Тип видання: Підручники

Рік видання: 2009

Автори – Степан Гудзь, Світлана Гнатуш, Ірина Білінська

Редактори – Людмила Макітринська, Лариса Сідлович. Технічний редактор – Ігор Старунько. Комп’ютерна графіка і верстання – Ігор Старунько.

У підручнику висвітлено основні питання сучасної мікробіології за програмою підготовки студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Виклад матеріалу розпочинається з короткого історичного нарису про відкриття мікроорганізмів і становлення мікробіології. Розглянуто місце організмів у системі живого, їхню будову та хімічний склад, живлення, методи культивування, вплив факторів середовища. Доволі повно представлено різноманітність прокаріотичних і еукаріотичних мікроорганізмів, їхню сучасну систематику, поширення у природі. Висвітлено особливості енергетичного та конструктивного обмінів мікроорганізмів, механізми регулювання цих процесів, а також можливі шляхи використання мікроорганізмів і продуктів їхнього метаболізму у практичних цілях. Значну увагу приділено генетиці мікроорганізмів як основі для одержання цінних для мікробіологічної промисловості штамів. Матеріал останніх розділів книги присвячений взаємовідносинам між мікро- і макроорганізмами: охарактеризовано інфекцію та протимікробний імунітет, описано окремі патогенні мікроорганізми й ті інфекційні захворювання, які вони спричиняють.
Для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Буде корисним для мікробіологів-науковців і працівників мікробіологічної промисловості.

Гудзь С. П. Мікробіологія: підручник: (для студентів вищих навчальних закладів) / С. П. Гудзь, С. О. Гнатуш, І. С. Білінська. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009.– 360 с.