Тип видання: Монографії

Рік видання: 2015

Автор – Олена Гінда

Науковий редактор – Василь Івашків. Переклад англійською мовою – Світлана Івашків-Когут. Редактор – Уляна Крук. Коректор – Юлія Глиняна. Технічний редактор – Світлана Сеник. Обкладинка – Василь Роган.

Гінда Олена. Поетична творчість української трудової спільноти в Італії початку ХХІ століття в контексті фольклорної традиції = Poetry by Ukrainian Migrant Workers in Italy of the Early 21st Century in the Context of Folklore Tradition : монографія / Олена Гінда. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2015. – 546 с. + вкл.

ISBN 978-617-10-0238-8.

У монографії досліджено авторські вірші українських трудових іммігрантів в Італії початку ХХІ століття в контексті фольклорної традиції. Поетичний доробок українських заробітчан потрактовано як «народний літопис» про драматичну сторінку української історії, жіночу еміграцію – масовий виїзд на заробітки жінок-матерів, які прагнули поліпшити матеріальне становище родин. Досліджено соціокультурний контекст постан-ня заробітчанських поезій, з’ясовано їх спорідненість із українськими народними піснями про еміграцію. Проаналізовано сюжетно-мотивну парадигму поетичних текстів, генологічну цілісність і жанровий склад доробку, розглянуто інтертекстуальні вияви у віршах. Для фольклористів, літературознавців, істориків, культурологів, антропологів, соціологів, викладачів і студентів гуманітарних факультетів і всіх шанувальників культури й історії українців.