Тип видання: Монографії

Рік видання: 2017

За загальною редакцією Анатолія Карася

На обкладинці використано картину Tom Brown «The Hum of the City».
Редактори – Наталія Романяк, Лілія Баран. Технічний редактор – Світлана Сеник. Обкладинка – Василь Роган.

Діалог і порозуміння для європейської і світової спільнот (із залученням творчого досвіду Львівсько-Варшавської школи) : колективна монографія / A. Ґуральські, А. Карась, С. Пролєєв, Я. Лащик, М. Зарічний, М. Братасюк, М. Бойченко, Л. Сафонік, І. Добропас та інші ; за загальною редакцією професора А. Ф. Карася. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 216 с.

ISBN 978-617-10-0427-6.

Висвітлюються ідеї, думки і погляди частини учасників Міжнародної конференції «Філософія діалогу і порозуміння в побудові європейської і світової спільнот», організованій кафедрою філософії Львівського національного університету імені Івана Франка. Увага зосереджена на дослідженні проблем щодо пошуку солідарної комунікативної основи для мирного співіснування за умов глобалізації в порівнянні з теоретичними підходами і публічними практиками минулого. Це зокрема стосується переосмислення картезіанської парадигми розуму, формування громадянської ідентичності, аксіологічних засад дискурсивно-етичних практик і комунікативних спільнот, симулятивних чинників маніпулятивного впливу на поведінку людей і соціальних груп. Розглянуто також світоглядно-ідейний і науковий спадок філософії Львівсько-Варшавської школи в сенсі її конструктивного впливу на порозуміння між гуманітаріями і природознавцями та представниками різних етнічних і культурних середовищ. Книга буде корисною для вчених з різних галузей знань, для викладачів, аспірантів і студентів, а також для кожного, хто цікавиться філософією.