і функції основних класів біомакромолекул, детально висвітлили розділи, які охоплюють обмін білків, ліпідів, вуглеводів і нуклеїнових кислот. Добрі слова про доробок біологів висловила спеціаліст у цій науковій галузі – доцент кафедри технології біологічноактивних сполук та біотехнології Національного університету “Львівська політехніка” Вероніка Червецова.
Завершальним акордом презентації стало представлення монографії доцента кафедри історії держави, права та політико-правових вчень юридичного факультету Ігора Бойка “Органи влади і право в Галичині у складі Польського Королівства (1349–1569 рр.)”. Історико-правове дослідження органів влади та права у Галичині в складі Польського Королівства, як вважає автор, дасть змогу нагромадити початкову емпіричну базу даних, спираючись на яку сучасні вчені-правознавці, політики і державні діячі можуть створити оптимальну модель державно-правових і самоврядних інститутів з урахуванням помилок та досягнень, які мали місце у минулому. Вихід цієї книжки у світ є результатом тривалого дослідження науковця, якому плідно у цьому сприяло керівництво кафедри.
А Видавничому центрові Франкового Університету, який був учасником благодійної акції «Подаруй дитині книжку», ще й вдячно усміхатимуться маленькі дітки, які під час XVІ Форуму видавців у Львові отримали у подарунок п’ять дитячих книжочок “Торбина усміхненого котика”, написаних Марією Людкевич.
17-й Форум видавців у Львові (16.09.2010 – 19.09.2010)
Книжки Видавничого центру
Львівського національного університету
імені Івана Франка, подані на конкурс
«Найкраща книжка ХVІІ Форуму видавців у Львові»:
1а. «Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), том 1, 2008;
1б. «Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), том 2, 2010.
- Володимир Капустяник, Володимир Мокрий. «Прикладна спектроскопія». Навчальний посібник. 2009.
- Михайло Крупка, Євгенія Андрущак, Наталія Пайтра. «Банківські операції». Навчальний посібник. 2009.
- Олег Кушнір, Юрій Корчак, Лев Луців-Шумський, Сергій Рихлюк. «Експериментальна оптика». Навчальний посібник. 2009.
- Ярослава Ломницька, Надія Чабан. «Хімічні та фізико-хімічні методи аналізу в екологічних дослідженнях». Навчально-методичний посібник. 2009.
- Любомира Мандзій, Оксана Дащаківська. «Політична еліта: історія та теорія». Навчальний посібник. 2009.
- Володимир Працьовитий. «Українська історична драматургія». Навчальний посібник. 2009.
8а. Людмила Рижак. «Філософія як рефлексія духу». Навчальний посібник. 2009;
8б. Людмила Рижак. «Філософія як рефлексія духу». Хрестоматія. 2009.
- Ольга Сінькевич. «Основи культурології». Підручник. 2009.
- Ольга Стефанишин. «Теорія розвитку людського потенціалу національної економіки». Навчальний посібник. 2009.
- Ольга Федоренко, Стефанія Сухорольська, Ольга Руда. «Основи лінгвістичних досліджень». Підручник. 2009.
- Галина Яворська, Степан Гудзь, Світлана Гнатуш. «Промислова мікробіологія». Із серії «Біологічні студії». Навчальний посібник. 2009.
- Степан Гудзь, Тарас Перетятко, Юлія Павлова. «Загальна вірусологія». Із серії «Біологічні студії». Навчальний посібник. 2010.
- «Іван Франко у критиці: західноукраїнська рецепція 20–30-х років ХХ століття». Упорядник і автор вступного слова Микола Ільницький. Збірник. 2010.
- Степан Кузик. «Теоретичні проблеми туризму: суспільно-географічний підхід». Монографія. 2010.
- Світлана Лепех. «Сімейне право України». Навчальний посібник. 2010.
- Семен Матковський, Мар’яна Вдовин, Тарас Панчишин. «Статистика». Навчальний посібник. 2010.
- Володимир Мельник. «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз». Монографія. 2010.
- Христина Назаркевич. «Основи перекладознавства» = «Grundkurs Translatologie». У 2 ч. Ч. 1: Теоретичний курс. Навчальний посібник. 2010.
- Світлана Сеник, Роксолана Лемик. «Цивільне процесуальне право». Навчальний посібник. 2010.
- «Філософські проблеми науки». Львівсько-Варшавський семінар. Наукові керівники – Іван Вакарчук, Яцек Ядацкі. Збірник наукових праць. 2010.
- Збігнєв Фрас. «Демократи у політичному житті Галичини 1848–1873 років». Науковий редактор – Олексій Сухий. Переклад – Юлія Родик, Юлія Сагата, Олексій Сухий. Наукове видання. 2010.
Нагороди XVІІ Форуму видавців у Львові
До уваги шанувальників книги!
У п’ятницю, 17 вересня 2010 року, з 14 до 15 години 30 хвилин під час XVІІ Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться презентація таких видань науковців Франкового Університету:
«Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), т. 1, т. 2. 2008, 2010.
Володимир Працьовитий. «Українська історична драматургія» Навчальний посібник. 2009.
Ольга Федоренко, Стефанія Сухорольська, Ольга Руда. «Основи лінгвістичних досліджень». Підручник. 2009.
Володимир Капустяник, Володимир Мокрий. «Прикладна спектроскопія». Навчальний посібник. 2009.
Володимир Мельник. «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз». Монографія. 2010.
Богдан Базиликут. «Українські народні пісні для мецо-сопрано». Навчально-методичний посібник, 2010.
Степан Гудзь, Тарас Перетятко, Юлія Павлова. «Загальна вірусологія». Із серії «Біологічні студії». Навчальний посібник. 2010.
Проводить Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій презентації видань науковців Франкового Університету
У п’ятницю, 17 вересня 2010 року, з 14 до 15 години 30 хвилин під час XVІІ Форуму видавців у Львові Видавничий центр у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка проводить презентацію таких видань науковців Франкового Університету:
Професор Іван Олександрович Вакарчук – головний редактор, доцент Святослав Михайлович Пилипчук – відповідальний секретар. «Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.), т. 1, т. 2. 2008, 2010.
Професор філологічного факультету Володимир Степанович Працьовитий. «Українська історична драматургія». Навчальний посібник. 2009.
Доцент факультету іноземних мов Ольга Ігорівна Федоренко, доцент факультету іноземних мов Стефанія Михайлівна Сухорольська, асистент факультету іноземних мов Ольга Василівна Руда. «Основи лінгвістичних досліджень». Підручник. 2009.
Професор фізичного факультету Володимир Богданович Капустяник, доцент Українського національного лісотехнічного університету Володимир Іванович Мокрий. «Прикладна спектроскопія». Навчальний посібник. 2009.
Професор філософського факультету Володимир Петрович Мельник. «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз». Монографія. 2010.
Професор факультету культури і мистецтв Богдан Омелянович Базиликут. «Українські народні пісні для мецо-сопрано». Навчально-методичний посібник, 2010.
Професор біологічного факультету Степан Петрович Гудзь, доцент біологічного факультету Тарас Богданович Перетятко, старший науковий співробітник Львівського державного університету фізичної культури Юлія Олександрівна Павлова. «Загальна вірусологія». Із серії «Біологічні студії». Навчальний посібник. 2010.
Ведучий презентації – проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Володимирович Лозинський.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Коли втішає щедрість видавців
Сімнадцятий за ліком Форум видавців у Львові ще раз засвідчив про свою величність. Адже масштаби цього книжкового свята з кожним роком ширшають. І жодні перепони не завадили знову прибути до міста Лева відомим письменникам, знаним літераторам і, звичайно, численним видавцям та шанувальникам книги з усіх кінців України та далеко з-за її меж. Асортимент літератури, яку змогли побачити відвідувачі, милував око і дорослих, і юних читачів. Хоч ціни на деякі видання були чималі, все ж покупці полишали колиску Форуму – Палац мистецтв – не з порожніми руками.
Широкою та багатоплановою була книжкова експозиція Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка. Книжки близько 300 найменувань виставили для поціновувачів друкованого слова університетські поліграфісти, які досить ретельно готувалися до ХVII Форуму видавців. Усі бажаючі могли на нашому стенді № 134 вибрати собі літературу на різні смаки: навчальну, навчально-методичну, наукову, довідкову. А найпріоритетнішими серед видань були зазвичай підручники і навчальні посібники. Поцікавитися доробком видавців Франкового університету можна було, переглянувши спеціально підготовлений до Форуму тематичний перелік книжок, дещо раніше випущений каталог видань Видавничого центру «Світ книг – світ знань» та найсвіжіший номер газети «Видавничий вісник».
Ще одним вагомим заходом популяризації університетських книжок була традиційна участь у конкурсі «Найкраща книжка Форуму видавців у Львові». Цього року на суд вимогливого журі Видавничий центр запропонував аж 24 видання. І дуже приємно, що після неабиякої конкуренції між майже 400 книжками-учасницями, дві нагороди заслужено присуджено авторам видань з Університету Франка. Декан філософського факультету професор Володимир Мельник – автор монографії «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз» – отримав Спеціальну відзнаку Малого журі науковців (гуманітарні науки), а директор Інституту франкознавства доцент Святослав Пилипчук – відповідальний секретар двотомного збірника наукових праць «Іван Франко: дух, наука, думка, воля» (Матеріали Міжнародного наукового конґресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.) – від імені творчого колективу цього видання отримав Персональну відзнаку Президента Форуму видавців.
Доброю справою, започаткованою ще чотири роки тому, стало проведення під час Форумів видавців презентацій книжок університетських науковців. Видавничий центр не порушив цієї традиції й у вересні цього року. У Дзеркальній залі усі присутні змогли ближче ознайомитися з творчим доробком директора Інституту франкознавства доцента Святослава Пилипчука – відповідального секретаря двотомного збірника наукових праць «Іван Франко: дух, наука, думка, воля», професора філологічного факультету Володимира Працьовитого – автора навчального посібника «Українська історична драматургія», доцентів факультету іноземних мов Ольги Федоренко, Стефанії Сухорольської, Ольги Рудої – авторів підручника «Основи лінгвістичних досліджень», професора фізичного факультету Володимира Капустяника, доцента Українського національного лісотехнічного університету Володимира Мокрого – авторів навчального посібника «Прикладна спектроскопія», декана філософського факультету професора Володимира Мельника – автора монографії «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз», професора факультету культури і мистецтв Богдана Базиликута – автора навчально-методичного посібник «Українські народні пісні для мецо-сопрано», професора біологічного факультету Степана Гудзя, доцента біологічного факультету Тараса Перетятка, старшого наукового співробітника Львівського державного університету фізичної культури Юлії Павлової – авторів навчального посібника «Загальна вірусологія» із серії «Біологічні студії».
Ведучий цієї представницької презентації Заслужений професор Університету Франка Олег Шаблій перед початком обширної розмови про творчий доробок авторів названих вище книжок запросив до слова проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’яна Лозинського. Він, зокрема, оголосив присутнім приємну звістку про перемогу у конкурсі «Найкраща книжка ХVII Форуму видавців у Львові» двох університетських видань, а також подякував науковцям за плідну творчу працю. Так співпало, що заслужені нагороди – гарно оформлені шкіряні грамоти з вказаними номінаціями – пощастило отримати з рук проректора під оплески присутніх двом учасникам даної презентації: професорові Володимиру Мельнику – авторові монографії «Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз» та доцентові Святославу Пилипчуку – відповідальному секретареві двотомного збірника наукових праць «Іван Франко: дух, наука, думка, воля».
Обговорення презентованих книжок відбувалося у невимушеній творчій обстановці. Кожен з виступаючих авторів намагався переконливими фактами ще раз підкреслити вагомість свого видання, а заодно дати вичерпні відповіді на усі запитання учасників презентації.
У приємну несподіванку перетворилася фінальна частина презентації, коли професор факультету культури і мистецтв Богдан Базиликут після розповіді про свій навчально-методичний посібник «Українські народні пісні для мецо-сопрано» вивів на імпровізовану сцену у Дзеркалій залі своїх вихованців. Дівчата і хлопці у національному вбранні своїм неповторним виконанням шести українських пісень заполонили зал. Бурхливі оплески були подякою і шаною їм та всім учасникам і організаторам презентації.
18-й Форум видавців у Львові (15.09.2011 – 18.09.2011)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХVІІІ Форуму видавців у Львові»:
- Світлана Вакарчук, Тарас Демків, Степан Мягкота. «Фізика». Підручник. 2010.
- Богдан Ковальчук, Йосиф Шіпка. «Основи математичного аналізу». Частина 1. Підручник. 2010.
- Богдан Ковальчук, Йосиф Шіпка. «Основи математичного аналізу». Частина 2. Підручник. 2010.
- Іван Бабінчук. «Французька мова». Підручник. 2010.
- Кирило Свєшніков, Ірина Побережська, Юрій Дорошенко. «Магматичні породи та породні сполучення: (петрографія, петрологія, методи досліджень)». Підручник. 2010.
- Наталія Сибірна, Михайло Гончар, Ірина Бродяк, Олена Стасик, Марина Барська. За редакцією Наталії Сибірної. «Хімія білка». Із серії «Біологічні Студії». Підручник. 2010.
- Степан Позняк. «Ґрунтознавство і географія ґрунтів». Частина 1. Підручник. 2010.
- Степан Позняк. «Ґрунтознавство і географія ґрунтів». Частина 2. Підручник. 2010.
- Михайло Присяжний, Мар’ян Лозинський. «Організація роботи редакції газети і праці журналіста». Навчальний посібник. 2010.
- Ольга Жак, Ярослав Каличак. «Загальна хімія». Навчальний посібник. 2010.
- Володимир Савчин, Ігор Іжнін, Микола Ваків. «Напівпровідникова фотоелектроніка». Навчальний посібник. 2010.
- Вікторія Гупаловська. «Психологія реклами». Навчальний посібник. 2010.
- Ігор Половинко. «Атомна і ядерна фізика». Навчально-методичний посібник. 2010.
- Іван Франко. «Мойсей». Поема. Переклала на німецьку мову Ірина Гузар. 2010.
- Зеновій Терлак. «Словник поетичної збірки Івана Франка «Зів’яле листя». 2010.
- Звенислава Калинець-Мамчур. «Словник-довідник з альґології та мікології». Із серії «Біологічні Студії». 2011.
- Олександра Сербенська, Марія Білоус, Христина Дацишин та інші. За редакцією Олександри Сербенської. «Антисуржик». Навчальний посібник. 2011.
- Василь Лизанчук. «Журналістська майстерність». Підручник. 2011.
- Василь Лизанчук, Микола Рожик. «Історія російщення українців». Монографія. 2011.
- Михайло Крупка, Євгенія Андрущак, Наталія Пайтра. За редакцією Михайла Крупки. «Банківські операції». Підручник. 2011.
- Мирон Клевець, Володимир Манько, Марія Гальків, Оксана Іккерт, Соломія Бичкова. «Фізіологія людини і тварин. Фізіологія нервової, м’язової і сенсорних систем». Із серії «Біологічні Студії». Підручник. 2011.
- Мирослав Дністрянський. «Геополітика». Навчальний посібник. 2011.
Нагороди XVІІІ Форуму видавців у Львові
15 вересня 2011 року було урочисто оголошено переможців конкурсу «Найкраща книга 18 Форуму видавців». Книжки оцінювало Велике журі, що складалося з 26 Малих Журі, 94 членів яких було підібрано за професійною ознакою. На конкурс від 92 українських видавництв надійшло 379 книжки. Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка подав 22 книжки. Два видання Франкового Університету перемогли у номінаціях:
«Спеціальна відзнака Малого журі літературознавців»:
Іван Франко. Мойсей: Поема / Переклала на німецьку мову Ірина Гузар. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010.
«Спеціальна відзнака Малого журі науковців (природничі і точні науки)»:
Богдан Ковальчук, Йосиф Шіпка. Основи математичного аналізу. У двох частинах. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010.
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка отримав нагороду за вихід у світ серії підручників та навчальних посібників для вищої школи у номінації:
«Спеціальна відзнака Львівської обласної адміністрації».
До уваги шанувальників університетської книги!
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка у п’ятницю, 16 вересня 2011 року, з 13 до 15 години згідно з програмою XVІІІ Форуму видавців у Львові проводить у Дзеркальній залі презентацію таких видань:
Володимир Савчин, Ігор Іжнін, Микола Ваків. «Напівпровідникова фотоелектроніка». Навчальний посібник. 2010;
Звенислава Калинець-Мамчур. «Словник-довідник з альґології та мікології». Із серії «Біологічні Студії». 2011;
Світлана Вакарчук, Тарас Демків, Степан Мягкота. «Фізика». Підручник. 2010;
За редакцією Олександри Сербенської. «Антисуржик». Навчальний посібник. 2011;
Василь Лизанчук, Микола Рожик. «Історія російщення українців». Монографія. 2011; Василь Лизанчук. «Журналістська майстерність». Підручник. 2011;
Михайло Крупка, Євгенія Андрущак, Наталія Пайтра. «Банківські операції». Підручник. 2011; Михайло Крупка. «Гроші та кредит». Підручник. 2011;
Степан Позняк. «Ґрунтознавство і географія ґрунтів». Підручник. У двох частинах. 2010;
Мирослав Дністрянський. «Геополітика». Навчальний посібник. 2011;
Лідія Блавацька, Володимир Кирилич, Віктор Кревс, Валентина Мохонько. «Математика». Навчальний посібник. 2011;
«Етика поведінки та мовленєвий етикет студента в академічному середовищі». 2011;
«Особливості соціально-психологічної адаптації студента у навчальній групі». 2011;
«Першокурсник-2011». Спецвипуск інформаційно-аналітичного часопису ЛНУ імені Івана Франка «Каменяр». 2011.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій презентації видань науковців Франкового Університету, яку у п’ятницю, 16 вересня 2011 року, з 13 до 15 години під час XVІІІ Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка проводить Видавничий центр
Професор факультету електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Павлович Савчин, професор Національного університету «Львівська політехніка» Ігор Іванович Іжнін, генеральний директор НВП «КАРАТ» Микола Михайлович Ваків. «Напівпровідникова фото електроніка». Навчальний посібник. 2010;
Доцент біологічного факультету, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Звенислава Ігорівна Калинець-Мамчур. «Словник-довідник з альґології та мікології». Із серії «Біологічні Студії». 2011;
Доцент Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій Світлана Олександрівна Вакарчук, доцент фізичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Михайлович Демків, професор Львівського національного аграрного університету Степан Васильович Мягкота. «Фізика». Підручник. 2010;
За редакцією професора факультету журналістики Олександри Антонівни Сербенської. Автори – професор факультету журналістики Олександра Антонівна Сербенська, доцент філологічного факультету Марія Прокопівна Білоус, доцент факультету журналістики Христина Петрівна Дацишин та інші. «Антисуржик». Навчальний посібник. 2011;
Професор факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук, доцент історичного факультету Микола Євгенович Рожик. «Історія російщення українців». Монографія. 2011; професор факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук. «Журналістська майстерність». Підручник. 2011;
За редакцією професора економічного факультету Михайла Івановича Крупки. Автори – професор економічного факультету Михайло Іванович Крупка, доцент економічного факультету Євгенія Михайлівна Андрущак, асистент економічного факультету Наталія Григорівна Пайтра. «Банківські операції». Підручник. 2011; за редакцією професора економічного факультету Михайла Івановича Крупки. «Гроші та кредит». Підручник. 2011;
Професор географічного факультету Степан Павлович Позняк. «Ґрунтознавство і географія ґрунтів». Підручник. У двох частинах. 2010;
Професор географічного факультету Мирослав Степанович Дністрянський. «Геополітика». Навчальний посібник. 2011;
Викладач підготовчого відділення для громадян України Лідія Іванівна Блавацька, доцент механіко-математичного факультету, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Михайлович Кирилич, доцент факультету доуніверситетської підготовки Віктор Євгенович Кревс, доцент Валентина Дмитрівна Мохонько. «Математика». Навчальний посібник. 2011;
Доцент механіко-математичного факультету Юрій Данилович Головатий, доцент механіко-математичного факультету, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Михайлович Кирилич, професор механіко-математичного факультету Сергій Павлович Лавренюк. «Диференціальні рівняння». Навчальний посібник. 2011;
Упорядники – професор філологічного факультету Ірина Миколаївна Кочан, професор факультету журналістики Олександра Антонівна Сербенська, професор філологічного факультету Зеновій Михайлович Терлак, доцент філологічного факультету Марія Петрівна Білоус та інші. «Етика поведінки та мовленнєвий етикет студента в академічному середовищі». 2011;
Розробили доцент філософського факультету Софія Леонідівна Грабовська, доцент філософського факультету Олена Станіславівна Штепа. «Особливості соціально-психологічної адаптації студента у навчальній групі». 2011;
Укладач і відповідальна за випуск Анастасія Володимирівна Коник. «Першокурсник-2011». Спецвипуск інформаційно-аналітичного часопису ЛНУ імені Івана Франка «Каменяр». 2011.
Ведучий презентації – проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’ян Володимирович Лозинський.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Презентація видань науковців Університету
16 вересня 2011 р. у Дзеркальній залі Університету відбулася презентація книг Видавничого центру ЛНУ ім. Івана Франка. Свої творчі та наукові доробки презентували автори: Світлана Вакарчук, Тарас Демків та Степан Мягкота (підручник «Фізика»); Звенислава Калинець-Мамчур («Словник-довідник з альґології та мікології»); Богдан Ковальчук та Йосиф Шіпка (підручник «Основи математичного аналізу», дві частини); Степан Позняк (підручник «Ґрунтознавство і географія ґрунтів», дві частини); Володимир Савчин, Ігор Іжнін та Микола Ваків (навчальний посібник «Напівпровідникова фотоелектроніка»); Олександра Сербенська, Марія Білоус та Христина Дацишин (навчальний посібник «Антисуржик»); Василь Лизанчук (Підручник «Журналістська майстерність»); Василь Лизанчук та Микола Рожик (монографія «Історія російщення українців»); Михайло Крупка, Євгенія Андрущак та Наталія Пайтра (підручник «Банківські операції»); Мирослав Дністрянський (навчальний посібник «Геополітика») й інші.
Унікальним і водночас необхідним для студентів біологічного напряму, вчених і всіх зацікавлених виданням є «Словник-довідник з альгології та мікології», яку презентувала проректор з науково-педагогічої та виховної роботи, доцент кафедри ботаніки Звенислава Мамчур. Це перша україномовна праця, яка містить широкий діапазон термінів та багатий ілюстративний матеріал, а тому викликала значний резонанс серед науковців-біологів.
З особливим інтересом обговорювали презентований цьогоріч навчальний посібник за загальною редакцією Олександри Сербенської «Антисуржик». За словами однієї з авторів книги Марії Білоус, «видання «Антисуржика» (1994 р.) було на той час першим дослідженням, у якому суржик виступив як об’єкт вивчення здеформованої мови». Високу оцінку посібнику дала представник Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Наталія Колесніченко-Братунь: «оновлене видання дуже потрібне та корисне у нашому повсякденні, адже нинішній мовний простір – чи не на дев’яносто відсотків суржикомовний. Такі книги варто купувати собі, дарувати дітям, рідним, друзям і знайомим».
Прес-центр
Фото Юлії Гриценко
Презентація видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка.
16.09.2011 р.
© Світлини Юлії Гриценко.
Координатори Наталя Друль, Олег Вівчарик.
19-й Форум видавців у Львові (13.09.2012 – 16.09.2012)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХІХ Форуму видавців у Львові»:
- Іван Вакарчук. «Квантова механіка». Підручник. 2012.
- Степан Мудрий, Ігор Штаблавий. «Фізичне матеріалознавство». Навчальний посібник. 2012.
- Марта Горинь, Оксана Сенишин, Наталія Чопко. «Корпоративне управління». Навчальний посібник. 2012.
- Флорій Бацевич, Софія Грабовська, Оксана Дарморіз. За редакцією Володимира Мельника. «Толерантність як соціокультурний феномен: світоглядно-методологічний аспект». Колективна монографія. 2012.
- Степан Макарчук. «Історико-етнографічні райони України». Навчальний посібник. 2012.
- «Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка» : в 2 томах. Т. 1: А–К. 2011.
- Лідія Блавацька, Володимир Кирилич, Віктор Кревс, Валентина Мохонько. «Математика». Навчальний посібник. 2011.
- Світлана Піх, Олександр Попель, Андрій Ровенчак, Ілля Тальянський. «Методи математичної фізики». Підручник. 2011.
- Богдан Тріщ. «Вища математика для економістів». Підручник. 2011.
- Ольга Терек, Остап Пацула. «Ріст і розвиток рослин». Навчальний посібник. 2011.
- Ольга Замасло, Ірина Приймак, Ольга Грін. «Податкова система». Навчальний посібник. 2011.
- Укладачі – Ростислав Вовченко, Орест Матковський, Лідія Бохорська, Олександр Полубічко. «Російсько-український геологічний словник». Словник. 2011.
- Маркіян Домбровський, Оксана Вацеба, Христина Куйбіда, Марта Тсомпаніс. «Латинська мова для математиків та фізиків». Підручник. 2011.
- Укладач – Федір Максименко. Упорядники – Микола Ільків-Свидницький, Василь Кметь. «Інкунабули (першодруки) Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка». Каталог. 2011.
- «Мистецтво творять шал і розум». Творчість Богдана Ігоря Антонича: рецензії та інтерпретації. Серія “Українська філологія: школи, постаті, проблеми”. Випуск 11. Збірник наукових праць. 2011.
- Юрій Пачковський, Наталія Коваліско, Ірина Городняк, Іван Кулініч, Галина Щерба, Руслан Савчинський. За редакцією Юрія Пачковського. «Соціологія». Підручник. 2011.
- Роман Сілецький. «Традиційна будівельна обрядовість українців». Монографія. 2011.
- Упорядник – Василь Будний. «Микола Ільницький». Серія «Слово про вченого». Випуск 2. Збірник. 2011.
- Андрій Печарський. «Психоаналітичний аспект української белетристики першої третини ХХ сторіччя». Монографія. 2011.
- Ігор Гунчик. «Український магічно-сакральний фольклор: структура тексту та особливості функціонування». Монографія. 2011.
- Роман Помірко, Оксана Кушнір, Іванна Хомицька. «Граматика іспанської мови у вправах». Навчальний посібник. 2011.
- Олег Шаблій. «Село на золотому Поділлі: земля і люди». Монографія. 2011.
- За редакцією Богдана Новосядлого. «Історія Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка». Нариси. 2011.
- Тарас Гривул, Ольга Осередчук. «Процес 59-ти»: покоління борців та героїв». Науково-популярне видання. 2011.
Нагороди XІХ Форуму видавців у Львові
Відзнака президента Форуму видавців
за підручник «Квантова механіка» Івана Вакарчука.
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка у п’ятницю, 14 вересня 2012 року, з 13 до 15 години згідно з програмою XІХ Форуму видавців у Львові проводить у Дзеркальній залі презентацію таких видань:
Тарас Гривул, Ольга Осередчук. «Процес 59-ти»: покоління борців та героїв».
Любомир Сеник. «Таємниця слова».
Ігор Гунчик. «Український магічно-сакральний фольклор: структура тексту та особливості функціонування».
Ганна Сокіл. «Українська фольклористика в Галичині кінця ХІХ – першої третини ХХ століття : історико-теоретичний дискурс».
Роман Помірко, Оксана Кушнір, Іванна Хомицька. «Граматика іспанської мови у вправах».
Роман Помірко, Наталія Дмитрасевич. «Французька мова для початківців».
За редакцією Анатолія Карася. «Філософія Артура Шопенгауера та сучасність».»
Людмила Рижак. “Філософія сталого розвитку людства».
За редакцією Юрія Пачковського. «Соціологія».
За редакцією Петра Якібчука. «Лекційні демонстрації з курсу загальної фізики. Молекулярна фізика і термодинаміка».
Михайло Бартіш, Ігор Дудзяний. «Дослідження операцій. Частина 4. Нелінійне програмування»; «Дослідження операцій. Частина 5. Моделі з чинником часу».
Ольга Терек, Остап Пацула. «Ріст і розвиток рослин».
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій
презентації видань науковців Франкового Університету, яку у п’ятницю, 14 вересня 2012 року, з 13 до 15 години під час XІХ Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка проводить Видавничий центр:
Старший викладач Львівського національного університету імені С. З. Гжицького Тарас Теодорович Гривул, завідувач архіву, асистент та аспірант історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Анатоліївна Осередчук. «Процес 59-ти»: покоління борців та героїв». Науково-популярне видання. 2011.
Професор філологічного факультету Любомир Тадейович Сеник. «Таємниця слова». Збірник наукових праць. 2011.
Доцент філологічного факультету Ігор Володимирович Гунчик. «Український магічно-сакральний фольклор: структура тексту та особливості функціонування». Монографія. 2011.
Доцент філологічного факультету Ганна Петрівна Сокіл. «Українська фольклористика в Галичині кінця ХІХ – першої третини ХХ століття: історико-теоретичний дискурс». Монографія. 2011.
Професор факультету іноземних мов Роман Семенович Помірко, асистент Оксана Павлівна Кушнір, асистент Іванна Іванівна Хомицька. «Граматика іспанської мови у вправах». Навчальний посібник. 2011.
Професор факультету іноземних мов Роман Семенович Помірко, старший викладач Наталія Ігорівна Дмитрасевич. «Французька мова для початківців». Навчальний посібник. 2011.
За редакцією професора філософського факультету Анатолія Феодосійовича Карася. «Філософія Артура Шопенгауера та сучасність». Колективна монографія. 2012.
Доцент філософського факультету Людмила Віталіївна Рижак. «Філософія сталого розвитку людства». Навчально-методичний посібник. 2011.
За редакцією професора економічного факультету Юрія Франковича Пачковського. Автори – професор економічного факультету Юрій Франкович Пачковський, професор Наталія Володимирівна Коваліско, доцент Ірина Василівна Городняк, доцент Іван Олексійович Кулініч, доцент Галина Іванівна Щерба, доцент Руслан Орестович Савчинський. «Соціологія». Підручник. 2011.
За редакцією професора фізичного факультету Петра Миколайовича Якібчука. Автори – завідувач лабораторії Роман Григорович Гнип, доцент Зінон Андрійович Хапко, доцент Віталій Володимирович Вістовський. «Лекційні демонстрації з курсу загальної фізики. Молекулярна фізика і термодинаміка». Навчальний посібник. 2011.
Професор факультету прикладної математики та інформатики Михайло Ярославович Бартіш, доцент Ігор Михайлович Дудзяний. «Дослідження операцій. Частина 4. Нелінійне програмування». Підручник. 2011.
Професор факультету прикладної математики та інформатики Михайло Ярославович Бартіш, доцент Ігор Михайлович Дудзяний. «Дослідження операцій. Частина 5. Моделі з чинником часу». Підручник. 2012.
Професор біологічного факультету Ольга Іштванівна Терек, доцент Остап Ігорович Пацула. «Ріст і розвиток рослин». Навчальний посібник. 2011.
Ведучий презентації – проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’ян Володимирович Лозинський.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
20-й Форум видавців у Львові (12.09.2013 – 15.09.2013)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХХ Форуму видавців у Львові»:
- За редакцією Степана Костя. «Голодомор 1932–1933 років в Україні». Навчальний посібник. 2012.
- Володимир Мельник, Марія Кашуба, Анатолій Яртись та інші. «Історія української культури». Навчальний посібник. 2012.
- За редакцією Михайла Крупки. «Банківська система». Навчальний посібник. 2012.
- Микола Романюк, Ананій Крочук, Ігор Пашук. «Оптика». Підручник. 2012.
- Упорядники – Орест Матковський, Петро Білоніжка, Володимир Павлишин. «Євген Лазаренко – видатна постать ХХ століття. Літературно-публіцистичне видання». 2012.
- Світлана Пик. «Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах». Навчальний посібник. 2012.
- Олег Шаблій. «Основи суспільної географії». Підручник. 2012.
- За редакцією Володимира Мельника. «Людина в сучасному світі». В трьох книгах. Книга 1. «Філософсько-культурологічні виміри». Книга 2. «Психолого-антропологічний контекст». Книга 3. «Антропний принцип концептуалізації політики в науковому дискурсі». Колективна монографія. 2012.
- Володимир Юринець, Ростислав Юринець. «Автоматизовані інформаційні системи і технології». Навчальний посібник. 2012.
- Наталія Федірко. «Анатомія та еволюція нервової системи. Із серії «Біологічні Студії». Підручник. 2013.
- Марта Стельмах. «Історія перської мови». Підручник. 2013.
- Микола Назарук. «Соціальна екологія: взаємодія людського суспільства та природи». Навчальний посібник. 2013.
- Володимир Сулим, Михайло Смолій. «Граматика німецької мови для перекладачів». Навчальний посібник. 2013.
- Ігор Бойко. «Кримінальні покарання в Україні (ІХ–ХХ ст.)». Навчальний посібник. 2013.
- Остап Решетило. «Зоогеографія». Навчальний посібник. 2013.
- Ярослава Черник, Дарія Максимів, Наталя Матійців, Лідія Боднар, Світлана Горбулінська, Наталія Голуб. «Біологія індивідуального розвитку тварин». Із серії «Біологічні Студії». Навчальний посібник. 2013.
- Володимир Коссак, Юрій Юркевич. «Правовий захист економічної конкуренції». Навчальний посібник. 2013.
- Наталія Жигайло. «Комунікативний менеджмент». Навчальний посібник. 2013.
- Андрій Скоць. «Щоб слово пламенем взялось»: Поетичний світ Тараса Шевченка». Монографія. 2013.
Нагороди XХ Форуму видавців у Львові
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка у п’ятницю, 13 вересня 2013 року, з 13 до 15 години згідно з програмою XХ Форуму видавців у Львові проводить в Актовій залі Університету презентацію таких видань:
За редакцією Степана Костя. «Голодомор 1932–1933 років в Україні». Навчальний посібник.
Андрій Скоць. «Щоб слово пламенем взялось»: Поетичний світ Тараса Шевченка». Монографія.
За редакцією Володимира Мельника. «Людина в сучасному світі». В трьох книгах. Книга 1. «Філософсько-культурологічні виміри». Книга 2. «Психолого-антропологічний контекст». Книга 3. «Антропний принцип концептуалізації політики в науковому дискурсі». Колективна монографія.
Володимир Сулим, Михайло Смолій. «Граматика німецької мови для перекладачів». Навчальний посібник.
Мирослава Книш, Ольга Мамчур. «Регіональна економічна і соціальна географія світу» (Латинська Америка та Карибські країни, Африка, Азія, Океанія). Навчальний посібник.
Микола Назарук. «Соціальна екологія: взаємодія людського суспільства та природи». Навчальний посібник.
Наталія Федірко. «Анатомія та еволюція нервової системи». Із серії «Біологічні Студії». Підручник.
Іван Болеста. «Теорія електромагнітного поля». Навчальний посібник.
Володимир Головатий, Богдан Мелех, Наталія Гаврилова. «Фізика світіння газових туманностей». Навчальний посібник.
Альберт Сіворонов, Лариса Генералова, Тетяна Дворжак. «Польові геологічні практики». Навчальний посібник.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій
презентації видань науковців Франкового Університету, яку у п’ятницю, 13 вересня 2013 року, з 13 до 15 години під час XХ Форуму видавців у Львові в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка проводить Видавничий центр:
За редакцією професора факультету журналістики Степана Андрійовича Костя. «Голодомор 1932–1933 років в Україні». Навчальний посібник. 2012.
Професор філологічного факультету Андрій Іванович Скоць. «Щоб слово пламенем взялось»: Поетичний світ Тараса Шевченка». Монографія. 2013.
За редакцією професора філософського факультету Володимира Петровича Мельника. «Людина в сучасному світі». У трьох книгах. Книга 1. «Філософсько-культурологічні виміри». Книга 2. «Психолого-антропологічний контекст». Книга 3. «Антропний принцип концептуалізації політики в науковому дискурсі». Колективна монографія. 2012.
Доцент факультету іноземних мов Володимир Трохимович Сулим, старший викладач факультету іноземних мов Михайло Степанович Смолій. «Граматика німецької мови для перекладачів». Навчальний посібник. 2013.
Доцент географічного факультету Мирослава Михайлівна Книш, асистент географічного факультету Ольга Ігорівна Мамчур. «Регіональна економічна і соціальна географія світу (Латинська Америка та Карибські країни, Африка, Азія, Океанія)». Навчальний посібник. 2013.
Професор географічного факультету Микола Миколайович Назарук. «Соціальна екологія: взаємодія людського суспільства та природи». Навчальний посібник. 2013.
Професор біологічного факультету Наталія Вікторівна Федірко. «Анатомія та еволюція нервової системи». Із серії «Біологічні Студії». Підручник. 2013.
Професор факультету електроніки Іван Михайлович Болеста. «Теорія електромагнітного поля». Навчальний посібник. 2013.
Молодший науковий співробітник фізичного факультету Володимир Володимирович Головатий, доцент фізичного факультету Богдан Ярославович Мелех, доцент фізичного факультету Наталія Вікторівна Гаврилова. «Фізика світіння газових туманностей». Навчальний посібник. 2013.
Професор геологічного факультету Альберт Олексійович Сіворонов, доцент геологічного факультету Лариса Володимирівна Генералова, викладач Природничого коледжу Тетяна Сергіївна Дворжак. «Польові геологічні практики». Навчальний посібник. 2012.
Ведучий презентації – проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’ян Володимирович Лозинський.
Видавничий центр.
21-й Форум видавців у Львові (11.09.2014 – 14.09.2014)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХХІ Форуму видавців у Львові»:
«Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка» : у двох томах. Том 1. 2011.
«Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка» : у двох томах. Том 2. 2014.
Упорядники – Леся Гарасим, Галина Василькевич. «Євангеліє від Тараса»: промови і доповіді на Шевченківських вечорах у Львівському університеті». Науково-популярне видання. 2014.
Святослав Пилипчук. «Фольклористична концептосфера Івана Франка». Монографія. 2014.
Марія Альчук, Флорій Бацевич, Ігор Бойко. За редакцією доктора філософських наук, професора Володимира Мельника. «Культурологія: енциклопедичний словник». 2013.
Іван Вакарчук, Петро Якібчук, Олексій Миколайчук, Олександр Попель. «Фізичий факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (1953–2013)». Довідково-інформаційне видання. 2013.
За редакцією Олександра Масляника. «Черемошу” грають хвилі…». 2013.
Михайло Білинський, Світлана Лук’яненко, Лариса Лемещук. «Англійська мова як друга іноземна (для студентів перших курсів факультету іноземних мов)». Підручник. 2014.
Олександр Кучик. «Україна в міжнародних організаціях». Підручник. 2014.
Наталія Долінська, Оксана Ярмола. «Оповідання для домашнього читання (для студентів факультетів міжнародних відносин та права)». Навчальний посібник. 2013.
Михайло Крупка, Євгенія Андрущак, Наталія Пайтра та інші. «Банківська система». Підручник. 2013.
Ігор Стасюк. «Функції Ґріна у квантовій статистиці твердих тіл». Посібник. 2013.
Ігор Бойко. «Історія правового регулювання цивільних, кримінальних та процесуальних відносин в Україні (ІХ–ХХ ст.)». Навчальний посібник. 2014.
Галина Антоняк, Звенислава Калинець-Мамчур, Ірина Дудка, Наталія Бабич, Наталія Панас. «Екологія грибів». Монографія. 2013.
Володимир Бурдін. «Стадії вчинення злочину (кримінально-правове дослідження)». Монографія. 2013.
Богдан Якимович. «Україна та українці: події далекі і близькі». Вибрані праці. 2014.
Нагороди XХІ Форуму видавців у Львові
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка у четвер, 11 вересня 2014 року, з 15 до 17 години згідно з програмою XХІ Форуму видавців у Львові проводить у Дзеркальній залі Університету презентацію таких видань:
Упорядники – Леся Гарасим, Галина Василькевич. «Євангеліє від Тараса»: промови і доповіді на Шевченківських вечорах у Львівському університеті». Науково-популярне видання. 2014.
Василь Лизанчук. «Шевченкове Слово». Науково-публіцистичне видання. 2014.
Укладач – Мирослав Романюк. «Кроки… Василь Лизанчук – публіцист, вчений, педагог». Бібліографічний покажчик. 2013.
Святослав Пилипчук. «Фольклористична концептосфера Івана Франка». Монографія. 2014.
Ганна Кость, Ольга Сулим. «Французька мова. Лінгвокраїнознавчий аспект». Навчальний посібник. 2013.
Михайло Білинський, Світлана Лук’яненко, Лариса Лемещук. «Англійська мова як друга іноземна (для студентів перших курсів факультету іноземних мов)». Підручник. 2014.
Богдан Якимович. «Україна та українці: події далекі і близькі». Вибрані праці. 2014.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій презентації видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, яку в четвер, 11 вересня 2014 року, з 15 до 17 години під час XХІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Видавничий центр:
Упорядники – молодший науковий співробітник Леся Орестівна Гарасим, старший науковий співробітник Галина Павлівна Василькевич. «Євангеліє від Тараса»: промови і доповіді на Шевченківських вечорах у Львівському університеті». Науково-популярне видання. 2014.
Професор факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук. «Шевченкове Слово». Науково-публіцистичне видання. 2014.
Укладач – член-кореспондент НАН України Мирослав Миколайович Романюк. «Кроки… Василь Лизанчук – публіцист, вчений, педагог». Бібліографічний покажчик. 2013.
Доцент філологічного факультету Святослав Михайлович Пилипчук. «Фольклористична концептосфера Івана Франка». Монографія. 2014.
Доцент факультету іноземних мов Ганна Мирославівна Кость, викладач Педагогічного коледжу Ольга Іванівна Сулим. «Французька мова. Лінгвокраїнознавчий аспект». Навчальний посібник. 2013.
Доцент факультету іноземних мов Михайло Емільович Білинський, асистент факультету іноземних мов Світлана Федорівна Лук’яненко, асистент факультету іноземних мов Лариса Вікторівна Лемещук. «Англійська мова як друга іноземна (для студентів перших курсів факультету іноземних мов)». Підручник. 2014.
Професор історичного факультету Богдан Зіновійович Якимович. «Україна та українці: події далекі і близькі». Вибрані праці. 2014.
Ведучий презентації – проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’ян Володимирович Лозинський.
Видавничий центр.
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка у п’ятницю, 12 вересня 2014 року, з 13 до 16 години згідно з програмою XХІ Форуму видавців у Львові проводить у Дзеркальній залі Університету презентацію таких видань:
Олександр Кучик. «Україна в міжнародних організаціях». Підручник. 2014.
Ігор Бойко. «Історія правового регулювання цивільних, кримінальних та процесуальних відносин в Україні (ІХ–ХХ ст.)». Навчальний посібник. 2014.
Володимир Бурдін. «Стадії вчинення злочину (кримінально-правове дослідження)». Монографія. 2013.
Галина Антоняк, Звенислава Калинець-Мамчур, Ірина Дудка, Наталія Бабич, Наталія Панас. «Екологія грибів». Монографія. 2013.
Михайло Крупка, Євгенія Андрущак, Наталія Пайтра та інші. «Банківська система». Підручник. 2013.
Оксана Краєвська. «Політика Європейського Союзу у сфері туризму: концептуальні засади та інституційні механізми». Монографія. 2013.
Степан Кузик, Ольга Мамчур, Ірина Ванда. «Географія світового господарства». Навчальний посібник. 2014.
Мирослав Білецький, Ірина Ванда, Любов Котик. «Соціальна географія». Словник-довідник. 2014.
Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Галина Яворська, Ірина Білінська, Богдан Борсукевич. “Практикум з мікробіології”. Підручник. 2014.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Видавничий центр.
Сценарій презентації видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, яку в п’ятницю, 12 вересня 2014 року, з 11 до 16 години під час XХІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Видавничий центр:
Доцент факультету міжнародних відносин Олександр Сергійович Кучик. «Україна в міжнародних організаціях». Підручник. 2014.
Доцент факультету міжнародних відносин Оксана Анатоліївна Краєвська. «Політика Європейського Союзу у сфері туризму: концептуальні засади та інституційні механізми». Монографія. 2013.
Професор юридичного факультету Ігор Йосипович Бойко. «Історія правового регулювання цивільних, кримінальних та процесуальних відносин в Україні (ІХ–ХХ ст.)». Навчальний посібник. 2014.
Професор юридичного факультету Володимир Миколайович Бурдін. «Стадії вчинення злочину (кримінально-правове дослідження)». Монографія. 2013.
Професор біологічного факультету Галина Леонідівна Антоняк, доцент біологічного факультету Звенислава Ігорівна Калинець-Мамчур, професор Ірина Олександрівна Дудка, асистент Наталія Олегівна Бабич, доцент Наталія Євгенівна Панас. «Екологія грибів». Із серії «Біологічні Студії». Монографія. 2013.
Професор економічного факультету Михайло Іванович Крупка, доцент економічного факультету Євгенія Михайлівна Андрущак, асистент економічного факультету Наталія Григорівна Пайтра та інші. «Банківська система». За редакцією професора економічного факультету Михайла Івановича Крупки. Підручник. 2013.
Доцент географічного факультету Степан Петрович Кузик, асистент географічного факультету Ольга Ігорівна Мамчур, асистент географічного факультету Ірина Володимирівна Ванда. «Географія світового господарства». Навчальний посібник. 2014.
Доцент географічного факультету Мирослав Іванович Білецький, асистент географічного факультету Ірина Володимирівна Ванда, асистент географічного факультету Любов Іванівна Котик. «Соціальна географія». Словник-довідник. 2014.
Професор біологічного факультету Степан Петрович Гудзь, доцент біологічного факультету Світлана Олексіївна Гнатуш, доцент біологічного факультету Галина Василівна Яворська, асистент біологічного факультету Ірина Степанівна Білінська, асистент біологічного факультету Богдан Михайлович Борсукевич. «Практикум з мікробіології». Підручник. 2014.
Ведучий презентації – Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Іванович Шаблій.
Видавничий центр.
22-й Форум видавців у Львові (10.09.2015 – 13.09.2015)
Участь Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка у ХХІІ Форумі видавців у Львові з 9 по 13 вересня 2015 року
І. Видавничий центр з 10 по 13 вересня 2015 року візьме участь у книжковому ярмарку, на якому запропонує відвідувачам Форуму видавців близько 400 найменувань університетських книжок на стенді № 111.
Для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму-2015» Видавничий центр подав на розгляд журі 22 книжки:
№ з/п | Автори | Назви видань,
вид видань |
Рік
вид. |
1-1 т. | За редакцією Координаційної і Видавничої рад Енциклопедії, очолюваних доктором фізико-математичних наук, професором
Іваном Вакарчуком |
Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка : в 2 т. Т. 1
Енциклопедія |
2011 |
2-2 т. | За редакцією Координаційної і Видавничої рад Енциклопедії, очолюваних доктором фізико-математичних наук, професором
Іваном Вакарчуком |
Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка : в 2 т. Т. 2
Енциклопедія |
2014 |
3-1 ч. | Марія Альчук –
професор, Флорій Бацевич – професор, Ігор Бойко – завідувач лабораторією та інші. За редакцією доктора філософських наук, професора Володимира Мельника |
Культурологія: енциклопедичний словник
Словник |
2013 |
4-2 ч. | Валерій Денисенко – професор,
Леся Угрин – доцент, Наталія Хома – доцент та інші. За редакцією доктора філософських наук, професора Володимира Мельника |
Політологія: енциклопедичний словник
Словник |
2014 |
5 | Анастасія Баукова – доцент | Антична археологія
Навчальний посібник |
2014 |
6 | Ігор Бик – доцент
|
Основи перекладу для студентів факультетів міжнародних відносин
Навчальний посібник |
2014 |
7 | Михайло Глушко – професор | Історія народної культури українців
Навчальний посібник |
2014 |
8 | Ігор Захара –
професор |
Українська філософія
Навчальний посібник |
2014 |
9 | Мирослава Книш – доцент,
Любов Котик – асистент |
Політико-географічна глобалістика
Навчальний посібник |
2014 |
10 | Михайло Крупка,
Данило Ванькович, Назар Демчишак, Ярослав Дропа, Віктор Коваленко, Мирослав Кульчицький За редакцією доктора економічних наук, професора Михайла Крупки |
Інвестування
Підручник |
2014 |
11 | Василь Лисий – професор | Діалектика
Навчальний посібник |
2014 |
12 | Степан Панчишин – професор,
Андрій Котловський – асистент, Олена Оленюк – асистент |
At Home with Economics
Навчальний посібник |
2014 |
13 | Володимир Плиса – професор | Страховий менеджмент
Навчальний посібник |
2014 |
14 | Надія Ревак – старший викладач,
Володимир Сулим – доцент, Ольга Назаренко – доцент |
Латинська мова та основи біологічної термінології
Підручник |
2014 |
15 | Анатолій Романюк – професор,
Віталій Литвин – доцент, Надія Панчак-Бялоблоцка – викладач Вищої школи регіональної політики (м. Кутно, Польща) |
Політичні інститути країн Центрально-Східної Європи: порівняльний аналіз
Навчальний посібник |
2014 |
16 | Упорядник і редактор
Феодосій Стеблій – кандидат історичних наук Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Національної академії наук України |
Тарас Шевченко і Галичина. Статті і матеріали
Наукове видання |
2014 |
17 | Каріна Шамлян – доцент,
Марина Кліманська – асистент |
Проективні методи дослідження особистості
Підручник |
2014 |
18 | Марія Альчук – професор,
Михайло Бойченко – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Святослав Вишинський – аспірант Інституту філософії імені Григорія Сковороди Національної академії наук України та інші. За редакцією доктора філософських наук, професора Володимира Мельника |
Наука і цінності людського буття
Колективна монографія |
2015 |
19 | Віталій Косович – доцент
|
Удосконалення нормативно-правових актів України: техніко-технологічні аспекти
Монографія |
2015 |
20 | Василь Лизанчук – професор | Психологія мас-медіа
Підручник |
2015 |
21 | Ольга Ровенчак – асистент,
Вікторія Володько – асистент |
Міжнародна міграція: теорія та практика
Монографія |
2015 |
22 | Йосиф Царик – професор,
Ігор Хамар – доцент, Ігор Дикий – доцент, Ігор Горбань – провідний науковий співробітник, Володимир Лєснік – асистент, Євгенія Сребродольська – доцент. За редакцією доктора біологічних наук, професора Йосифа Царика |
Зоологія хордових. Із серії “Біологічні студії”
Підручник |
2015 |
Нагороди XХІІ Форуму видавців у Львові
ІІ. У п’ятницю, 11 вересня 2015 року, з 13 до 16 години згідно з програмою XХІІ Форуму видавців у Львові Видавничий центр проведе у Дзеркальній залі Університету презентацію 12 книжок:
№ з/п | Автори | Назви видань,
вид видань |
Рік
вид. |
1 | Ігор Бик – доцент
|
Основи перекладу для студентів факультетів міжнародних відносин
Навчальний посібник |
2014 |
2 | Михайло Глушко професор | Історія народної культури українців
Навчальний посібник |
2014 |
3 | Володимир Зеліско – доцент,
Галина Зеліско – доцент |
Лінійна алгебра і аналітична геометрія. Практикум
Навчальний посібник |
2014 |
4 | Мирослава Книш –доцент,
Любов Котик – асистент |
Політико-географічна глобалістика
Навчальний посібник |
2014 |
5 | Василь Лисий – професор | Діалектика
Навчальний посібник |
2014 |
6 | Володимир Плиса – професор | Страховий менеджмент
Навчальний посібник |
2014 |
7 | Надія Ревак – старший викладач,
Володимир Сулим – доцент, Ольга Назаренко – доцент |
Латинська мова та основи біологічної термінології
Підручник |
2014 |
8 | Анатолій Романюк – професор,
Віталій Литвин – доцент, Надія Панчак-Бялоблоцка – викладач Вищої школи регіональної політики (м. Кутно, Польща) |
Політичні інститути країн Центрально-Східної Європи: порівняльний аналіз
Навчальний посібник |
2014 |
9 | Василь Стадник – професор,
Микола Романюк – професор, Руслан Брезвін – доцент |
Електронна поляризовність фероїнів
Монографія |
2014 |
10 | Віталій Косович – доцент
|
Удосконалення нормативно-правових актів України: техніко-технологічні аспекти
Монографія |
2015 |
11 | Василь Лизанчук – професор | Психологія мас-медіа
Підручник |
2015 |
12 | Йосиф Царик – професор,
Ігор Хамар – доцент, Ігор Дикий – доцент, Ігор Горбань – провідний науковий співробітник, Володимир Лєснік – асистент, Євгенія Сребродольська – доцент. За редакцією доктора біологічних наук, професора Йосифа Царика |
Зоологія хордових. Із серії “Біологічні студії”
Підручник |
2015 |
ІІІ. Видавничий центр підтримав нововведення Форуму видавців «Книжки на сайт». До 17 липня було надіслано анкети і скани обкладинок шести книжок, датованих 2015 роком, які мають шанс потрапити до щомісячних видань Форуму. Ще подано дані про п’ять інших книжок-новинок 2015 року випуску, які зможуть бути опубліковані у тижневиках Форуму.
Видавничий центр.
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр у п’ятницю, 11 вересня 2015 року, з 13 до 16 години згідно з програмою XХІІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Франкового Університету презентацію видань:
Ігор Бик. «Основи перекладу для студентів факультетів міжнародних відносин». Навчальний посібник. 2014.
Михайло Глушко. «Історія народної культури українців». Навчальний посібник. 2014.
Володимир Зеліско, Галина Зеліско. «Лінійна алгебра і аналітична геометрія. Практикум». Навчальний посібник. 2014.
Мирослава Книш, Любов Котик. «Політико-географічна глобалістика». Навчальний посібник. 2014.
Василь Лисий. «Діалектика». Навчальний посібник. 2014.
Володимир Плиса. «Страховий менеджмент». Навчальний посібник. 2014.
Надія Ревак, Володимир Сулим, Ольга Назаренко. «Латинська мова та основи біологічної термінології». Підручник. 2014.
Анатолій Романюк, Віталій Литвин, Надія Панчак-Бялоблоцка. «Політичні інститути країн Центрально-Східної Європи: порівняльний аналіз». Навчальний посібник. 2014.
Василь Стадник, Микола Романюк, Руслан Брезвін. «Електронна поляризовність фероїків». Монографія. 2014.
Віталій Косович. «Удосконалення нормативно-правових актів України: техніко-технологічні аспекти». Монографія. 2015.
Василь Лизанчук. «Психологія мас-медіа». Підручник. 2015.
Йосиф Царик, Ігор Хамар, Ігор Дикий, Ігор Горбань, Володимир Лєснік, Євгенія Сребродольська. «Зоологія хордових». Підручник. 2015.
Ольга Грабовецька. «Практикум з лінгвостилістичного перекладознавчого аналізу (на матеріалі п’єси Оскара Вайлда «The Importance of Being Earnest» та її українського перекладу»). Навчальний посібник. 2014.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Сценарій презентації видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, яку в п’ятницю, 11 вересня 2015 року, з 13 до 16 години під час XХІІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Видавничий центр:
Доцент факультету міжнародних відносин Ігор Степанович Бик. «Основи перекладу для студентів факультетів міжнародних відносин». Навчальний посібник. 2014.
Професор історичного факультету Михайло Степанович Глушко. «Історія народної культури українців». Навчальний посібник. 2014.
Доцент механіко-математичного факультету Володимир Романович Зеліско, доцент механіко-математичного факультету Галина Володимирівна Зеліско. «Лінійна алгебра і аналітична геометрія. Практикум». Навчальний посібник. 2014.
Доцент географічного факультету Мирослава Михайлівна Книш, асистент географічного факультету Любов Іванівна Котик. «Політико-географічна глобалістика». Навчальний посібник. 2014.
Професор філософського факультету Василь Прокопович Лисий. «Діалектика». Навчальний посібник. 2014.
Професор факультету економіки, менеджменту та міжнародного права Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Володимир Йосипович Плиса. «Страховий менеджмент». Навчальний посібник. 2014.
Старший викладач факультету іноземних мов Надія Григорівна Ревак, доцент факультету іноземних мов Володимир Трохимович Сулим, доцент факультету іноземних мов Ольга Юріївна Назаренко. «Латинська мова та основи біологічної термінології». Підручник. 2014.
Професор філософського факультету Анатолій Семенович Романюк, доцент філософського факультету Віталій Сергійович Литвин, викладач Вищої школи регіональної політики (м. Кутно, Польща) Надія Василівна Панчак-Бялоблоцка. «Політичні інститути країн Центрально-Східної Європи: порівняльний аналіз». Навчальний посібник. 2014.
Професор фізичного факультету Василь Йосифович Стадник, професор фізичного факультету Микола Олексійович Романюк, доцент фізичного факультету Руслан Степанович Брезвін. «Електронна поляризовність фероїків». Монографія. 2014.
Доцент юридичного факультету Віталій Мирославович Косович. «Удосконалення нормативно-правових актів України: техніко-технологічні аспекти». Монографія. 2015.
Професор факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук. «Психологія мас-медіа». Підручник. 2015.
Професор біологічного факультету Йосиф Володимирович Царик, доцент біологічного факультету Ігор Степанович Хамар, доцент біологічного факультету Ігор Васильович Дикий, провідний науковий співробітник біологічного факультету Ігор Миронович Горбань, асистент біологічного факультету Володимир Васильович Лєснік, доцент біологічного факультету Євгенія Борисівна Сребродольська. За редакцією доктора біологічних наук, професора Йосифа Володимировича Царика. «Зоологія хордових». Із серії «Біологічні студії». Підручник. 2015.
Доцент факультету іноземних мов Ольга Сергіївна Грабовецька. «Практикум з лінгвостилістичного перекладознавчого аналізу (на матеріалі п’єси Оскара Вайлда «The Importance of Being Earnest» та її українського перекладу»). Навчальний посібник. 2014.
Видавничий центр.
23-й Форум видавців у Львові (15.09.2016 – 18.09.2016)
Книжки Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка, подані на конкурс «Найкраща книжка ХХІІІ Форуму видавців у Львові»:
№ з/п | Автори | Назви видань | Вид видання,
факультет |
Рік
вид. |
1 | Любомир Гузар | Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму | Монографія | 2015 |
2 | Тарас Шевченко: Апостол правди і науки : матеріали Міжнародної наукової конференції | Збірник наукових праць | 2015 | |
3 | Микола Ільницький | Українська літературознавча думка ХХ століття (Західна Україна, еміграція) | Навчальний посібник | 2015 |
4 | Людмила Рижак | Філософія як рефлексія духу | Хрестоматія | 2015 |
5 | Андрій Дахній
|
Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст. | Навчальний посібник | 2015 |
6 | Ігор Зінько | Зовнішня політика країн Північної Європи | Навчальний посібник | 2015 |
7 | Любов Віталіш, Володимир Сулим, Юрій Теребушко | Linguolandeskundliche Konversationen = Лінгвокраїнознавчі діалоги | Навчальний посібник | 2015 |
8 | Олексій Сафроняк, Василь Волощук, Марія Волощук | Латинська мова | Підручник | 2015 |
9 | Леся Мисловська, Ольга Пилипів, Люба Олійник | Латинська мова та основи юридичної термінології | Підручник | 2015 |
10 | Ольга Стефанишин, Марія Квак, Маріанна Кічурчак, Марта Теребух | Економічна теорія | Навчальний посібник
|
2015 |
11 | Валентин Здрок | Основи економетричних досліджень | Навчальний посібник | 2015 |
12 | Уляна Владичин | Державне регулювання іноземного банківництва в Україні | Монографія | 2015 |
13 | Євген Майовець | Маркетинг: теорія та методологія | Навчальний посібник | 2015 |
14 | Олег Шаблій | У пошуках краси: тривоги і розради | Монографія | 2015 |
15 | Олег Шаблій
|
Суспільна географія: у двох книгах. Книга перша. Проблеми теорії, історії та методики дослідження | Вибрані праці | 2015 |
16 | Олег Шаблій
|
Суспільна географія: у двох книгах. Книга друга. Проблеми українознавства, регіоналістики і краєзнавства | Вибрані праці | 2015 |
17 | Наталія Сибірна, Алла Шевцова, Галина Ушакова,
Ірина Бродяк, Ірина Письменецька За редакцією Наталії Сибірної |
Основи глікобіології. Із серії «Біологічні студії» | Монографія
|
2015 |
18 | Зеновій Терлак | Словник мови поетичної збірки Івана Франка «Мій Ізмарагд»
(у двох частинах). Частина 1: А–М |
Словник | 2016 |
19 | Зеновій Терлак | Словник мови поетичної збірки Івана Франка «Мій Ізмарагд»
(у двох частинах). Частина 2: Н–Я |
Словник | 2016 |
20 | Флорій Бацевич | Лінгвокомунікативні та риторико-прагматичні виміри художнього тексту
(на матеріалі роману Івана Франка «Перехресні стежки») |
Монографія | 2016 |
21 | Лідія Сафонік | Буттєвість сенсу людського життя | Монографія | 2016
|
Нагороди XХІІІ Форуму видавців у Львові
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр у четвер, 15 вересня 2016 року, з 14 до 16 години згідно з програмою XХІІІ Форуму видавців проводить у конференц-залі (312 ауд.) філологічного факультету Франкового Університету презентацію видань:
Микола Ільницький. «Українська літературознавча думка ХХ століття (Західна Україна, еміграція)». Навчальний посібник. 2015.
Флорій Бацевич. «Лінгвокомунікативні та риторико-прагматичні виміри художнього тексту (на матеріалі роману Івана Франка «Перехресні стежки»)». Монографія. 2016.
Людмила Рижак. «Філософія як рефлексія духу». Хрестоматія. 2015.
Андрій Дахній. «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.». Навчальний посібник. 2015.
Лідія Сафонік. «Буттєвість сенсу людського життя». Монографія. 2016.
Парасковія Дворянин, Василь Лизанчук. «Новини на регіональному телебаченні». Навчальний посібник. 2015.
Галина Бень. «Методика вокального виховання майбутнього актора драматичного театру». Збірник науково-методичних праць. 2016.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Сценарій презентації видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, яку в четвер, 15 вересня 2016 року, з 14 до 16 години під час XХІІІ Форуму видавців проводить у конференц-залі (312 ауд.) філологічного факультету Видавничий центр:
Професор філологічного факультету Микола Миколайович Ільницький. «Українська літературознавча думка ХХ століття (Західна Україна, еміграція)». Навчальний посібник. 2015.
Професор філологічного факультету Флорій Сергійович Бацевич. «Лінгвокомунікативні та риторико-прагматичні виміри художнього тексту (на матеріалі роману Івана Франка «Перехресні стежки»)». Монографія. 2016.
Доцент філософського факультету Людмила Віталіївна Рижак. «Філософія як рефлексія духу». Хрестоматія. 2015.
Доцент філософського факультету Андрій Йосипович Дахній. «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.». Навчальний посібник. 2015.
Доцент філософського факультету Лідія Миколаївна Сафонік. «Буттєвість сенсу людського життя». Монографія. 2016.
Асистент факультету журналістики Парасковія Ярославівна Дворянин, професор факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук. «Новини на регіональному телебаченні». Навчальний посібник. 2015.
Асистент факультету культури і мистецтв Галина Любомирівна Бень. «Методика вокального виховання майбутнього актора драматичного театру». Збірник науково-методичних праць. 2016.
Ведучий презентації – професор Львівського національного університету імені Івана Франка Богдан Васильович Павлик.
Видавничий центр.
Шанувальники університетської книги!
Видавничий центр у п’ятницю, 16 вересня 2016 року, з 13 до 15 години згідно з програмою XХІІІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Франкового Університету презентацію видань:
Любов Віталіш, Володимир Сулим, Юрій Теребушко. «Linguolandeskundliche Konversationen» = «Лінгвокраїнознавчі діалоги». Навчальний посібник (з аудіозаписом). 2015.
Олексій Сафроняк, Василь Волощук, Марія Волощук. «Латинська мова». Підручник. 2015.
Наталія Сибірна, Алла Шевцова, Галина Ушакова, Ірина Бродяк, Ірина Письменецька. «Основи глікобіології». Із серії «Біологічні студії». Монографія. 2015.
Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Галина Звір. «Санітарна мікробіологія». Із серії «Біологічні студії». Підручник. 2016.
Олег Шаблій. «У пошуках краси: тривоги і розради». Монографія. 2015.
Олег Шаблій. «Суспільна географія»: у двох книгах. Книга перша. «Проблеми теорії, історії та методики дослідження». Вибрані праці. 2015.
Олег Шаблій. «Суспільна географія»: у двох книгах. Книга друга. «Проблеми українознавства, регіоналістики і краєзнавства». Вибрані праці. 2015.
Запрошуємо відвідати презентацію!
Сценарій презентації видань науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, яку в п’ятницю, 16 вересня 2016 року, з 13 до 15 години під час XХІІІ Форуму видавців проводить у Дзеркальній залі Видавничий центр:
Доцент факультету іноземних мов Любов Петрівна Віталіш, доцент факультету іноземних мов Володимир Трохимович Сулим, асистент факультету іноземних мов Юрій Романович Теребушко. «Linguolandeskundliche Konversationen» = «Лінгвокраїнознавчі діалоги». Навчальний посібник (з аудіозаписом). 2015.
Доцент факультету іноземних мов Олексій Васильович Сафроняк, доцент Василь Михайлович Волощук, асистент Марія Володимирівна Волощук. «Латинська мова». Підручник. 2015.
Професор біологічного факультету Наталія Олександрівна Сибірна, професор Дніпровської державної медичної академії Алла Іванівна Шевцова, професор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Галина Олександрівна Ушакова, доцент біологічного факультету Ірина Володимирівна Бродяк, доцент Дніпровської державної медичної академії Ірина Юріївна Письменецька. За редакцією професора Наталії Олександрівни Сибірної. «Основи глікобіології». Із серії «Біологічні студії». Монографія. 2015.
Професор біологічного факультету Степан Петрович Гудзь, професор біологічного факультету Світлана Олексіївна Гнатуш, доцент біологічного факультету Галина Іванівна Звір. «Санітарна мікробіологія». Із серії «Біологічні студії». Підручник. 2016.
Професор географічного факультету Олег Іванович Шаблій. «У пошуках краси: тривоги і розради». Монографія. 2015.
Професор географічного факультету Олег Іванович Шаблій. «Суспільна географія»: у двох книгах. Книга перша. «Проблеми теорії, історії та методики дослідження». Вибрані праці. 2015.
Професор географічного факультету Олег Іванович Шаблій. «Суспільна географія»: у двох книгах. Книга друга. «Проблеми українознавства, регіоналістики і краєзнавства». Вибрані праці. 2015.
Ведучий презентації – Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Іванович Шаблій.
Видавничий центр.
Творчі оглядини доробку науковців
Видавничий центр цього року вдесяте поспіль під час Форуму видавців презентував свій свіжий книжковий доробок. Протягом двох презентаційних днів – четверга 15 вересня та п’ятниці 16 вересня – у стінах Франкового Університету відбувалися творчі дискусії авторів нових видань і їх шанувальників.
На першій презентації у конференц-залі філологічного факультету усі присутні жваво говорили про нові творчі здобутки університетських науковців із чотирьох факультетів – філологічного, журналістики, філософського, культури і мистецтв – та книговидавців. Зокрема, мова йшла про монографію професора філологічного факультету Флорія Бацевича «Лінгвокомунікативні та риторико-прагматичні виміри художнього тексту (на матеріалі роману Івана Франка «Перехресні стежки»)», навчальний посібник асистента факультету журналістики Парасковії Дворянин та професора цього ж факультету Василя Лизанчука «Новини на регіональному телебаченні», хрестоматію доцента філософського факультету Людмили Рижак «Філософія як рефлексія духу», навчальний посібник доцента філософського факультету Андрія Дахнія «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.», монографію доцента філософського факультету Лідії Сафонік «Буттєвість сенсу людського життя», збірник науково-методичних праць асистента факультету культури і мистецтв Галини Бень «Методика вокального виховання майбутнього актора драматичного театру» та навчальний посібник професора філологічного факультету Миколи Ільницького «Українська літературознавча думка ХХ століття (Західна Україна, еміграція)».
Професор Богдан Павлик, який вів презентацію, активно залучав до дискусії переважну більшість присутніх, котрі всебічно говорили про книжки, про їх актуальність для навчального процесу в Університеті. Цікавою була, зокрема, промова проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’яна Лозинського, який дав належну оцінку презентованим виданням, розповів про нові перспективи університетського книговидання.
Наступного дня у Дзеркальній залі проректорові Мар’яну Лозинському випала честь знову привітати презентантів і продемонструвати численній аудиторії грамоту переможця конкурсу «Найкраща книжка ХХІІІ Форуму видавців у Львові» доцента філософського факультету Андрія Дахнія за навчальний посібник «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.», а ведучому презентації Заслуженому професорові Львівського національного університету імені Івана Франка Олегові Шаблію – нагода продовжити дводенний презентаційний марафон представленням нових видань факультетів іноземних мов, біологічного та географічного.
Доценти факультету іноземних мов Любов Віталіш і Володимир Сулим та асистент Юрій Теребушко презентували навчальний посібник з аудіозаписом «Linguolandeskundliche Konversationen» = «Лінгвокраїнознавчі діалоги», а доцент цього ж факультету Олексій Сафроняк представляв підручник «Латинська мова», авторами якого є також доцент Василь Волощук та асистент Марія Волощук.
Доцент біологічного факультету Ірина Бродяк зробила відеопрезентацію монографії «Основи глікобіології» із серії «Біологічні студії», яка вийшла за редакцією професора біологічного факультету Наталії Сибірної. Співавторами видання окрім наших науковців є також професор Дніпровської державної медичної академії Алла Шевцова, професор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Галина Ушакова та доцент Дніпровської державної медичної академії Ірина Письменецька. Такою ж цікавою була відеопрезентація підручника «Санітарна мікробіологія» із серії «Біологічні студії», авторами якого є професори біологічного факультету Степан Гудзь і Світлана Гнатуш та доцент цього ж факультету Галина Звір.
Насиченою цікавими демонстраційними елементами, дуже вишуканими фаховими виступами присутніх була також презентація трьох нових видань видатного університетського науковця професора-географа Олега Шаблія, який упродовж майже десяти років є головним презентантом книжок Видавничого центру під час Форумів видавців у Львові. Олег Іванович, який торік відсвяткував своє 80-ліття, а нещодавно відзначив уже й 81-й рік, детально розповідав про свій найсвіжіший доробок – монографію «У пошуках краси: тривоги і розради», вибрані праці «Суспільна географія» у двох книгах: перша – «Проблеми теорії, історії та методики дослідження», друга – «Проблеми українознавства, регіоналістики і краєзнавства».
Під час цьогорічних вересневих презентацій лунали і слова подяки працівникам Видавничого центру, які готували до друку й сприяли виходові у світ та популяризації цих тринадцяти нових університетських книжок.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімках: під час вересневих книжкових презентацій у Франковому Університеті.
Фото Василя РОГАНА та Олега ВІВЧАРИКА.
24-й Форум видавців у Львові (13.09.2017 – 17.09.2017)
Участь Видавництва Львівського національного університету імені Івана Франка у ХХІV Форумі видавців у Львові з 13 по 17 вересня 2017 року
І. Видавництво з 13 по 17 вересня 2017 року візьме участь у книжковому ярмарку, на якому запропонує відвідувачам Форуму видавців близько 500 найменувань університетських книжок на стенді № 119.
Для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму-2017» Видавництво подало на розгляд журі 9 книжок:
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які побачили світ у 2016–2017 роках і подані на конкурс «Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові»
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | За науковою редакцією
В. Мельника Володимира Петровича та А. Синиці Андрія Степановича |
Антологія сучасної філософії науки, або усмішка ASIMO | Антологія | 2017 | Філософський |
2 | А. Карась,
Анатолій Феодосійович М. Кашуба, Марія Василівна М. Альчук Марія Павлівна та інші За загальною редакцією В. Мельника Володимира Петровича |
Формування нової соціокультурної дійсності в Україні | Монографія | 2017 | Філософський |
3 | Л. Сеник
Любомир Тадейович |
Доба розстріляного відродження. Роман опору. Національна ідентичність. Література в час тоталітаризму | Наукове видання
Збірник вибраних праць |
2016 | Філологічний |
4 | Упорядник –
І. Крупський Іван Васильович |
Василь Лизанчук. Від коректора до академіка | Науково-публіцистичне видання | 2016 | Журналістики |
5 | Н. Бобечко
Назар Ростиславович |
Апеляційне та касаційне провадження у кримінальному судочинстві України: правове регулювання, доктрина, практика | Монографія | 2016 | Юридичний |
6 | Ю. Шведа
Юрій Романович |
Псефологія | Навчальний посібник
|
2016 | Філософський |
7 | І. Франко
Іван Якович |
Мойсей
(українською та англійською мовами) |
Поема | 2017 | Іноземних мов |
8 | В. Гринчак,
Володимир Антонович І. Заяць, Ігор Ярославович В. Петлюк, Василь Іванович Г. Федущак-Паславська Ганна Михайлівна |
Теорія кримінального переслідування | Монографія | 2017 | Міжнародних відносин |
9 | В. Ханін,
Володимир (Зеєв) Емануїлович А. Романюк, Анатолій Семенович В. Чернін Володимир (Велв) Юрійович |
Держава Ізраїль: політика і суспільство | Навчальний посібник | 2017 | Філософський |
ІІ. У п’ятницю, 15 вересня 2017 року, з 13 до 15 години згідно з програмою XХІV Форуму видавців у Львові Видавництво проведе у Дзеркальній залі Університету презентацію 10 книжок:
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які будуть презентовані під час ХХІV Форуму видавців
у п’ятницю, 15 вересня 2017 року, з 13 до 15 години у Дзеркальній залі:
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет,
кафедра |
1 | За науковою редакцією
В. Мельника Володимира Петровича та А. Синиці Андрія Степановича |
Антологія сучасної філософії науки, або усмішка ASIMO | Антологія | 2017 | Філософський |
2 | А. Карась,
Анатолій Федосійович М. Кашуба, Марія Василівна М. Альчук Марія Павлівна та інші За загальною редакцією В. Мельника Володимира Петровича |
Формування нової соціокультурної дійсності в Україні | Монографія | 2017 | Філософський |
3 | В. Микитюк
Володимир Ількович |
Іван Франко і методика викладання української літератури | Навчально-методичний посібник | 2017 | Філологічний |
4 | Ф. Бацевич,
Флорій Сергійович І. Кочан Ірина Миколаївна |
Лінгвістика тексту | Підручник | 2016 | Філологічний |
5 | Р. Тарнавський
Роман Богданович |
Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910 –1947) | Монографія | 2016 | Історичний |
6 | Ю. Корчак,
Юрій Михайлович Ю. Фургала, Юрій Михайлович С. Рихлюк Сергій Вікторович |
Оптоелектронна інформатика. Том І. Основні принципи та прилади | Навчальний посібник | 2016 | Електроніки |
7 | В. Лизанчук
Василь Васильович |
Інформаційна безпека України: теорія і практика | Підручник | 2017 | Журналістики |
8 | Н. Микитенко,
Наталія Олександрівна В. Сулим, Володимир Трохимович М. Козолуп Марія Степанівна |
Формування академічної компетентності: курс англійської мови для студентів та аспірантів природничих спеціальностей | Навчальний посібник | 2017 | Іноземних мов |
9 | В. Гринчак
Володимир Антонович |
Мирні засоби врегулювання міжнародних спорів | Підручник | 2016 | Міжнародних відносин |
10 | За загальною редакцією
О. Ковалюка Олексія Миколайовича та В. Швеця Володимира Євгеновича |
Проблеми теорії та практики обліково-аналітичних наук | Колективна монографія | 2017 | Економічний |
ІІІ. Видавництво подало на сайт Форуму видавців сім книжок-новинок, датованих 2017 роком, для публікації у тижневиках Форуму.
Нагороди XХІV Форуму видавців у Львові
- Форум видавців: презентації
Книжки Видавництва…
Їх на Форумі видавців прискіпливо розглядало конкурсне журі, жваво обговорювали учасники презентації, активно популяризовували і реалізовували на стенді № 119 книжкового ярмарку університетські поліграфісти
Поліграфісти Університету є постійними учасниками Форумів видавців у Львові. На 24-му за ліком книжковому святі Видавництво традиційно подало свої видання на розгляд журі конкурсу «Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові». Серед дев’яти університетських книжок, що змагалися у конкурсі, перемогу святкувала поема Івана Франка «Мойсей», яка стала першою у номінації «Класична українська література». Відзначимо, що на останніх шести Форумах видавців у Львові університетські книговидавці отримали десять відзнак.
Видавництво також з 13 по 17 вересня 2017 року взяло участь у книжковому ярмарку, на якому запропонувало відвідувачам Форуму видавців близько 500 найменувань університетських книжок на стенді № 119, а ще до початку роботи ярмарку на сайті Форуму видавців було розміщено книжки-учасниці конкурсу та книжки-новинки Видавництва, датовані 2017 роком.
Традиційно, водинадцяте поспіль, під час книжкових Форумів Видавництво показало свій найсвіжіший книжковий доробок у Дзеркальній залі на представницькій презентації десяти найновіших видань університетських авторів.
Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський привітав учасників презентації, яка традиційно відбувається під час вересневого книжкового свята у місті Лева, та продемонстрував присутнім Грамоту за перемогу у конкурсі «Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові» поеми Івана Франка «Мойсей», яка випущена університетським Видавництвом. Незмінний ведучий презентацій книжок університетських книговидавців – Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка Олег Шаблій, розпочинаючи обговорення-дискусію щодо творчого здобутку авторів нових книжок і їхніх видавців, зауважив, що кожне презентоване видання є унікальним доробком університетських учених.
На презентації, окрім усіх безпосередньо причетних до кожного з десяти випущених видань, були присутні насамперед викладачі й студенти Університету та чимало гостей, серед яких і нинішні народні депутати Верховної Ради України. Творча розмова на книжковому святі була жвавою і всебічною, адже зачіпала мовні, видавничі та інші насущні питання і проблеми нашого сьогодення.
Розпочалася презентація з обговорення двох видань філологічного факультету. Доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Володимир Микитюк представив навчально-методичний посібник «Іван Франко і методика викладання української літератури», в якому систематизовано методологічні концепти Івана Франка про специфіку вивчення української літератури як навчальної дисципліни у школі та університеті, а професори – завідувач кафедри загального мовознавства Флорій Бацевич та завідувач кафедри українського прикладного мовознавства Ірина Кочан – підручник «Лінгвістика тексту», де автори подали особливості лінгвістики тексту на сучасному етапі розвитку науки, окреслили одиниці й категорії тексту, специфіку його організації, функціонування, породження та сприйняття (інтерпретації).
Професор, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики Василь Лизанчук, презентував підручник «Інформаційна безпека України: теорія і практика», в якому розкрито складові національно-інформаційної безпеки українського суспільства, розглянуто та осмислено основоположні принципи розвитку й утвердження української України в умовах російської агресії та глобалізації.
Доцент кафедри етнології історичного факультету Роман Тарнавський розповів про свою монографію «Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910–1947)», в якій він, залучивши значний обсяг першоджерел, висвітлює створення в університеті кафедр та наукових інститутів етнологічного спрямування, аналізує специфіку навчально-наукового процесу в їхніх межах, вплив на нього політичної ситуації в Галичині.
У презентованому спільному доробку доцентів кафедри оптоелектроніки та інформаційних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрія Корчака, Юрія Фургали та Сергія Рихлюка – навчальному посібнику «Оптоелектронна інформатика». Том І. «Основні принципи та прилади» – висвітлено загальні питання оптоелектроніки, зокрема, фізичні принципи та явища, які використовують в оптоелектроніці, описано її елементну базу, технологічні аспекти виготовлення оптоелектронних приладів.
Перша з двох презентованих книжок філософського факультету під назвою «Антологія сучасної філософії науки, або усмішка ASIMO» містить переклад з англійської та французької мов дванадцяти знакових праць провідних сучасних західних мислителів, що провадять дослідження в галузі філософії науки, кожна з яких супроводжується аналізом ключових проблем відповідного напряму філософсько-наукових досліджень і біографічними відомостями про її автора. Антологія вийшла у світ за науковою редакцією Ректора Університету, професора кафедри теорії та історії культури Володимира Мельника та доцента кафедри історії філософії Андрія Синиці, який і представляв її присутнім. А друга – монографія «Формування нової соціокультурної дійсності в Україні», авторами якої є професор, завідувач кафедри філософії Анатолій Карась, професор кафедри теорії та історії культури Марія Кашуба, професор кафедри теорії та історії культури Марія Альчук та інші, що вийшла за загальною редакцією професора Володимира Мельника, – висвітлює суспільні й культурні процеси, які відбуваються у глобальному масштабі та специфічно виявляються в українських реаліях.
Презентований навчальний посібник «Формування академічної компетентності: курс англійської мови для студентів та аспірантів природничих спеціальностей», який написали професор, завідувач кафедри іноземних мов для природничих факультетів Наталія Микитенко, доцент кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, асистент кафедри іноземних мов для природничих факультетів Марія Козолуп, призначено для розвитку теоретичних і практичних знань студентів старших курсів, магістрантів, аспірантів та наукових працівників природничої галузі та зосереджено увагу на особливостях англомовної науково-академічної комунікації, лінгвістичній природі та стратегії дискурсу природничих наук, формуванні навичок та умінь активного читання, академічного письма й усного мовлення у природничій сфері, розширення словникового запасу загальнонаукової та професійної лексики.
Доцент кафедри міжнародного права факультету міжнародних відносин Володимир Гринчак презентував підручник «Мирні засоби врегулювання міжнародних спорів», в якому наголошено на ролі міжнародних організацій у процесі врегулювання міждержавних суперечностей, є окремі положення, що розкривають особливості процесів врегулювання міжнародних суперечностей за участю України.
За загальною редакцією професора, завідувача кафедри обліку і аудиту економічного факультету Олексія Ковалюка та професора цієї ж кафедри Володимира Швеця вийшла презентована колективна монографія «Проблеми теорії та практики обліково-аналітичних наук», в якій досліджено особливості теоретичних та практичних проблем обліково-
аналітичних наук в Україні та світі, визначено історичні та теоретико-
філософські основи обліково-аналітичних наук, розкрито головні проблеми
обліку та звітності суб’єктів господарювання в Україні.
Невимушена творча дискусійна атмосфера презентації дозволила її численним учасникам взаємозбагатитися новими науковими надбаннями і підходами на шляху до досягнення професійної мети.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімках: (угорі – 1–2 фото) – університетські видавці на фоні творчого книжкового доробку колективу Видавництва, поданому для учасників і відвідувачів ярмарку ХХІV Форуму видавців у місті Лева; (внизу – 3–13 фото) – під час презентації університетських видань у Дзеркальній залі Франкового Університету.
Фото Василя РОГАНА.
25-й Форум видавців у Львові (19.09.2018 – 23.09.2018)
Участь Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка
у ХХV Форумі видавців у Львові з 19 по 23 вересня 2018 року
І. Видавництво з 19 по 23 вересня 2018 року візьме участь у книжковому ярмарку, на якому запропонує відвідувачам Форуму видавців близько 500 найменувань університетських книжок на стенді № 119.
Для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму-2018» університетське Видавництво подало по 19 книжок на розгляд журі у трьох містах – Львові, Києві, Харкові.
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які побачили світ у 2017–2018 роках і подані на конкурс
«Найкраща книжка ХХV Форуму видавців у Львові»
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | А. Дахній
Андрій Йосипович |
Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія | Монографія | 2018 | Філософський |
2 | О. Гринькевич
Ольга Степанівна |
Управління конкурентоспроможністю вищої освіти в Україні: інституційний аналіз і моніторинг | Монографія | 2018 | Економічний |
3 | Т. Крохмальський
Тарас Євстахійович |
Вступ до квантових обчислень | Навчальний посібник | 2018 | Фізичний |
4 | За редакцією
Н. Сибірної Наталії Олександрівни
Н. Сибірна, Наталія Олександрівна Г. Гачкова, Галина Ярославівна І. Бродяк, Ірина Володимирівна К. Сибірна, Катерина Андріївна М. Хохла, Марія Романівна М. Сабадашка Марія Володимирівна |
Функціональна біохімія. Серія «Біологічні студії» | Підручник | 2018 | Біологічний |
5 | А. Бабський
Андрій Мирославович |
Функціональний стан клітин і вміст Na+ за гіпоксії та канцерогенезу. Серія «Біологічні студії» | Монографія | 2018 | Біологічний |
6 | О. Ватаманюк
Остап Зіновійович |
Бізнес-економіка | Навчальний посібник | 2018 | Економічний |
7 | К. Кондратюк
Костянтин Костянтинович |
Новітня історія України. 1914–1945 рр. | Навчальний посібник | 2018 | Історичний |
8 | Б. Подлевський,
Богдан Михайлович Р. Рикалюк Роман Євстахович |
Теорія інформації | Підручник | 2018 | Прикладної математики та інформатики |
9 | А. Франів,
Андрій Васильович В. Стадник, Василь Йосифович В. Курляк Василь Юрійович |
Фізика низьких температур | Навчальний посібник | 2018 | Фізичний |
10 | І. Якубівський
Ігор Євгенович |
Набуття, здійснення та захист майнових прав інтелектуальної власності в Україні | Монографія | 2018 | Юридичний |
11 | Ю. Раделицький
Юрій Орестович |
Місцеві бюджети в умовах поглиблення фінансової децентралізації в Україні | Монографія | 2018 | Економічний
|
12 | Е. Семенюк,
Едуард Павлович В. Мельник Володимир Петрович |
Філософія сучасної науки і техніки | Підручник | 2017 | Філософський |
13 | В. Лизанчук
Василь Васильович |
Інформаційна безпека України: теорія і практика | Підручник | 2017 | Журналістики |
14 | І. Михасюк,
Іван Романович Р. Михайлишин Ростислав Васильович |
Міжнародні економічні відносини в сучасних міждержавних воєнних конфліктах | Підручник | 2017 | Економічний |
15 | С. Пик
Світлана Мирославівна |
Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах | Підручник | 2017 | Міжнародних відносин |
16 | І. Яворська,
Ірина Михайлівна М. Микієвич Михайло Миколайович |
Суд Європейського Союзу: правовий статус та особливості реалізації правотворчої функції | Монографія | 2017 | Міжнародних відносин |
17 | О. Ровенчак
Ольга Адамівна |
Соціологія міграції: міжнародні аспекти | Навчальний посібник | 2017 | Історичний |
18 | А. Синиця
Андрій Степанович |
Сучасна аналітична філософія: від прагматики мови до концептуалізації свідомості | Монографія | 2017 | Філософський |
19 | За редакцією
Й. Царика Йосифа Володимировича
Й. Царик, Йосиф Володимирович І. Хамар, Ігор Степанович І. Дикий Ігор Васильович І. Горбань, Ігор Миронович В. Лєснік Володимир Васильович Є. Сребродольська Євгенія Борисівна
|
Зоологія хордових. Із серії «Біологічні студії» | Підручник
Рекомендовано МОН України як навчальний посібник. Лист № 1/11-19381 від 11.12.13. |
2018 | Біологічний |
ІІ. У п’ятницю, 21 вересня 2018 року, з 13 до 15 години під час XХV Форуму видавців у Львові Видавництво проведе у Дзеркальній залі Університету презентацію 9 книжок:
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які будуть презентовані під час ХХV Форуму видавців
у п’ятницю, 21 вересня 2018 року, з 13 до 15 години у Дзеркальній залі:
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | За редакцією
Н. Сибірної Наталії Олександрівни
Н. Сибірна, Наталія Олександрівна Г. Гачкова, Галина Ярославівна І. Бродяк, Ірина Володимирівна К. Сибірна, Катерина Андріївна М. Хохла, Марія Романівна М. Сабадашка Марія Володимирівна |
Функціональна біохімія. Серія «Біологічні студії» | Підручник | 2018 | Біологічний |
2 | А. Бабський
Андрій Мирославович |
Функціональний стан клітин і вміст Na+ за гіпоксії та канцерогенезу. Серія «Біологічні студії» | Монографія | 2018 | Біологічний |
3 | О. Гринькевич
Ольга Степанівна |
Управління конкурентоспроможністю вищої освіти в Україні: інституційний аналіз і моніторинг | Монографія | 2018 | Економічний |
4 | І. Михасюк,
Іван Романович Р. Михайлишин Ростислав Васильович |
Міжнародні економічні відносини в сучасних міждержавних воєнних конфліктах | Підручник | 2017 | Економічний |
5 | Б. Подлевський,
Богдан Михайлович Р. Рикалюк Роман Євстахович |
Теорія інформації | Підручник | 2018 | Прикладної математики та інформатики |
6 | К. Кондратюк
Костянтин Костянтинович |
Новітня історія України. 1914–1945 рр. | Навчальний посібник | 2018 | Історичний |
7 | С. Пик
Світлана Мирославівна |
Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах | Підручник | 2017 | Міжнародних відносин |
8 | І. Яворська,
Ірина Михайлівна М. Микієвич Михайло Миколайович |
Суд Європейського Союзу: правовий статус та особливості реалізації правотворчої функції | Монографія | 2017 | Міжнародних відносин |
9 | В. Литвин
Віталій Сергійович |
Атрибути та різновиди напівпрезидентської системи правління в Європі: інституційно-процесуальний і політично-поведінковий аспект | Монографія | 2018 | Філософський |
ІІІ. Видавництво подало на сайт Форуму видавців 20 книжок-новинок, датованих 2018 роком, для публікації в інформаційних матеріалах ХХV Форуму видавців.
Видавництво ЛНУ імені Івана Франка.
Нагороди XХV Форуму видавців у Львові
- Конкурси
Заслужена відзнака університетському виданню
Монографії доцента філософського факультету Андрія Дахнія «Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія» у конкурсі «Найкраща книжка ХХV Форуму видавців» присуджено Спеціальну відзнаку від президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль.
Учасниками конкурсу «Найкраща книжка ХХV Форуму видавців у Львові» було 508 видань від 103 видавництв. Зокрема, Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка подало на розгляд конкурсного журі, яке засідало у Києві, Харкові та Львові, по 19 книжок.
Серед переможців конкурсу – монографія доцента філософського факультету Андрія Дахнія «Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія», випущена університетським Видавництвом у 2018 році, якій присуджено Спеціальну відзнаку від президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль – Диплом. Його книговидавцям Франкового Університету було вручено 20 вересня 2018 року у Львівській національній філармонії під час нагородження переможців конкурсу.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
Книжкове розмаїття на стенді наших видавців
Університетське Видавництво вкотре було учасником Форуму видавців. На двадцять п’ятому – ювілейному – вони виставили на полиці 119-го стенду близько 500 своїх видань різної тематики, переважно навчально-наукової. Серед поданої книжкової продукції з’явилося чимало новинок. Зокрема, двадцять з них було заздалегідь розміщено на сайті Форуму видавців.
Книжки нашого Видавництва мали чималий попит у відвідувачів ярмарку, бо приваблювали актуальністю, гарним дизайном та поліграфічним виконанням.
Особливо велике зацікавлення виявляли покупці до видань, що брали участь у конкурсі «Найкраща книжка Форуму видавців». Скажімо, монографія Андрія Дахнія «Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія ні на мить не залежувалася на стелажі…
Що й казати, добротним книжкам – завжди прискорений шлях до читача-покупця.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімку: команда університетських видавців.
Фото Василя РОГАНА.
- Презентації
Оцінку науковим здобуткам давали фахівці
Презентація десяти університетських видань у Дзеркальній залі стала справжнім святом книги і для науковців, і для студентів, і для всіх шанувальників навчально-наукової літератури. До речі, проведення таких представницьких книжкових оглядин під час Форумів видавців для Видавництва є традиційним, адже цей добре перевірений захід популяризації книжкової продукції поліграфісти провели дванадцятий рік поспіль.
На стенді з презентованими виданнями вабили око нові книжки гуманітарного і природничого напрямів, авторами яких є не лише знані учені, а також ті, хто починає впевнено торувати шлях до наукових висот.
Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, звертаючись до учасників презентації, подякував авторам книг за їхню самовіддану працю, за високий фаховий потенціал, за збагачення української науки новими дослідженнями і втілення їх у вигляді книжкової продукції.
Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, зауважив, що Видавництво Львівського університету, навіть незважаючи на численні труднощі українського книговидання, є конкурентним на ринку завдяки дуже сильному авторському колективу – науковцями Франкового Університету.
Сказане вище нашими досвідченими науковими фахівцями було яскраво підтверджено під час жвавої тригодинної презентаційної дискусії, де окрім детальних промов авторів, доповнень колег-науковців, були й зауваження та запитання, які лише засвідчували про неабияку активність учасників презентації.
Професор біологічного факультету Наталія Сибірна, за редакцією якої вийшов підручник «Функціональна біохімія» із серії «Біологічні студії», доцент факультету міжнародних відносин Світлана Пик – автор підручника «Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах», професор біологічного факультету Андрій Бабський – автор монографії «Функціональний стан клітин і вміст Na+ за гіпоксії та канцерогенезу» із серії «Біологічні студії», доцент економічного факультету Ольга Гринькевич – автор монографії «Управління конкурентоспроможністю вищої освіти в Україні: інституційний аналіз і моніторинг», професор цього ж факультету Іван Михасюк – співавтор підручника «Міжнародні економічні відносини в сучасних міждержавних воєнних конфліктах», доцент факультету прикладної математики та інформатики Роман Рикалюк – співавтор підручника «Теорія інформації», професор Михайло Микієвич та доцент Ірина Яворська з факультету міжнародних відносин – автори монографії «Суд Європейського Союзу: правовий статус та особливості реалізації правотворчої функції», доцент,філософського факультету Віталій Литвин – автор монографії «Атрибути та різновиди напівпрезидентської системи правління в Європі: інституційно-процесуальний і політично-поведінковий аспект», доцент географічного факультету Мирослава Влах – автор навчального посібника «Історія географії», професор фізичного факультету Андрій Франів – співавтор навчального посібника «Фізика низьких температур» – всі вони ґрунтовно розповіли про свої видання, про їх значимість для університетської науки, для збагачення нашого студентства новими знаннями.
Майже від усіх презентантів звучали слова подяки на адресу працівників нашого Видавництва. І це цілком заслужено.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімку: під час презентації у Дзеркальній залі.
Фото Василя РОГАНА.
26-й Форум видавців у Львові (18.09.2019 – 22.09.2019)
Участь Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка
у ХХVІ Форумі видавців у Львові з 18 по 22 вересня 2019 року
І. Видавництво з 18 по 22 вересня 2019 року взяло участь у книжковому ярмарку, на якому запропонувало відвідувачам Форуму видавців близько 500 найменувань університетських книжок на стенді № 119.
Для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму-2019» університетське Видавництво подало по 20 книжок на розгляд журі у трьох містах – Львові, Києві, Харкові.
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які побачили світ у 2018–2019 роках і подані на конкурс
«Найкраща книжка ХХVІ Форуму видавців у Львові»
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | С. Кость
Степан Андрійович |
Журналістика і війна | Навчальний посібник | 2018 | Журналістики |
2 | С. Кость
Степан Андрійович |
Історія української військової преси | Навчальний посібник | 2018 | Журналістики |
3 | С. Кость
Степан Андрійович |
Люди боротьби й ідеї | Навчальний посібник | 2019 | Журналістики |
4 | В. Лизанчук
Василь Васильович |
Так! Я – Українець! | Вибрані публікації | 2019 | Журналістики |
5 | М. Крупка,
Михайло Іванович Л. Яструбецька Леся Сергіївна |
Фінансова безпека суб’єктів господарювання | Підручник | 2018 | Економічний |
6 | В. Зеленко,
Василь Анатолійович О. Гупало, Олег Григорович А. Стасишин Андрій Васильович |
Економіка у європейській інтеграції | Навчальний посібник | 2019 | Факультет управління фінансами
та бізнесу |
7 | М. Дністрянський
Мирослав Степанович |
Роль різноспрямованих колонізаційних рухів у заселенні Українських Карпат упродовж ХІІІ – першої половини ХІХ ст. | Монографія | 2019 | Географічний |
8 | Я. Онищук
Ярослав Іванович |
Населення Західної Волині та Західного Поділля у першій половині І тисячоліття нашої ери : культурно-історичний аспект | Монографія | 2018 | Історичний |
9 | І. Лильо
Ігор Миколайович |
Греки на території Руського воєводства у ХV– ХVІІІ ст. | Монографія | 2019 | Історичний |
10 | Ф. Бацевич
Флорій Сергійович |
Український одивнений художній текст: лінгвістичні виміри | Монографія | 2018 | Філологічний |
11 | Б. Коман
Богдан Петрович |
Функціональні елементи інформаційних систем на базі напівпровідникової електроніки | Навчальний посібник | 2018 | Електроніки та комп’ютерних технологій |
12 | Р. Сіренко,
Романа Романівна Б. Семен, Богдан Васильович С. Нікітенко, Сергій А та інші За загальною редакцією Р. Сіренко Романи Романівни |
Спорт у вищих навчальних закладах | Навчальний посібник | 2019 | Кафедра фізичного виховання
та спорту |
13 | Т. Шмігер
Тарас Володимирович |
Перекладознавчий аналіз – теоретичні та прикладні аспекти: давня українська література сучасними українською та англійською мовами | Монографія | 2018 | Іноземних мов |
14 | С. Гудзь,
Степан Петрович Т. Перетятко, Тарас Богданович А. Галушка Андрій Андрійович |
Вірусологія. Серія «Біологічні Студії» | Підручник | 2018 | Біологічний |
15 | А. Бабський,
Андрій Мирославович О. Іккерт, Оксана Володимирівна В. Манько Володимир Васильович |
Основи біоенергетики. Серія «Біологічні Студії» | Підручник | 2019 | Біологічний |
16 | Іван Франко : «Я єсть пролог…»
Матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 р.). Удвох томах. Том 1 |
Збірник наукових праць | 2019 | Філологічний | |
17 | Іван Франко : «Я єсть пролог…»
Матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 р.). Удвох томах. Том 2 |
Збірник наукових праць | 2019 | Філологічний | |
18 | В. Швець
Володимир Євгенович |
Михайло Грушевський і Львівський університет : суспільно-іконографічний нарис | Науково-популярне видання | 2019 | Економічний |
19 | М. Влах, Мирослава Романівна
Л. Котик Любов Іванівна |
Теорія і методологія географічної науки | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
20 | А. Заяць
Андрій Євгенович |
Міське суспільство Волині ХVІ – першої половини ХVІІ ст. | Монографія | 2019 | Історичний |
ІІ. У п’ятницю, 20 вересня 2019 року, з 15 до 17 години під час XХVІ Форуму видавців у Львові Видавництво провело у Дзеркальній залі Університету презентацію книжок університетських науковців:
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які презентовані під час ХХVІ Форуму видавців
у п’ятницю, 20 вересня 2019 року, з 15 до 17 години у Дзеркальній залі
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | С. Кость
Степан Андрійович |
Журналістика і війна | Навчальний посібник | 2018 | Журналістики |
2 | С. Кость
Степан Андрійович |
Історія української військової преси | Навчальний посібник | 2018 | Журналістики |
3 | С. Кость
Степан Андрійович |
Люди боротьби й ідеї | Навчальний посібник | 2019 | Журналістики |
4 | Т. Слотюк
Тетяна Василівна |
Антиукраїнська суть москвофільської преси в Східній Галичині: ідейно-концептуальні засади, структура, еволюція (1900–1939) | Монографія | 2019 | Журналістики |
5 | В. Лизанчук
Василь Васильович
|
Так! Я – Українець! | Вибрані публікації | 2019 | Журналістики |
6 | Я. Онищук
Ярослав Іванович |
Населення Західної Волині та Західного Поділля у першій половині І тисячоліття нашої ери : культурно-історичний аспект | Монографія | 2018 | Історичний |
7 | Б. Коман
Богдан Петрович |
Функціональні елементи інформаційних систем на базі напівпровідникової електроніки | Навчальний посібник | 2018 | Електроніки та комп’ютерних технологій |
8 | В. Швець
Володимир Євгенович |
Михайло Грушевський
і Львівський університет : суспільно-іконографічний нарис |
Науково-популярне видання | 2019 | Економічний |
9 | А. Бабський,
Андрій Мирославович О. Іккерт, Оксана Володимирівна В. Манько Володимир Васильович |
Основи біоенергетики. Серія «Біологічні Студії» | Підручник | 2019 | Біологічний |
10 | С. Гудзь,
Степан Петрович Т. Перетятко, Тарас Богданович А. Галушка Андрій Андрійович |
Вірусологія. Серія «Біологічні Студії» | Підручник | 2018 | Біологічний |
11 | М. Влах, Мирослава Романівна
Л. Котик Любов Іванівна |
Теорія і методологія географічної науки | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
12 | Ф. Бацевич
Флорій Сергійович |
Український одивнений художній текст: лінгвістичні виміри | Монографія | 2018 | Філологічний |
13 | Р. Сіренко,
Романа Романівна Б. Семен, Богдан Васильович С. Нікітенко, Сергій А та інші За загальною редакцією Р. Сіренко Романи Романівни |
Спорт у вищих навчальних закладах | Навчальний посібник | 2019 | Кафедра фізичного виховання
та спорту |
14 | С. Маркелова,
Світлана Петрівна Т. Яхонтова Тетяна Вадимівна |
Academic English. Англійська мова для студентів магістерських програм університетів | Навчальний посібник | 2019 | Іноземних мов |
ІІІ. Видавництво подало на сайт Форуму видавців 22 книжки-новинки, датовані 2019 роком, для публікації в інформаційних матеріалах ХХVІ Форуму видавців.
Перелік книжок-новинок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які побачили світ у 2019 році й подані
на сайт Форуму видавців
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
|
1 | Б. Остапович,
Богдан Богданович О. Герцик, Оксана Миронівна Я. Ковалишин Ярослав Степанович |
Лабораторні роботи з хімії високомолекулярних сполук. Практикум для студентів хімічного факультету | Практикум | 2019 | Хімічний |
2 | Л. Булавін,
Леонід Анатолійович Ю. Плевачук, Юрій Олександрович В. Склярчук, Василь Михайлович А. Якимович Андрій Стефанович |
Термодинаміка та фазові рівноваги в багатокомпонентних системах | Навчальний посібник | 2019 | Фізичний |
3 | О. Антоняк,
Олег Тарасович В. Стадник Володимир Йосипович |
Загальна фізика: підґрунтя оптики | Навчальний посібник | 2019 | Фізичний |
4 | І. Лильо
Ігор Миколайович |
Греки на території Руського воєводства у ХV– ХVІІІ ст. | Монографія | 2019 | Історичний |
5 | М. Дністрянський
Мирослав Степанович |
Роль різноспрямованих колонізаційних рухів у заселенні Українських Карпат упродовж ХІІІ – першої половини ХІХ ст. | Монографія | 2019 | Географічний |
6 | Р. Сіренко,
Романа Романівна Б. Семен, Богдан Васильович С. Нікітенко, Сергій А та інші За загальною редакцією Р. Сіренко Романи Романівни |
Спорт у вищих навчальних закладах | Навчальний посібник | 2019 | Кафедра фізичного виховання
та спорту |
7 | І. Гудзеляк
Ірина Іванівна |
Географія населення | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
8 | Г. Квасниця,
Галина Андріївна М. Притула, Микола Миколайович О. Прядко Ольга Ярославівна |
Теорія ймовірностей та математична статистика. У двох частинах. Частина 1. Теорія ймовірностей | Навчальний посібник | 2019 | Прикладної математики
та інформатики |
9 | Є. Біла,
Євгенія Євгенівна М. Обушак Микола Дмитрович |
Органічна хімія. Посібник для самостійної роботи (Частина 2) | Навчальний посібник | 2019 | Хімічний |
10 | В. Зеленко,
Василь Анатолійович О. Гупало, Олег Григорович А. Стасишин Андрій Васильович |
Економіка у європейській інтеграції | Навчальний посібник | 2019 | Факультет управління фінансами
та бізнесу |
11 | А. Бабський,
Андрій Мирославович О. Іккерт, Оксана Володимирівна В. Манько Володимир Васильович |
Основи біоенергетики. Серія «Біологічні Студії» | Підручник | 2019 | Біологічний |
12 | В. Лизанчук
Василь Васильович |
Так! Я – Українець! | Вибрані публікації | 2019 | Журналістики |
13 | Іван Франко : «Я єсть пролог…»
Матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 р.). Удвох томах. Том 1 |
Збірник наукових праць | 2019 | Філологічний | |
14 | Іван Франко : «Я єсть пролог…»
Матеріали Міжнародного наукового конгресу до 160-річчя від дня народження Івана Франка (Львів, 22–24 вересня 2016 р.). Удвох томах. Том 2 |
Збірник наукових праць | 2019 | Філологічний | |
15 | В. Швець
Володимир Євгенович |
Михайло Грушевський і Львівський університет : суспільно-іконографічний нарис | Науково-популярне видання | 2019 | Економічний |
16 | М. Влах, Мирослава Романівна
Л. Котик Любов Іванівна |
Теорія і методологія географічної науки | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
17 | М. Назарук
Микола Миколайович |
Філософія довкілля і природокористування | Монографія | 2019 | Географічний
|
18 | П. Романів
Павло Володимирович |
Управління інноваційним розвитком туризму | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
19 | Л. Бойчишин,
Лідія Михайлівна О. Герцик, Оксана Мирославівна чи Миронівна М. Ковбуз Мирослава Олексіївна |
Морфологія, структура та властивості аморфних сплавів, легованих РЗМ | Монографія | 2019 | Хімічний
|
20 | М. Білецький,
Мирослав Іванович І. Ванда Ірина Володимирівна, Л. Котик Любов Іванівна |
Соціальна географія | Навчальний посібник | 2019 | Географічний |
21 | А. Заяць
Андрій Євгенович |
Міське суспільство Волині ХVІ – першої половини ХVІІ ст. | Монографія | 2019 | Історичний |
22 | С. Кость
Степан Андрійович |
Люди боротьби й ідеї | Навчальний посібник | 2019 | Журналістики |
Видавництво ЛНУ імені Івана Франка.
- Форум видавців
Книжкова радість – для нас усіх
Завжди неповторним книжковим святом для університетського Видавництва є традиційна участь у Форумах видавців, адже вже протягом двадцять одного року наші книговидавці щоразу пропонують своїм численним шанувальникам все нові та нові книжки. Університетські поліграфісти вже вкотре стали учасниками конкурсу «Найкраща книга Форуму видавців», подавши видання двадцяти найменувань на розгляд журі у Львові, Києві та Харкові. Зацікавила майбутніх читачів інформація про розміщені на сайті Форуму видавців 22 книжки-новинки. Видавництво з 18 по 22 вересня взяло участь у книжковому ярмарку ХХVІ Форуму видавців, під час якого на стенді № 119 запропонувало відвідувачам-покупцям близько 500 назв університетських книжок.
20 вересня в університетській Дзеркальній залі Видавництво тринадцятий раз поспіль під час Форуму видавців у Львові провело презентацію видань університетських науковців.
На початку книжкового дійства перший проректор Університету Андрій Гукалюк подякував авторам книжок та працівникам Видавництва за плідну роботу, завдяки якій збагачується українське наукове та академічне середовище. Він переконаний, що у нашому закладі вищої освіти й надалі зберігатиметься високий темп видавничої діяльності.
Про вагомий поліграфічний доробок упродовж п’яти останніх років, під час яких побачили світ понад тисячу найменувань різних видів наукових праць, говорив директор Видавництва Мар’ян Лозинський. Дякуючи за величезну працю авторам книжок й усім, хто долучається до видавничої справи, він наголосив на самовідданій роботі колективу книговидавців.
Учасники цього представницького заходу із величезним зацікавленням знайомилися з чотирнадцятьма презентованими книжками та промовами їхніх авторів.
Професор, завідувач кафедри української преси факультету журналістики Степан Кость презентував одразу три нові навчальні посібники – «Журналістика і війна», «Історія української військової преси», «Люди боротьби й ідеї». Доцент цієї ж кафедри Тетяна Слотюк ознайомила присутніх зі своєю монографією «Антиукраїнська суть москвофільської преси в Східній Галичині: ідейно-концептуальні засади, структура, еволюція (1900–1939)». Професор, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення цього ж факультету Василь Лизанчук розповів про своє нове видання – вибрані публікації «Так! Я – Українець!».
Доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Ярослав Онищук зацікавив учасників презентації монографією «Населення Західної Волині та Західного Поділля у першій половині І тисячоліття нашої ери : культурно-історичний аспект».
Професор кафедри системного проектування факультету електроніки та комп’ютерних технологій Богдан Коман привернув увагу присутніх до свого нового навчального посібника «Функціональні елементи інформаційних систем на базі напівпровідникової електроніки».
Мовою про своє науково-популярне видання «Михайло Грушевський і Львівський університет : суспільно-іконографічний нарис» зацікавив учасників презентації професор кафедри обліку і аудиту економічного факультету Володимир Швець.
Два підручники із серії «Біологічні Студії» представили науковці біологічного факультету. Завідувач кафедри біофізики та біоінформатики, професор кафедри фізіології людини і тварин Андрій Бабський, доцент кафедри фізіології людини і тварин Оксана Іккерт та професор, завідувач кафедри фізіології людини і тварин Володимир Манько є творцями видання «Основи біоенергетики», а книжку «Вірусологія» написали колишній професор і завідувач кафедри мікробіології Степан Гудзь, доценти цієї ж кафедри Тарас Перетятко та Андрій Галушка.
Доцент Мирослава Влах та асистент Любов Котик з кафедри економічної і соціальної географії географічного факультету представили свою колективну працю – навчальний посібник «Теорія і методологія географічної науки».
Професор, завідувач кафедри загального мовознавства філологічного факультету Флорій Бацевич заінтригував розповіддю про свою монографію «Український одивнений художній текст: лінгвістичні виміри».
Доцент, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Романа Сіренко, за загальною редакцією якої у співавторстві з доцентом Богданом Семеном, колишнім доцентом Сергієм Нікітенком та іншими науковцями побачив світ навчальний посібник «Спорт у вищих навчальних закладах», розповіла про актуальність видання.
Доцент кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів факультету іноземних мов Світлана Маркелова та професор, заступник завідувача кафедри іноземних мов для природничих факультетів цього ж факультету Тетяна Яхонтова представили свою спільну працю – навчальний посібник «Academic English. Англійська мова для студентів магістерських програм університетів».
Практично кожне з презентованих видань спонукало присутніх до активного обговорення, а деякі прискіпливі запитання авторам і зауваження щодо написаного спричиняли жваві дискусії. Саме такий неписаний сценарій презентації засвідчив про чимале зацікавлення аудиторії новими працями університетських науковців, практичним втіленням наукових досліджень у життя.
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
На знімках: (вгорі) – поліграфісти університетського Видавництва на книжковому ярмарку; (внизу) – відвідувачі 26-го Форуму видавців біля стенду № 119 знайомляться з книжками Франкового Університету.
Фото Василя РОГАНА.
27-й Форум видавців у Львові (16.09.2020 – 20.09.2020)
- Форум видавців: конкурси, презентації
Університетські книговидавці – літератури добротної постійні й надійні творці
Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка є постійним учасником Форумів видавців у Львові. Також не було порушено хорошої традиції і цього року.
Хоч на ХХVІІ Форумі видавців, який проходив з 16 по 20 вересня 2020 року, з поважних причин не відбулося звичних для поціновувачів української книги масштабних святкових заходів, все ж університетські книговидавці стали його учасниками.
Зокрема, для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму-2020» університетські книговидавці подали 20 книжок на розгляд журі у трьох містах – Львові, Києві, Харкові. Також всі наші конкурсні видання були презентовані та є на сайті Форуму видавців.
Серед книжок нашого Видавництва, які побачили світ у 2019–2020 роках і були подані на конкурс «Найкраща книжка ХХVІІ Форуму видавців у Львові», добротні видання гуманітарного і природничого напрямів. Це – підручники, навчальні посібники, монографії, які були представлені на конкурсі у трьох номінаціях – «Історія» (4 видання), «Наукова література» (6 видань), «Професійна література» (10 видань). До речі, університетське Видавництво одне з небагатьох, яке подало на суд конкурсного журі максимальну кількість книжок – двадцять.
Ось перелік цих видань науковців Франкового Університету:
Олег Антоняк, Володимир Стадник. «Загальна фізика: підґрунтя оптики». Навчальний посібник. 2019;
Мирослав Білецький, Ірина Ванда, Любов Котик. «Соціальна географія». Навчальний посібник. 2019;
Любов Віталіш, Богдан Максимчук. «Lessing, Goethe, Schiller – Schaffen und Sprache = Лессінг, Ґете, Шиллер – творчість і мова». Навчальний посібник. 2019;
Ірина Гудзеляк. «Географія населення». Навчальний посібник. 2019;
Ігор Іжнін, Світлана Пик, Костянтин Поліщук. «Міжнародні конфлікти». Підручник. 2019;
Олександр Кащук. «Монотелітство у Візантії VІІ століття: доктрина, політика та ідеологія влади». Монографія. 2019;
Андрій Кирильчук. «Онтогенез і географія рендзин Західного регіону України». Монографія. 2019;
Богдан Коман, Мирослав Мисько. «Основи комп’ютерної електроніки». Підручник. 2019;
Михайло Крупка, Олексій Ковалюк, Віктор Коваленко. За редакцією Михайла Крупки. «Фінансовий менеджмент». Підручник. 2019;
Богдан Муха. «Топоклімати Чорногори». Монографія. 2019;
Микола Назарук. «Філософія довкілля і природокористування». Монографія. 2019;
Андрій Пелехатий. «Бюджетна політика у забезпеченні розвитку територій: концептуальні домінанти та напрями модернізації». Монографія. 2019;
Павло Романів. «Управління інноваційним розвитком туризму». Навчальний посібник. 2019;
Тетяна Слотюк. «Антиукраїнська суть москвофільської преси в Східній Галичині (1900– 1939)». Монографія. 2019;
Андрій Стасишин, Галина Капленко, Ганна Комарницька та інші. За загальною редакцією Андрія Стасишина. «Публічне управління = Public Administration». Навчальний посібник. 2019;
Іван Сулятицький, Катерина Островська, Василь Осьодло. «Психолого–корекційний практикум травм війни». Навчальний посібник. 2019;
Ольга Біляковська. «Система забезпечення якості професійної підготовки майбутніх учителів у Республіці Польща та в Україні: порівняльний аналіз». Монографія. 2020;
За редакцією Степан Позняка. «Ґрунти Львівської області». Колективна монографія. 2020;
Ірина Роздольська. «Літературний феномен Українських Січових Стрільців: функціонування та структура покоління». Монографія. 2020;
Юлія Шушкова. «Технологічна модернізація економіки України: теорія, методологія, практика». Монографія. 2020.
Автори конкурсних видань представляли одинадцять університетських факультетів: географічний (сім видань), управління фінансами та бізнесу (три видання), педагогічної освіти (два видання), економічний, електроніки та комп’ютерних технологій, журналістики, іноземних мов, історичний, міжнародних відносин, фізичний та філологічний (по одному виданню).
Богдан КОПАНСЬКИЙ.
Видавництво ЛНУ імені Івана Франка.
28-й Форум видавців у Львові (15.09.2021 – 19.09.2021)
Участь Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка
у ХХVІІІ Форумі видавців у Львові з 15 по 19 вересня 2021 року
І. Для участі у конкурсі на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму видавців-2021» університетське Видавництво подало 19 книжок на розгляд журі у чотирьох містах – Львові, Києві, Харкові, Одесі: 13 видань – у номінації «Наукова література», 6 видань – у номінації «Нон-фікшн».
Перелік книжок Видавництва
Львівського національного університету імені Івана Франка,
які побачили світ у 2020–2021 роках і подані на конкурс
«Найкраща книжка ХХVІІІ Форуму видавців у Львові»
№
з/п |
Автор видання | Назва видання | Вид видання | Рік вид. | Факультет
(номінації) |
1 | Упорядник –
І. Роздольська Ірина Володимирівна |
Лука Луців. Шевченкіана. Літературознавство
428 с. Ціна 522.00 грн. ISBN 978-617-10-0594-5 |
Збірник наукових праць | 2021
|
Філологічний
Нон-фікшн
|
2 | В. Кирилич,
Володимир Михайлович О. Терещук, Оксана Володимирівна В. Флюд Володимир Михайлович |
Оптимальне керування соцiально-економiчними системами у середовищi MatLabr
412 с. Ціна 390.00 грн. ISBN 978-617-10-0630-0 |
Навчальний посібник | 2021 | Механіко-математичний
Наукова література |
3 | Б. Котур,
Богдан Ярославович О. Заремба Оксана Іванівна |
Хімічний зв’язок: теорія та експеримент
232 с.: 83 іл. Ціна 100.00 грн. ISBN 978-617-10-0628-7 |
Навчальний посібник | 2021 | Хімічний
Наукова література |
4 | А. Кирильчук,
Андрій Андрійович Ю. Наконечний Юрій Ігорович |
Методологія та організація досліджень в науках про Землю
496 с. Ціна 380.00 грн.
|
Навчальний посібник | 2021 | Географічний
Наукова література |
5 | В. Лизанчук,
Василь Васильович І. Крупський, Іван Васильович О. Білоус Оксана Михайлівна та інші |
Телевізійна та радіокомунікація: історія, теорія, новітні практики
420 с. Ціна 150.00 грн. ISBN 978-617-10-0621-8 |
Підручник | 2021
|
Журналістики
Нон-фікшн
|
6 | С. Бук
Соломія Несторівна |
Велика проза Івана Франка: електронний корпус, частотні словники та інші міждисциплінарні контексти
424 с. Ціна 166.00 грн. ISBN 978-617-10-0636-2 |
Монографія | 2021
|
Філологічний
Наукова література |
7 | В. Сулим,
Володимир Трохимович Л. Віталіш, Любов Петрівна Б. Максимчук Богдан Васильович |
Lexikologie der deutschen Sprache duolingual: Deutsch als zweites Fach: Lehrbuch = Двомовна лексикологія німецької мови як другої іноземної
228 с. Ціна 250.00 грн. ISBN 978-617-10-0596-9 |
Підручник | 2020 | Іноземних мов
Наукова література |
8 | Б. Максимчук,
Богдан Васильович І. Максимчук Ірина Богданівна |
Вступ до германської філології = Einführung in die Germanistik
184 с. Ціна 100.00 грн. ISBN 978-617-10-0563-1 |
Підручник | 2020 | Іноземних мов
Нон-фікшн
|
9 | С. Кузик
Степан Петрович |
Географія європейської інтеграції України та її регіонів
144 с. Ціна 90.00 грн. ISBN 978-617-10-0581-5 |
Навчальний посібник | 2020
|
Географічний
Наукова література |
10 | А. Коваль
Андрій Федорович |
Соціологічна державно-правова концепція «суспільних зв’язків» Станіслава Дністрянського
214 с. Ціна 322.00 грн. ISBN 978-617-10-0611-9 |
Монографія | 2020
|
Юридичний
Нон-фікшн |
11 | С. Різник
Сергій Васильович |
Конституційність нормативних актів: сутність, методологія оцінювання та система забезпечення в Україні
542 с. Ціна 250.00 грн. ISBN 978-617-10-0589-1 |
Монографія | 2020 | Юридичний
Наукова література |
12 | І. Назаркевич
Ігор Богданович |
Державне регулювання структурних змін в економіці України: проблеми та перспективи
356 с. Ціна 317.00 грн. ISBN 978-617-10-0615-7 |
Монографія | 2020
|
Економічний
Наукова література |
13 | І. Одрехівська,
Ірина Миколаївна Ю. Наняк Юлія Олегівна |
Практикум з економічного перекладу
152 с. Ціна 230.00 грн. ISBN 978-617-10-0616-4 |
Навчальний посібник | 2020 | Іноземних мов
Наукова література |
14 | Л. Курганевич,
Людмила Петрівна В. Біланюк, Володимир Іванович Ю. Андрейчук Юрій Михайлович |
Загальна гідрологія
336 с. Ціна 230.00 грн. ISBN 978-617-10-0565-5 |
Навчальний посібник | 2020 | Географічний
Наукова література |
15 | З. Баран,
Зоя Анатоліївна Н. Васьків, Назар Андрійович С. Качараба Степан Петрович та інші За редакцією Б. Сипко Богдани Володимирівни |
Історія країн Західної Європи та Північної Америки нового часу (ХІХ – початок ХХ століть)
456 с. Ціна 210.00 грн. ISBN 978-617-10-0609-6 |
Навчальний посібник | 2020 | Історичний
Нон-фікшн |
16 | І. Кметь
Ірина Федорівна |
Під Твою милість… Образ Божої Матері в українській апокрифічній традиції
314 с. Ціна 203.00 грн. ISBN 978-617-10-0497-9 |
Монографія | 2020
|
Філологічний
Наукова література |
17 | С. Грабовська
Софія Леонідівна |
Психологія примирення
294 с. Ціна 160.00 грн. ISBN 978-617-10-0540-2 |
Навчальний посібник | 2020 | Філософський
Нон-фікшн |
18 | Л. Гринів,
Лідія Святославівна М. Кічурчак Маріанна Василівна |
Національна економіка України
470 с. Ціна 214.00 грн. ISBN 978-617-10-0602-7 |
Навчальний посібник | 2020 | Економічний
Наукова література |
19 | Л. Палюх
Лідія Михайлівна |
Кримінальна відповідальність за злочини проти правосуддя
744 с. Ціна 590.00 грн. ISBN 978-617-10-0586-0 |
Монографія | 2020
|
Юридичний
Наукова література |
ІІ. На всіх книжкових святах у Львові університетське Видавництво активно популяризувало свій творчий доробок. Під час ярмарку ХХVІІІ Форуму видавців на стенді № 118, що на першому поверсі Палацу мистецтв, наші поліграфісти протягом п’яти днів пропонували відвідувачам близько 500 найменувань книжок. Це переважно навчальна, навчально-методична, наукова, довідкова література університетських науковців. Найбільш пріоритетними серед видань були підручники і навчальні посібники.
Всі видання подані на конкурс «Найкраща книга Форуму видавців-2021», серед яких сім книжок-новинок датованих 2021 роком, були презентовані на сайтах Форуму видавців, Франкового Університету, Видавництва та на сторінці наших книговидавців у Фейсбуку.
Видавництво ЛНУ імені Івана Франка.
- 28 Форум видавців: участь і результати
Добрих традицій – не зрадили
Історією вже став 28-й Форум видавців у Львові, який відбувався з 15 по 19 вересня 2021 року. Традиційно його активним учасником було Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка, яке за 23 роки свого існування жодного разу не пропустило книжкового свята. Університетські поліграфісти щоразу демонстрували і демонструють шанувальникам книжкових Форумів усе нові й нові видання.
Цього року на стенді № 118, що був розміщений на першому поверсі Палацу мистецтв, колектив Видавництва продемонстрував відвідувачам книжкового ярмарку близько 500 найменувань книжок, десята частина серед яких були новинки. Деякі з них, образно кажучи, чекали на Форум видавців аж два роки, бо торік через пандемію коронавірусу свято книговидавців було досить спрощене…
Добре, що цьогорічний 28-й Форум видавців, незважаючи, зокрема, й на певні епідеміологічні загрози, все-таки відбувся майже у повному форматі, бо, скажімо, ще одна подібна вимушена річна пауза у проведенні книжкового ярмарку, де завжди відбуваються жваві очні зустрічі між книговидавцями і читачами, могла б «розхолодити» до цього масштабного заходу насамперед видавців та спонукала б дещо призабути про книжкове свято у місті Лева й самих поціновувачів друкованої книжки…
Щодо відвідувачів ярмарку, то аншлагу не було. Особливо у перші три дні його роботи практично поодинокі книжкові фанати вибірково на деяких стендах шукали свою улюблену літературу, дуже мало було читаючої молоді. А в суботу й неділю декому на перешкоді стала дощова погода. Та й вхідні квитки по 60 гривень були не на руку потенційним покупцям. Зросли й ціни на книжкову продукцію. Але найменше задоволення випало на долю самих видавців… Особливо тих, які за участь у ярмарку заплатили чималеньку суму, адже стенди суттєво подорожчали… Тому навряд чи є великим список видавництв, які зуміли успішною реалізацією своїх книжок перекрити усі видатки-витрати на облаштування робочого ярмаркового місця?.. А ще неузгоджений з учасниками регламент ярмарку… Якщо, скажімо, 17 вересня за початковим регламентом видавці мали би працювати на ярмарку від 9 до 21 години, потім за вже зміненим регламентом – від 9 до 20 години, то далі цей період ще скоротили і він фактично тривав цього дня від 10 до 19 години… Схожа ситуація була протягом усіх ярмаркових днів. Пояснень щодо таких змін ніхто з організаторів ярмарку не давав.
Подібну паралель можна провести й щодо організаторів цьогорічного конкурсу «Найкраща книжка 28-го Форуму видавців». Торік конкурсні книжки могли виборювати нагороди у 16 номінаціях. Цього разу цей «табель про ранги» чомусь спрощено до 12 позицій… Про це учасники конкурсу дізналися аж з його Положення… Заздалегідь ніхто не інформував про таке «новаторство» організаторів. Принаймні, Видавництво Франкового Університету, яке спеціалізується насамперед на випуску навчальної та наукової літератури, було позбавлене можливості подати свої підручники та навчальні посібники, які є пріоритетними у нашому закладі вищої освіти, до номінації «Професійна література», адже її чомусь, невідомо з яких причин, скасували… Отож, 19 конкурсних книжок, поданих університетським Видавництвом на здобуття Премії «Найкраща книга Форуму видавців-2021» для розгляду журі у чотирьох містах – Львові, Києві, Харкові, Одесі, – вимушені були конкурувати лише у двох номінаціях – «Наукова література» та «Нон-фікшн»… 13 видань! – у першій з них, 6 видань! – у другій. Всі конкурсні видання були інформаційно проілюстровані й у доступній формі презентовані на сайтах Форуму видавців, Франкового Університету, Видавництва та на сторінці наших книговидавців у Фейсбуці.
Університетські книговидавці вже два десятиліття подають на книжкові конкурси Форуму видавців усе більше й більше найменувань видань. В останні роки це число щоразу сягає близько двадцяти. За весь період участі у цих конкурсах наше Видавництво отримало понад 20 заслужених відзнак. Сподіваємося, що наступні конкурси на книжкових святах принесуть нашим поліграфістам ще не одну заслужену нагороду…
А велике прагнення досягти успіху – у книговидавців є. Це було красномовно підтверджено на цьогорічному книжковому ярмарку. Від заїзду 14 вересня до завершення ярмарку 19 вересня працівники Видавництва дружно проявляли величезне старання у популяризації та реалізації нашої книжкової продукції. Зазвичай значний попит у покупців мали новинки, але й деякі давніші видання не залежувалися на прилавках нашого стенду. Для прикладу, п’ятитомне видання «Апокрифи і легенди з українських рукописів …» Івана Франка, яке побачило світ у 2006-му, придбали більше десятка відвідувачів. Як бачимо, університетська книжка аж ніяк не старіє! І це дуже тішить… До речі, Видавництво за п’ять днів роботи на книжковому ярмарку реалізувало видань на суму 30 000 гривень.
Отож, до зустрічі на книжковому ярмарку 29-го Форуму видавців у Львові!
Богдан КОПАНСЬКИЙ.