Тип видання: Навчальні посібники
Рік видання: 2021
Автори – Наталія Сибірна, Галина Гачкова, Олена Стасик,
Ірина Бродяк, Марія Нагалєвська, Марія Сабадашка, Мар’яна Люта, Ярослав Чайка, Наталія Климишин, Катерина Дудок
За редакцією Наталії Сибірної
Редактор – Лариса Сідлович. Технічний редактор – Ігор Старунько. Комп’ютерна графіка та верстання – Ігор Старунько. Обкладинка – Ігор Старунько.
Механізми біохімічних реакцій: навчальний посібник: / [Н. О. Сибірна, Г. Я. Гачкова, О. Г. Стасик та інші]; за редакцією професора Н. О. Сибірної. – Видання третє, доповнене. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 320 с. – Серія «Біологічні Студії».
ISBN 978-617-10-0655-3
Навчальний посібник підготований колективом викладачів кафедри біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка. За змістом і обсягом він відображає усі складові частини лекційних курсів та лабораторних практикумів з «Хімії біоорганічної» та «Біохімії» і скерований на поглиблене засвоєння теоретичних положень, розвиток практичних навиків самостійної роботи та вміння студентів логічно мислити при вирішенні ситуаційних задач. Він охоплює весь матеріал курсів «Хімії біоорганічної» та «Біохімії», який пропонується навчальними програмами закладів вищої освіти ІV рівня акредитації і містить чотирнадцять розділів, кожен з яких включає теоретичну та практичну частину. В основі теоретичної частини лежить курс лекцій, що читається на кафедрі біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка. Відповідно до програми розглянуто питання про будову і функції основних класів біомакромолекул. Детально висвітлені розділи, які охоплюють обмін білків, ліпідів, вуглеводів і нуклеїнових кислот. У практичній частині кожному методу передує ґрунтовне пояснення принципу та механізму проведеної реакції, наведено детальний опис процесу виконання якісного або кількісного аналізу. Розділи завершуються питаннями та завданнями, які допоможуть студентам у самостійній підготовці при вивченні курсів «Хімії біоорганічної» та «Біохімії». Посібник може бути використаний студентами, аспірантами та науковими працівниками біологічних і медичних спеціальностей.