Тип видання: Навчальні посібники

Рік видання: 2021

Автор – Тарас Шмігер

Навчальний посібник (англійською мовою). Обкладинка – Василь Роган.

Шмігер Тарас. Історія українського перекладознавства = A History of Ukrainian translation studies : навчальний посібник / Т. Шмігер. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 180 с.

ISBN 978-617-10-0662-1

Рекомендовано до друку Вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка  (протокол № 16/6 від 30 червня 2021 року).

У книзі представлено основні поняття, принципи та особистості українського перекладознавства, щоб увести читачів у контекст історії української науки, а також допомогти студентам сформувати критичні навики для оцінки теорій перекладу й усвідомити динаміку дослідження перекладу. Вона складається з 16 тем, які охоплюють проміжок часу від Х до ХХІ сторіччя. Кожна тема має на меті не лише проникнути в український науковий контекст, а й порівняти його з тенденціями та характерними рисами інших шкіл перекладознавства у світі. Розраховано на студентів перекладацького відділу, але посібник також буде корисним для істориків перекладу й культури, мовознавців та літературознавців, україністів і славістів.