Тип видання: Монографії

Рік видання: 2023

Автор – Андрій Мельник

Мельник Андрій. Право на свободу вираження поглядів: міжнародно-правові аспекти : монографія / Андрій Мельник. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2023. – 384 с.

ISBN 978-617-10-0775-8

Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка ( Протокол № 46/4 від 26 квітня 2023 року).

Редактор – Юлія Глиняна. Комп’ютерне верстання – Світлана Сеник. Обкладинка – Василь Роган.

Досліджено питання міжнародно-правового регулювання права на свободу вираження поглядів. Проведено історико-філософський аналіз свободи вираження поглядів як явища, досліджено перші норми, які регулюють свободу вираження поглядів.

Розглянуто нормативний зміст права на свободу вираження поглядів, детально проаналізовано основні елементи цього права, положення про структуру свободи вираження поглядів, яке розкрито через аналіз трьох елементів – об’єкта, суб’єкта, змісту.

Охарактеризовано обмеження свободи вираження поглядів, що передбачені в міжнародно-правових актах, розкрито позитивні обов’язки держав щодо забезпечення права на свободу вираження поглядів. Розроблено та сформульовано перелік позитивних зобов’язань держав у сфері забезпечення свободи вираження поглядів.

Окрему увагу приділено питанню про інституційний механізм захисту права на свободу вираження поглядів. Детально розкрито особливості регулювання цього права й універсальними, й регіональними міжнародними органами.

Для студентів, викладачів, науковців, співробітників правоохоронних органів та всіх, хто цікавиться міжнародним правом.

УДК 341.231.14:342.727