Тип видання: Монографії

Рік видання: 2021

Автор – Мирослав Дністрянський

Редактор – Людмила Макітринська. Комп’ютерне верстання – Наталія Лобач Обкладинка – Василь Роган.

Дністрянський М. С. Загострення геополітичних взаємин у період постмодерну та становище України : монографія. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 154 с.

ISBN 978-617-10-0617-1

Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка (Протокол № 88/9 від 30 вересня 2020 року).

УДК [[911.3 : 32]:303](477)»19/20»(076.6)

У монографії розкрито вплив нових світоглядних умонастроїв періоду постмодерну на зміну геополітичної свідомості та геополітичного мислення різних аналітичних та державно-політичних середовищ. Проаналізовано резонансні постмодерні геополітичні публікації та обґрунтовано методологію дослідження сучасних територіально-політичних проблем. Значну увагу приділено відображенню новітніх тенденцій й суперечностей геополітичної взаємодії наприкінці ХХ – поч. ХХІ ст. Розкрито проблеми геополітичного розвитку України впродовж 90-х років ХХ ст. – поч. ХХІ ст., перспективи відновлення її територіально-політичної цілісності та протидії інформаційним диверсіям у сфері етнонаціональних взаємин та історичної пам’яті. Обґрунтовані можливості посилення геополітичної ролі України на європейському субконтиненті. Для студентів та викладачів географічних і політологічних спеціальностей вищих закладів освіти, фахівців у галузі державного управління та міжнародних відносин.