Тип видання: Художні видання

Рік видання: 2016

Автор – Іван Франко
Упорядник – Богдан Тихолоз

Технічний редактор – Світлана Сеник. Обкладинка – Василь Роган.

Франко Іван. Вибрані твори для шкільної молоді. Т. 3 : Поезія / Іван Франко ;  упорядкування і передмова Богдана Тихолоза. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2016. – 484 с.

ISBN 978-617-10-0295-1, 978-617-10-0321-7 (Том 3).

У третьому томі вибраних творів Івана Франка для шкільної молоді представлено поетичний доробок письменника. З усього його багатства і розмаїття до пропонованого видання увійшли передусім твори визначної світоглядної та естетичної вартості, справжні поетичні шедеври, у яких кристалізувалося життєве кредо письменника та повною мірою зреалізувалася його висока творча майстерність. Це й загальновідомі, «хрестоматійні» твори, без яких немислима суспільна рецепція Франка-поета (зокрема й ті, вивчення яких передбачено шкільною програмою), і тексти, «проскрибовані» у добу тоталітаризму, які з ідеологічних причин опинилися за бортом 50-томника («Хрест», «Коляда», «Національний гімн», «Розвивайся ти, високий дубе…», «Святовечірня казка», «Січовий марш та ін.). Для школярів, учителів, студентів, науковців, усіх, хто цікавиться творчістю І. Франка.