Тип видання: Монографії

Рік видання: 2016

Автор – Ірина Довгалюк

Переклад англійською мовою – Світлана Івашків-Когут. Редактори – Уляна Крук, Ольга Козакевич. Коректор – Юлія Глиняна. Технічний редактор – Світлана Сеник. Обкладинка та опрацювання фотографій – Василь Роган.
На звороті обкладинки: Ірина Довгалюк у Приватному архіві академіка Філарета Колесси у Львові. Фотограф – Віталій Грабар. Львів, 2014.

Довгалюк Ірина. Фонографування народної музики в Україні: історія, методологія, тен­денції = Phonographing Folk Music in Ukraine: History, Methodology and Tendencies : монографія / Ірина Довгалюк. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2016. – 650 с. + іл.

У монографії розглянуто основні тенденції фонографічного періоду в історії звукового документування музичного фольклору в Україні. Фоногра¬фічні народномузичні проекти українських рекордистів, їхня дослідницька методика, здобутки та внесок у європейське рекордування традиційної музич¬ної культури проаналізовано в контексті фонографічних досягнень музичних етнографів Америки і Європи. Окреслено початки українського народному¬зичного архівування та з’ясовано сучасний стан українських колекцій воско¬вих валиків. Для науковців, викладачів, студентів, шанувальників духовної спадщини українців. The monograph highlights major tendencies of documenting folk music in Ukraine. The author analyzes phonographical projects of Ukrainian musical ethnographers, their scholarly methods, achievements and contribution into European phonography of folk music in the context of activity performed by musical ethnographers in America and Europe. The paper also outlines the initial stages of establishing phonographical archives and focuses on the condition of wax cylinders nowadays. The monograph is designed for scholars, students and fans of intellectual heritage of the Ukrainians.