Тип видання: Монографії

Рік видання: 2017

Автор – Володимир Микитюк

Портрет Івана Франка 1905 р.; Іван Їжакевич «Грицева шкільна наука»; Леопольд Левицький, «Красне писання» взяті із фондів Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка.
Редактор – Оксана Микитюк. Технічний редактор – Світлана Сеник. Обкладинка – Василь Роган.

Микитюк Володимир. Педагогічні концепти Івана Франка (теорія та методика навчання літератури) : монографія / Володимир Микитюк. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 408 с.

ISBN 978-617-10-0425-2.

У проблемно-синтетичній монографії досліджено та актуалізовано педагогічну концептосферу Івана Франка, яка посідає вагоме місце в історії вітчизняної і європейської освіти, є продуктивною для розвитку національної педагогіки. Висвітлено методологічні концепти Франка про специфіку української літератури як навчальної дисципліни у площині системного вивчення теорії та практики методичних основ викладання у середній і вищій школі; погляди дидакта про цінності та роль літературної освіти у розвитку громадянського суспільства, думки про особистість учителя, лекторську майстерність, програми викладання та навчальні підручники з української літератури. Розглянуто ідеї Франка про розвиток творчих здібностей слухачів, проблеми сучасної рецепції його художніх і наукових текстів з педагогічною тематикою, мовний світ митця, окцидентальну ментальність та еволюційний розвиток менторської парадигми мислителя від позитивістської педагогіки до педагогіки прагматизму. Для викладачів і вчителів, студентів та учнів, усіх педагогічних працівників, літературознавців, філософів, культурологів, істориків. Буде корисний освітянам, які зацікавлені у вдосконаленні методики викладання будь-яких дисциплін у середній і вищій школі, передусім – української літератури. Усі права застережено. Відтворювати будь-яку частину цього видання у будь-якій формі та в будь який спосіб без письмової згоди правовласника заборонено.