Тип видання: Монографії
Рік видання: 2022
Автори – Юрій Пачковський, Григорій Селещук
Редактор – Мар’яна Михалюк. Комп’ютерне верстання – Інга Мазінг. Дизайн обкладинки – Василь Роган
Пачковський Ю. Ф. Соціальний капітал спільнот українських трудових мігрантів у країнах Європейського Союзу : монографія / Ю. Ф. Пачковський, Г. П. Селещук. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2022. – 264 c.
ISBN 978-617-10-0758-1
Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка (Протокол №16/6 від 30 червня 2021 року).
У монографії розглянуто актуальні проблеми дослідження особливостей соціального функціонування спільнот українських трудових мігрантів у приймаючих країнах Європейського Союзу з перспективи теорії соціального капіталу. Висвітлено місце соціального капіталу в каузальних моделях функціонування спільнот мігрантів та представлено порівняльний аналіз емпіричних досліджень соціального капіталу таких спільнот. Розкрито різної складності процеси формування та функціонування спільнот українських мігрантів в історико-соціологічній ретроспективі. Проаналізовано їхні сучасні капіталогенеруючі структури соціального капіталу, зокрема, за участю громадських і релігійних організацій. Запропоновано авторський підхід концептуалізації соціального капіталу спільнот мігрантів у двох якісних вимірах: автономності та ефективності. Наголошено на тому, що спільноти українських трудових мігрантів за кордоном відчувають потребу в соціальних інститутах, які б цілеспрямовано впливали на соціальні відносини, структури і процеси, зумовлені явищем міграції, з метою зниження її ризиків. Визначено основні напрями аналізу реконструкції соціального капіталу українських трудових мігрантів та його змістовні чинники, зумовлені особливостями сучасної української трудової міграції до країн Європейського Союзу на прикладі Польщі.
Для наукових працівників, викладачів, аспірантів та студентів, які вивчають сучасні тенденції міграційних процесів, що передбачають формування спільного життєвого простору трудовими мігрантами з урахуванням сучасних викликів до творення та використання потенціалу соціального капіталу.
УДК 316.3 + 316.7+ 316.47