Тип видання: Навчальні посібники

Рік видання: 2019

Автори – Леонід Булавін, Юрій Плевачук, Василь Склярчук, Андрій Якимович

Редактор – Віталія Станкевич. Технічний редактор – Світлана Сеник. Комп’ютерне верстання – Наталія Лобач, Наталія Якимів. Коректор – Юліанна Бурка. Обкладинка – Василь Роган.

Термодинаміка та фазові рівноваги в багатокомпонентних системах : навчальний посібник / [Л. А. Булавін, Ю. О. Плевачук, В. М. Склярчук, А. С. Яки­мович]. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 214 с.

ISBN 978-617-10-0203-6.

У навчальному посібнику розглянуто термодинамічні властивості багатокомпонентних систем. Показано, що поєднання різних видів дво- і трифазових рівноваг приводить до різних фазових співвідношень у системі і, як наслідок, до різних видів діаграм стану. Встановлено, що можливі різноманітні видозміни характеру кривих моноваріантної рівноваги у разі поєднання різних фазових областей в межах однієї діаграми фазової рівноваги. Виходячи з описаних вище принципів обґрунтування двофазових і трифазових рівноваг за допомогою кривих концентраційної залежності вільної енергії Гіббса, у посібнику розглянуто деякі основні варіанти діаграм стану двокомпонентних систем. Навчальний посібник розрахований на студентів, аспірантів фізичних факультетів університетів, а також науковців, які працюють у галузі фізики рідин, фізики твердого тіла та ядерної фізики.

216 грн.