Тип видання: Монографії

Рік видання: 2022

Автор – Марія Михайлів

Редактор – Мар’яна Михалюк. Комп’ютерне верстання – Любов Семенович. Обкладинка – Любов Семенович.

Михайлів М. О. Правове регулювання відносин спадкування в міжнародному приватному праві : монографія / М. О. Михайлів. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 520 с.

ISBN 978-617-10-0703-1

Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка (Протокол № 24/1 від 26 січня 2022 року).

УДК 341.96:347.65

Монографію присвячено дослідженню проблем правового регулювання відносин спадкування в міжнародному приватному праві, об’єктом яких є спадкове майно у вигляді сукупності прав та обов’язків, які належали за життя спадкодавцю і не припинилися внаслідок його смерті. На основі аналізу іноземного досвіду, положень міжнародних договорів та права Європейського Союзу, обґрунтовано концептуально нові підходи до регулювання відносин спадкування з іноземним елементом. Досліджено поняття та правову природу спадкування в міжнародному приватному праві, проведено характеристику джерел правового регулювання даних відносин та запропоновано механізми щодо удосконалення колізійного регулювання відносин спадкування. Розкрито правовий статус учасників досліджуваних відносин. Значну увагу приділено аналізу правової природи спадкування за заповітом та за законом у міжнародному приватному праві, а також особливостям здійснення права на спадкування. Для наукових працівників закладів вищої освіти та наукових установ, докторантів, аспірантів та студентів, а також суддів, нотаріусів, адвокатів та інших практикуючих юристів та фахівців у сфері спадкового права.