Тип видання: Монографії

Рік видання: 2009

Автор – Василь Івашків

Редактор – Уляна Крук. Технічний редактор – Світлана Сеник. Переклад англійською мовою – Світлана Івашків-Когут. Обкладинка – Василь Роган.

У монографії всебічно проаналізовано всю відому на цей час спадщину Пантелеймона Куліша (1819–1897) раннього періоду його діяльности, коли він формувався як талановитий письменник-романтик, передусім прозаїк, фольклорист, історіософ, літературний критик, публіцист, починався як поет і перекладач, організатор культурно-літературного процесу, врешті, патріот, для якого над усе була доля України. З’ясовано особливості ролі й місця у творах П. Куліша українського фольклору, збиранню, дослідженню і публікаціям якого він приділяв дуже багато часу. Рання творчість письменника демонструє його прагнення до мистецького застосування фольклору – від стилізацій до переосмислення змісту та мотивів уснопоетичного тексту у художньому творі, використання переважно для увиразнення певної сюжетної лінії чи ідеї.
Для науковців, викладачів, учителів, студентів, усіх шанувальників української культури.

Івашків В. Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчости Пантелеймона Куліша: (монографія) / Василь Івашків. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 448 с. + вкл.

49.50 грн.