Тип видання: Монографії

Рік видання: 2022

Автор – Галина Бушко

Редактор – Мар’яна Михалюк. Комп’ютерне верстання – Любов Семенович. Дизайн обкладинки – Любов Семенович.

Бушко Г. О. Іван Шишманов у болгарсько-українських літературних взаєминах кінця ХІХ – першої чверті ХХ століття : монографія / Г. О. Бушко. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2022. – 244 с.

ISBN 978-617-10-0702-4

Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка (Протокол № 24/1 від 26 січня 2022 року).

УДК [821.161.2:811.163.2].091«18/19»-051.

У монографії визначено місце і роль болгарського вченого І. Шишманова в історії українсько-болгарських літературних взаємин кінця ХІХ – першої чверті ХХ століття. Розглянуто його співпрацю з М. Драгомановим, Ф. Вовком, І. Франком, М. Павликом, Лесею Українкою й іншими діячами української науки і культури та науково-освітніми установами в Україні. Досліджено студії І. Шишманова, присвячені україністичній проблематиці, а саме українським ученим і письменникам: Ю. Венеліну, В. Григоровичу, М. Драгоманову, Марку Вовчку, Т. Шевченкові та ін. Проаналізовано фольклористичні та етнографічні праці І. Шишманова, а також його студії на тему болгарського національного й культурного Відродження і, зокрема, курс лекцій із західноєвропейських літератур ХVІІІ століття, у процесі написання яких учений застосував порівняльно-історичний метод дослідження та використав малознаний у Болгарії українознавчий матеріал.