Тип видання: Монографії

Рік видання: 2016

Автор – Роман Тарнавський

Світлій пам’яті мого Наставника професора Степана Арсентійовича Макарчука, з вдячністю присвячую.
Художнє оформлення – Федір Лукавий. Літературний редактор – Мирослава Мартиняк-Жовтанецька. Комп’ютерне складання – Мар’яна Чернова.

Тарнавський Р. Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910–1947) / Роман Тарнавський ; відповідальний редактор Михайло Глушко. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2016. – 236 с.

ISBN 978-617-10-0300-2.

Монографічне дослідження присвячене історії етнологічних підрозділів Львівського університету першої половини ХХ ст. Залучивши значний обсяг першоджерел, автор висвітлює створення в університеті кафедр та наукових інститутів етнологічного спря-мування, аналізує специфіку навчально-наукового процесу в їхніх межах, вплив на нього політичної ситуації в Галичині. Особливу увагу звернено на роль університетських підрозділів у становленні народознавчих наукових шкіл – етнологічної школи Адама Фішера та антропологічної школи Яна Чекановського. Простежено їхнє значення для повоєнної української та польської народознавчої науки. Для етнологів, фольклористів, істориків, усіх зацікавлених історією Львівського уні-верситету та науки й освіти загалом.