Тип видання: Підручники
Рік видання: 2021
Автори – Василь Лизанчук, Іван Крупський, Оксана Білоус,
Парасковія Дворянин, Наталія Лебеденко, Роксоляна Білоус
За редакцією Василя Лизанчука
Редактор – Мар’яна Михалюк. Комп’ютерне верстання – Наталія Лобач. Обкладинка – Василь Роган. Художнє оформлення – заслужений діяч мистецтв України, народний художник України Василь Семенюк. Переклад англійського тексту – Оксана Білоус.
Телевізійна та радіокомунікація: історія, теорія, новітні практики : підручник / В. В. Лизанчук, І. В. Крупський, О. М. Білоус та інші ; за ред. д-ра філол. наук, проф. В. В. Лизанчука. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 420 с.
ISBN 978-617-10-0621-8
360-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка – присвячуємо
Системно розкрито особливості телевізійної та радіокомунікації, методику створення телевізійних і радіоматеріалів у нинішніх умовах інтенсивного розвитку інформаційних технологій. Відкрито науково-педагогічне вікно в найскладніші політико-ідеологічні, соціально-економічні, морально-духовні процеси журналістської творчості, які пов’язані з гібридною війною, застосуванням витончених методів і способів інформаційно-психологічного втручання російських ЗМІ не лише в життєве середовище України, а й інших країн світу. Аргументовано, що боротьба з маніпулятивним, антиукраїнським, аморальним наративом має ґрунтуватися на правді, гуманістичних засадах українськоцентричної парадигми, яка в галузі комунікавістики означає сукупність концептуально-методологічних підходів, національно-громадянських, морально-духовних цінностей, аксіологічних настанов, журналістської гідності. Всебічно схарактеризовано основоположні, взаємозв’язані принципи і функції медіа, діяльність яких потрібно спрямовувати на консолідацію суспільства, утвердження української національної ідентичності, інтеграцію України в європейський цивілізований світ. Досліджено, що свобода слова і відповідальність журналістів, стандарти журналістської творчості мають охоплювати українські людино-націоцентричні вартості. Для студентів, викладачів факультетів, відділень журналістики і масової комунікації, журналістів-практиків і тих, хто цікавиться найновішими особливостями електронної комунікавістики. УДК 070+654.19(09)(075.8)